Aniden ölmüş ve açılmayacak bir Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Aniden Samsung Galaxy S9’unuz ölür ve dönmezse, cihazınızın çöktüğünü gösterir. Genellikle bu, bozuk bir dosyayı veya kötü uygulamayı çalıştırmaya çalışırken ve böylece telefon sisteminin kilitlenmesine neden olduğunuzda olduğu gibi büyük yazılım hataları nedeniyle oluşur. Olan şey, cihazınızın hala gücü var, ancak siyah ekranda takılı kaldığı için çalışmaya devam edememesidir. Bu durumda, bu bir yazılım sorunudur, bu da bazı geçici çözümlerle düzeltilebileceği anlamına gelir. Ancak, Samsung S9’unuz öldüyse ve yere düştükten veya suya batırıldıktan sonra açılmazsa, bu farklı bir hikaye olacaktır. Görünüşe göre bu durumda bir donanım sorunudur. Telefon fiziksel olarak hasar görmüş olabilir ve bu nedenle servise gereksinimi vardır. Zamandan ve emekten tasarruf etmek için, altta yatan nedenleri önceden belirlediğinizden emin olun. Telefonunuz henüz ölmüş ve daha önce herhangi bir düşme veya sıvıya maruz kalmadan tekrar açılmayı reddetmişse, büyük olasılıkla sorun bir sistem hatasıyla ilişkilendirilir. Bu durumda, aşağıdaki geçici çözümleri deneyebilir ve cihazınızı evde onarmaya çalışabilirsiniz.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Kendi kendine kapatıldıktan sonra açılmayacak Galaxy S9 nasıl düzeltilir?

Karmaşık bir donanım sorunu gibi görünebilir, ancak gerçekte bu sorunun düzeltilmesi oldukça kolaydır. Bunlardan birinin sizin için çalışması gerektiği için aşağıdaki çözümleri gözden geçirmeye çalışın…

İlk çözüm: Samsung S9’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın.

Zorla yeniden başlatma, büyük olasılıkla bazı buggy içerikleri veya haydut uygulamaları gibi küçük bir yazılım hatası nedeniyle sorunu çözecektir. Mobil cihazlardaki yazılımla ilgili birçok sorun, sıkışmış veya donmuş ekranlar da dahil olmak üzere bu prosedürle başarılı bir şekilde ele alınmıştır. Samsung Galaxy S9’unuz siyah bir ekranda sıkışmış olabilir, böylece aynı şekilde zorla yeniden başlatma ile giderilebilir. Bu yüzden bir şans verin ve bunu şu adımlarla yapın:

    Güç ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda yaklaşık 30 ila 45 saniye basılı tutun ve ardından telefon yeniden başlatıldığında her iki tuşu da bırakın.

Yukarıdaki prosedür, telefonun dahili belleğinde saklanan önemli verilerinizden ve kişisel bilgilerinizden herhangi birini silmeden, normal yeniden başlatma prosedürüyle aynı olumlu sonucu veren ve veren bir yöntem olan simüle edilmiş bir pilin çıkarılmasını gösterir.

İkinci çözüm: Şarj etmek için takın ve yeniden başlatmaya zorlayın.

Bazı uygulamalar hileli olabilir ve telefonda büyük güç tüketimine neden olabilir. Bu uygulamalar, boşta olsalar veya çalışmıyorken bile çok fazla güç tüketirken, cihazınızın aniden kapanması mümkündür.

Telefonunuzun pilinin tamamen bitmediğinden emin olmak için, duvardaki prize takmayı deneyin ve birkaç dakika şarj olmasını bekleyin. Telefon ekranınızda şarj / pil göstergesini gördüğünüzde, yeniden başlamaya zorlayın. Başarılı bir şekilde önyükleme yaparsa, pil% 50 veya daha fazlasını okuyana kadar biraz daha uzun süre şarj olmasını bekleyin. Bu noktada, telefonunuzu güvenli moda getirin ve ardından cihazınızda çok fazla güç kullandığından şüphelendiğiniz tüm uygulamaları kaldırın. Büyük olasılıkla, ölmeden önce telefonunuza indirdiğiniz en son uygulama. Ayrıca pil kullanımını kontrol edebilir ve uygulamalarınız arasında telefonunuzda büyük miktarda güç tüketildiğini görebilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR:

    Dondurulmuş bir Samsung Galaxy S9’un çözülmesi (kolay adımlar) Samsung logosuna veya sonsuz bootloop’a yapışmış Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Rastgele donan veya çöken bir Galaxy S9 nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu] Samsung Galaxy S9, virüs bulaşma hatasını göstermeye devam ediyor (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’unuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Master Sıfırlama (kolay adımlar)

Üçüncü çözüm: SD kartı çıkarın ve yeniden başlatmaya zorlayın.

