App Drawer olmadan en iyi 5 Android Launchers

Bir Android telefona sahip olmanın en büyük avantajlarından biri özelleştirme. Varsayılan başlatıcının görünümünden hoşlanmıyorsanız veya bazı OEM’lerin karikatürize edilmiş ikonlarının hayranı değilseniz, hepsini değiştirebilirsiniz.

Launchers Without Drawer

Play Store’da birçok rampa, simge paketi ve widget üreticisi bulunur. Akıllıca seçilmezse, bu uygulamaların sunduğu seçeneklerle tırmalama başlığınız kalır.

Varsayılan olarak, çoğu akıllı telefon, varsayılan başlatıcının bir parçası olarak bir uygulama çekmecesiyle birlikte gelir. Eğilim, iOS’tan hareket eden kullanıcılar için dostça kalma seçeneğini kaldıran Çinli OEM’lerle birlikte değişmeye başladı.

Galaxy akıllı telefonlar, Piksel ve OnePlus gibi popüler olanlar bir App Drawer ile birlikte geliyor. Ve bu yazıda, bir uygulama çekmecesini taşımayan rampalar hakkında konuşacağım.

1. Akıllı Başlatıcı 5

Geçen yıl, popüler Akıllı Başlatıcı’nın arkasındaki geliştiriciler, Akıllı Başlatıcı 5 adlı uygulamanın beşinci varyantını yayınladı. Amaç, uygulamaları ve kişileri mümkün olduğunca çabuk bulmaktır.

Smart Launcher HomescreenSmart Launcher Pro

İşlevsellikler, tek bir sayfada herhangi bir sayıda widget ekleyebileceğiniz widget simgeleri, simgelerdeki pop-widget’lar, uyarlanabilir simgeler ve yumuşak animasyonlar içerir.

App Category In Smart LauncherSmart Launcher App Categiry

Ancak uygulamanın en büyük satış noktası, uygulama çekmecesini uygulamaların akıllı kategorizasyonu lehine kesmesidir. Sola kaydırın, tüm uygulamalarınızı ve oyunlarınızı otomatik olarak kategoriye göre organize ettiğini görebilirsiniz. Yukarıdaki ekran görüntüsünde, uygulamanın medya, iletişim, yardımcı programlar ve oyunlar içeren uygulamaları otomatik olarak sıraladığını görebilirsiniz.

Smart Laucnher Search

Ayrıca uygulamaları manuel olarak yönetebilir, kategorileri düzenleyebilir ve uygulamanın pro sürümüne yenilerini ekleyebilirsiniz.

2. Ev Başlatıcısı

Bu kullanımı ve gezinmek için basit bir basittir. Adından da anlaşılacağı gibi, Ana Başlatıcı kullanıcının dikkatini yalnızca ana ekrana işaret eder. Uygulamaya kutunun dışında herhangi bir fantezi özelliği veya AI önerileri sunmuyor.

Home LauncherHome Launcher Settings

Etiketi açık ya da kapalı tutmak için bir seçenek ile ana ekrandaki tüm uygulamaları koyar. Bu kadar. Bir widget koyamaz veya tema değiştiremez veya diğer rampalar gibi herhangi bir özelleştirme yapamazsınız.

Fikir, kullanıcının animasyonları pürüzsüz tutarak uygulamalarında hızlı bir şekilde gezinmesine izin vermektir.

3. Lens Başlatıcısı

Lens Başlatıcısı kendi başına benzersizdir. Varsayılan olarak, Ana Başlatıcı’ya benzer, ancak daha fazla madde ve stille. Ana Ekran Başlatıcı, ana ekrandaki tüm simgeleri dikey kaydırma ile yerleştirirken, Lens Başlatıcı varsayılan ekranı hissetmek için tüm simgeleri yakınlaştırır.

Lens LauncherLens Launcher View

Parmaklarınızla ekran etrafında ilerlemeniz gerekir ve uygulamaların düzgün yakınlaştırılmış düzgün animasyonundan memnun kalırsınız. Herhangi bir uygulama üzerinde parmağınızı duraklatın ve uygulamayı başlatacak.

