Apex Legends PC'de Başlatılmayacak mı? Bunu Düzeltmenin 8 Yolu

Apex Legends, Fortnite ve PUBG'nin hakimiyetine meydan okuyan son savaş kraliyet oyunudur. Apex Legends, Fortnite'ın ilk haftasında 10 milyon indirme rekorunu 25 milyon indirmeyi aştı. PUBG hayranı olduğum için öncelikle karakterler bana hitap ettiği için Apex Legends'ı denemek istedim. Ne yazık ki, Apex Legends bilgisayarımda başlatılmayacak.

Bu cehennem kadar sinir bozucu. Gerçekten bu oyunu denemek istedim ve benden çoktan vazgeçti. Bu yüzden çözümler aramaya başladım ve hemen hemen birkaç kişinin de benzer bir sorunla karşı karşıya olduğunu anladım. EA bir yama üzerinde çalıştığından emin olduğum halde, işte bu hatayı çözmek için bazı olası çözümler.

1. Yönetici olarak çalıştır

Apex Legends'ı bilgisayarınızda çalıştırmak için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak ve belki de oyun gerekli izinlere sahip değil. Apex Legends simgesine sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.

Bu işe yararsa, Apex Legends'ın her zaman yönetici haklarıyla çalışması için birkaç değişiklik yapmanız gerekir. Bunu yapmak için, tekrar sağ tıklayın ve bu sefer Özellikler'i seçin. Simge seçiliyken Alt + Enter kısayolunu da kullanabilirsiniz. Uyumluluk sekmesi altında, Bu programı yönetici olarak çalıştır onay kutusunu seçin ve Uygula ve Tamam'ı tıklayın.

2. Onarım / Güncelleme Oyunu

EA, bazen dosyaların bozulduğunu ve bunun arkasında birçok neden olabileceğini biliyor. Bu nedenle EA, Apex Legends ürününü tamir ettiği gibi piyasaya sürmezse başaramaması için bir seçenek sunmuştur. Apex Legends'ı onarmak için, Origin'i açın ve Oyun Kütüphanem'e gidin.

Oyun simgesine sağ tıklayın ve Oyunu Onarın üzerine tıklayın. Ekrandaki yönergeleri takip edin. Aynı ekranda, Oyunu Güncelleme seçeneği de mevcut. Geliştiriciler, sık karşılaşılan sorunları gideren yamalar ve güncellemeler yayınlarlar. Bizim durumumuzda, Apex Legends için bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Also on Guiding Tech
Top 13 Apex Legends Wallpapers in Full HD and 4K

Read More

3. Dili Değiştir

Biliyorum, bu garip bir düzeltme ama bazı kullanıcılar için işe yaradı. Belki senin için de işe yarar. Bir kullanıcı yanlışlıkla oyun dilini İngilizceden Lehçe'ye değiştirmenin ve tekrar onun için Apex Efsaneleri başlattığını keşfetti. Denemek için zarar veremem.

Bunu yapmak için, Origin'i başlatın, Apex Legends simgesine sağ tıklayın ve Oyun Özellikleri'ni seçin.

Gelişmiş Başlatma Seçenekleri'ne tıklayın.

Oyun dilinizi İngilizce'den Lehçe'ye çevireceğiniz yer burasıdır. Kurtarmayı unutma. Apex Legends'ı yeniden başlatın ve kapatın. Ardından, çalışıp çalışmadığını görmek için dili İngilizce'ye geri getirin.

4. Tam Ekran Optimizasyonunu Devre Dışı Bırak

Tam Ekran Optimizasyonu, Windows 10'da oyun oynarken gecikmeler ve çökmeler gibi her türlü soruna neden olabilir. Windows 10, Apex Legends'ın normal şekilde çalışmasını engelleyen Sınırsız Görüntüleme Modu'nu başlattı. Tam ekran optimizasyonunun nasıl devre dışı bırakılacağına dair kapsamlı rehberimize bakın.

5. Yeniden yükle

Belki Menşei ve Apex Efsaneleri yanlış takıldı? Windows tuşuna basın, Denetim Masası'nı arayın ve açın.

