Androidinizde Mobil İnternet Hızını Nasıl Artırırsınız?

div.topad {
text-align: center;
}

Tweet

İnternetin bugün insan yaşamında önemli bir rol oynadığı inkar edilemez. Son senaryoda, birinin bilgisayar sisteminde veya akıllı telefonda internet bağlantısı olmadan hayat hayal edilemez. Bağlantı, dünyanın farklı köşelerini bir araya getirmede başarılı olduklarından, İnternet yardımı ile her türlü iş ve etkinlik yapılabilir.

Yaşamın alanı ne olursa olsun, herkes akıllı telefonlarında veya bilgisayar sistemlerinde Internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Öğrencilerin etkili çalışma materyallerine erişmek ve çevrimiçi dersler almak için ihtiyacı var. Gençlerin, ofisteki son başvuru tarihlerini ve diğer çeşitli işleri yapmak için buna ihtiyacı var. Müzik, oyun, video ve çok daha fazlası şeklinde sonsuz eğlence için hepimize ihtiyacımız var. İnternet bağlantısının önemi nedeniyle, İnternet bağlantısının hızı işarete kadar olmadığı sürece servislerinin keyfi çıkarılamaz. Örneğin, cep telefonunuzdaki İnternet bağlantısını kullanıyorsanız ve YouTube'a erişmeniz gerekiyorsa. İnternet bağlantısı çok yavaşsa tahriş olur ve amacınız yerine getirilmez. Bu nedenle, iyi bir ağ bağlantısı sağlamak ve cep telefonunda veya bilgisayar sisteminde İnternet'in hızını artırmak, çeşitli görevleri kolayca gerçekleştirmek için gereklidir.

Android cihazınızda yavaş İnternet hızı veya bağlantısıyla karşılaşıyorsanız, mobil İnternet hızını artırmak için bazı etkili ipuçlarından yardım alabilirsiniz. Mobil verileri hızlandırmanın bazı yolları.

Ayrıca Bakınız: İnternet İçin Samsung Galaxy Nexus Nasıl Kurulur

Android Telefonunda Mobil İnternet Hızını Artırmanın Yolları

Telefonunuzdaki Önbelleği Kontrol Edin

Telefonunuzda yavaş İnternet hızıyla karşı karşıya kaldıysanız ve telefonunuzu nasıl internet hızlandıracağınızı bilmiyorsanız, başlangıçta akıllı telefonunuzdaki önbelleği kontrol etmeniz gerekir. Bir süredir, çeşitli web sitelerine eriştikten ve telefondaki farklı uygulamaları indirdikten sonra, cep telefonlarındaki önbellek doldurmalarından dolayı akıllı telefondaki internet hızı yavaşlıyor veya azalıyor. Bu nedenle, kullanıcıların mobil internet hızını arttırmak için cep telefonlarının ön belleğini temizlemesi gerekir.

 

 

Gereksiz Uygulamaları Kaldırma

Mobil verilerin nasıl hızlandırılacağını bilmiyorsanız, cep telefonunuzun uygulama listesine bakmalı ve hangi uygulamaların sizin için önemli olduğunu ve hangilerinin olmadığını analiz etmelisiniz. Akıllı telefondaki bazı gereksiz ve istenmeyen uygulamaların varlığı, cep telefonunun performansını hız ve İnternet bağlantısı açısından azaltma eğilimindedir. Bu nedenle, mobil verileri hızlandırmak için, kullanıcılar tüm gereksiz uygulamaları cep telefonlarından silebilir veya kaldırabilir. Bunu yaptıktan sonra, fazla önbellek hafızasını temizleyerek akıllı telefonunuzu yenileyebilirsiniz. Bu işlem mobil veriler açısından daha iyi internet bağlantısı sağlayacak ve akıllı telefondaki internet hızını artıracak.