Uygulamanın dezavantajlarından biri, widget’ların olmaması, uzun basma seçeneklerinin olmasıdır ve uygulamaları açmak için ekranda gezinmek için bir öğrenme eğrisi gerektirebilir.

Lens Launcher 2Lens Launcher Settings

Uygulama, ayarlar menüsünden simge boyutunu, temayı, simgeleri, titreşim düzenlerini ve daha fazlasını değiştirmenize olanak sağlar. Lens Başlatıcısı, yalnızca 4 MB boyutunda kullanmakta ve ışıklandırmakta serbesttir.

4. Niagara Başlatıcısı

Niagara Launcher’ın oldukça ilginç bir konsepti var. Uygulamaya hala geliştirilme aşamasındadır. Ancak kullanıcılar deneyebilir ve ihtiyaçlarına uygun olup olmadığını görebilir.

Uygulamayı ilk kez ayarlarken, ana ekranda görüntülenecek en sevdiğiniz 8 uygulamayı seçmenizi ister. Bu uygulamalar geri kalanı alfabetik sırada olacak şekilde varsayılan ekranda kalacaktır.

Niagara LauncherNiagara Launcher Ui

Uygulamanın ilk harfine dokunun veya parmaklarınızı listede dikey olarak gezdirin. Aralarından seçim yapabileceğiniz uygulamaları ile pürüzsüz bir animasyon verecektir.

Diğer fonksiyonlar arasında Google entegrasyonu, simge özelleştirme, uygulamaları gizleme ve dahili arama seçeneği bulunur. Yukarıdaki iki uygulamadan farklı olarak, okunmamış bildirimi sola sola kaydırarak görebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir uygulamadaki uzun basın menüsünden başka seçenekler de seçilebilir.

Niagara Launcher SettingsNiagara Option

Bunlar çok güzel eklentiler. Uygulamada gelecekteki geliştirmeleri görmek için sabırsızlanıyorum.

5. Eylem Başlatıcı

Eylem Başlatıcı’nın temel amacı, kullanıcının uygulamayı olabildiğince çabuk bulmasını sağlamaktır. Teknik olarak, uygulama bir uygulama çekmecesi işlevi sağlar, ancak birkaç tweaks ile kolayca görmezden gelebilirsiniz.

Action LauncherQuick Drawer

Uygulama, kullanıcının sola kaydırıp sürükleyebildiği hızlı bir çekmece fonksiyonuna sahiptir ve bir çekmeceyi alfabetik sırayla bir uygulama listesi ile ortaya çıkarmak için kullanılır. Alttaki varsayılan arama seçeneğini kullanarak bir uygulamayı da arayabilirsiniz.

Action Launcher Settings

Bunlar sadece pastanın üzerine krema. Eylem Başlatıcısı, tonlarca özellik ve tema yeteneği sunar. Farklı stiller ve temalar arasından seçim yapabilir, açılır pencere öğeleri ekleyebilir, saydamlığı değiştirebilir, şimdi Google entegrasyonu ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Karmaşık Akıllı Telefon Deneyimi

İOS’un basitlik için yüksek bir ödül almasının nedenlerinden biri, bir uygulama çekmecesinin olmaması. Bir uygulama listesini ortaya çıkarmak ve ardından doğru seçeneği bulmak için bir düğmeye dokunma veya kaydırma gereksinimini ortadan kaldırır.

Android’in uygulama çekmecesi seçeneği sunma nedenleri olsa da, bazıları kafa karıştırıcı bulabilir ve başlatıcının özelleştirilmesi bu noktada devreye girebilir. Bu seçenekleri deneyin ve uygulama çekmecesini herhangi bir Android telefondan kaldırmak için uygun bir uygulamayla devam edin.

Sıradaki: Başlatıcı uygulamalarının çoğunun bazı reklamlarla geldiğini biliyor musunuz? Bazı rampalar, herhangi bir kesinti olmadan deneyimin tadını çıkarmamıza izin verecek kadar kibardır. Reklamlar olmadan en iyi Android Launcher öğrenmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.