Bir programı kaldır öğesini arayın ve açın.

Apex Legends'ı bulun, sağ tıklayın ve Kaldır'ı seçin. Origin için de aynısını yapın.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Origin'i, sonra Origin Mağazasından veya oyun kütüphanenizden Apex Legends'ı indirin.

Menşei İndir

Also on Guiding Tech
3 Cool Online Multiplayer Games You Can Play for Free with Origin

Read More

6. Güvenlik Duvarı ve Antivirüs Ayarlarını Kontrol Edin

Güvenlik duvarı ve antivirüs bizi her türlü kötü amaçlı yazılıma, reklam yazılımına, virüsten korunmaya, fidye yazılımına ve daha pek çok şeye karşı korur. Ayrıca bilgisayar korsanları sistemimize bulaştırabilir ve veri çalabilir. Bazen, güvenlik duvarı Apex Legends gibi mükemmel bir yazılımı da engelleyebilir.

Windows Defender Güvenlik Duvarı'nı açın ve Gelen Kurallar sütununun altında Apex Legends ve Origin görünüp görünmediğini kontrol edin. Başka bir özel yazılım güvenlik duvarı kullanıyorsanız, Apex Legends oyununa izin verdiğiniz yazılımı kontrol etmeniz gerekir.

Bazı kullanıcılar, güvenlik duvarındaki Apex Efsanelerine izin verecek bir kural eklemenin yardımcı olduğunu buldu. Bunu yapmak için, sol sütunda Gelen Kurallar'ı seçin, Eylem'e tıklayın ve Yeni Kural'ı seçin.

Program'ı seçin ve İleri'ye tıklayın.

Oyunu kurduğunuz klasördeki Apex Legends başlatıcısı dosyasını bulmak için 'Bu program yolu' seçeneğini seçin. C sürücüsünün içindeki bir .exe dosyası olmalıdır. Devam etmeye hazır olduğunuzda İleri'yi tıklayın.

Bir sonraki ekranda bağlantıya izin ver'i seçin ve İleri'ye tıklayın.

Üç kutuyu da seçip İleri'ye tıklayın.

Bu kurala herhangi bir ad verin, ancak hatırlanması kolay olması için Apex Efsaneleri olarak ayarlamanızı tavsiye ederim. Bitir üzerine tıklayın. Aynı işlemi tekrarlayın ancak bu sefer Origin için.

7. Malwarebytes ve CCleaner

CCleaner'in büyük hayranları olmasak da, bulabildiğimiz her Windows kullanıcısına Malwarebytes'i tavsiye ediyoruz. Bir EA temsilcisi, bu iki aracı çalıştırmak için Apex Legends'ı başlatmakta zorlanan kullanıcılara sorar.

Sadece aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirin, kurun ve çalıştırın. Her iki uygulama da bir şey bulursanız sizi bilgilendirir. Tehdit görürse ekrandaki talimatları izleyin. Ücretsiz sürümü yeterince iyi, ancak eğer mümkünse pro olsun.

CCleaner indir

Malwarebytes indirin

8. Yeni Hesap

Eğer yeni bir kullanıcıysanız ve henüz Apex Legends oynamadıysanız, yeni bir hesap oluşturmak için zarar veremez. Yeni bir hesap oluşturma süreci, ilk defa yaptığınız gibi aynı kalır.

Oturum açtıysanız, Çıkış Noktasından çıkış yapın. Yeni bir hesap oluşturun ve bir hesap oluştururken ilk defa yaptığınız gibi işlemi izleyin. Umarım bu yardımcı olur.

Bir Efsane gibi oyna

Apex Legends fantastik bir savaş royale atıcı ve her biri özel yetenekler taşır. Dengeli bir ekip oluşturmak için farklı karakterler seçmeniz gerekir. Benim favorim Wraith. Hangisi senin?

Sıradaki: Origin'den bazı oyunlar mı arıyorsunuz? Bir pazarlık ister misin? Origin mağazasından ucuz oyunları nasıl satın alabileceğinizi öğrenin.