 

Maksimum Veri Yükleme Seçeneğini Etkinleştir

Bu, akıllı telefondaki mobil internet hızını artırmak için başka bir etkili teknik olabilir. Bunun için, belirli cep telefonunda Ağ Ayarları'na gitmeniz ve ardından tercih etmeyi tercih eden GPRS aktarımını seçtikten sonra, kullanıcıların tercih edilecek verileri seçmeleri gerekir. Bu akıllı telefondaki maksimum veri yükleme ayarını mümkün kılar ve ilgili Android cep telefonlarında internet veya veri bağlantı hızının arttırılması sağlanabilir.

 

3G'ye Ağ Bağlantısı Seçin

Akıllı telefonda internet veri paketine sahip bir akıllı telefon kullanıcısı olarak, 3G internet hızının 2G'den daha iyi olduğunun farkında olmalısınız. Son teknolojik gelişmeler ile 4G, tüm internet bağlantı hızını aştı ve Android akıllı telefonlarda yüksek internet ve veri bağlantı hızı sağladı. İstenen akıllı telefondaki mobil veri bağlantısını hızlandırmak için, kullanıcılar cep telefonlarının Şebeke ayarlarını geliştirebilir. Bunun için, 2G yerine 3G veya 4G'ye tercih edilen ağ bağlantısını seçmeleri gerekir. Bu, mobil verilerin anında ve çok kolay bir şekilde nasıl hızlandırılacağını onlara yansıtacaktır.

 

Tarayıcıda Metin Modunu Etkinleştir

Telefonunuzu interneti nasıl daha hızlı hale getireceğinize dair akıllı püf noktalarının farkında değilseniz, mobil interneti hızlandırmak için bu basit tekniği deneyebilirsiniz. İnternette aramanız için resimlere ihtiyacınız yoksa ve sadece tarama için metinlere ihtiyacınız varsa, akıllı telefonunuzun tarayıcısında sadece metin modunu etkinleştirebilirsiniz. Bu, cep telefonunuzdaki internet hızını artıracak tarayıcıdaki görüntüleri devre dışı bırakarak sağlanabilir. Android cep telefonunun Google Chrome tarayıcısı için, yalnızca tarayıcıdaki metinleri etkinleştirmek ve web tarayıcısındaki görüntüleri devre dışı bırakmak için “Metin Modu Tarayıcı uzantısı” nı kullanabilirsiniz. Bu, cep telefonunuzdaki genel internet hızını arttırmada önemli bir etkiye sahip olacaktır.

 

Telefonunuz için Daha Hızlı Bir Web Tarayıcısı Seçin

Telefonunuzu interneti nasıl daha hızlı hale getireceğinizi bilmenize yardımcı olabilecek başka bir yararlı teknik, mobil veri bağlantısına erişmek için kullandığınız akıllı telefon için daha hızlı bir web tarayıcısı sağlamaktır. Web tarayıcısı, cep telefonunuzdaki İnternet bağlantısının genel hızını artırmada büyük rol oynar. Opera Mini, UC Tarayıcı, Google Chrome gibi mobil internet hızını artırmak için Android cep telefonu kullanıcılarının kullanabileceği ve mobil verilerin genel hızını artırmak için kullanılabilecek daha pek çok seçenek vardır. Android akıllı telefonunuzu kullanın.

 

Android Uygulamalarından Yararlanın

Android akıllı telefondaki mobil verileri hızlandırmak istiyorsanız, Google Play Store'da mevcut olan ve Android akıllı telefonunuzdaki internet hızını artırmak için kullanılabilecek birkaç uygulama vardır. Aynı şeyleri indirebilir ve Android akıllı telefonunuzdaki internet hızını artırmak için kullanabilirsiniz.

Sonuç : Telefonunuzu Android akıllı telefonlar için interneti nasıl daha hızlı hale getiremezsiniz? Android akıllı telefonunuzdaki mobil internet hızını artırmak için uygulanabilecek bazı ipuçlarını okuyun.

Ayrıca Bakınız: Mac’te internet paylaşımı nasıl kurulur