Takılı bir kartınız varsa, çıkarmaya çalışın ve ardından herhangi bir SD kart takılı olmadan telefonunuzu açın. SD kartta saklanan bazı dosyalarınızın çökmesi veya bozulmuş olması, telefon sisteminin de çökmesine neden olabilir. SD kartı Samsung Galaxy S9’unuzdan nasıl çıkaracağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Telefonunuz kapalıyken, SIM çıkarma aracını SIM kart / bellek kartı tepsisi üzerindeki küçük deliğe yerleştirin ve ardından tepsi dışarı çıkıncaya kadar itin. SD kartı SD kart yuvasından çıkarın. geri.

Kaset yerine sabitlendiğinde, telefonunuzu açmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, bir sonraki geçici çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Akıllı Anahtar kullanarak telefon sistemine erişin.

Bilgisayarınızda Smart Switch yüklüyse, Smart Switch’i kullanarak telefonunuza telefonunuza erişmeyi deneyin. Güvenli kullanım için önemli içeriğinizi telefonunuzdan bilgisayarınıza aktarmak için Smart Switch PC sürümünü kullanabilirsiniz. Başlamak için orijinal USB / veri kablosunu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Smart Switch yazılımını bilgisayarınızda açın veya çalıştırın, ardından telefonunuzu algılayıp okuyamayacağını veya okuyabildiğini görün.

Cihazınıza bir bilgisayardaki Smart Switch ile erişebiliyorsanız, bir dizi ekran talimatı (sihirbaz) istenir. Tüm önemli verilerinizi telefonunuzdan yedeklemek için ekrandaki talimatları izleyin, böylece daha sonra donanımdan sıfırlama yapmaya hazır olursunuz.

Beşinci çözüm: Android kurtarma / onarım aracını kullanın.

Alternatif olarak, dosyalarınızı kurtarmak ve telefonunuzu geri yüklemek için bir Android kurtarma aracı kullanmayı deneyebilirsiniz. Telefonunuzda daha ciddi bir sistem hatası olmuş olabilir ve bu hata siyah ekran ölümüne takılıyor olabilir. Android kurtarma / onarım araçları bu noktada rol oynuyor. En güvenilir yazılımı bilgisayarınıza indirip kurmanız yeterlidir. Tercih ettiğiniz yazılımı seçtikten sonra, birlikte verilen USB / veri kablosunu kullanarak Samsung S9’unuzu bilgisayarınıza takın. Yazılımı çalıştırın ve telefon sisteminize erişip erişemediğini görmeyi deneyin. Genellikle, cihazınız yazılım tarafından tanındığında bir sonraki adımda ne yapmanız gerektiği konusunda ekranda talimatlar görüntülenir. Kurtarma ve onarım prosedürlerini tamamlamak için komut istemlerini takip etmeniz yeterlidir.

Servis / onarım seçenekleri

Önceki yöntemlerin hiçbiri yardımcı olamıyorsa ve Samsung Galaxy S9’unuz siyah ekranda takılı kalıyor ve açılmayı reddediyorsa, bu noktada servis kullanmayı düşünmelisiniz. Cihazınız o zamana kadar herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı almış olabilir ve sonunda en kötü belirti ortaya çıkmıştır. Sıvı hasarı belirtileri er ya da geç ortaya çıkabilir, bu yüzden olabilir. Telefonunuz hala uygunsa garanti için boşuna unutmayın. Servis ücretinden biraz tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy S9’da önbellek bölümü nasıl silinir ve faydaları nelerdir? Samsung Galaxy S9’unuz bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S9’u “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Rasgele yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Black Screen of Death sorunu ile nasıl düzeltebilirim ( kolay adımlar) SIM kart takılı olmadığını söyleyen bir Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)