Apple iPhone 11 Pro’nuzdan (Max) en iyi şekilde yararlanmak için en iyi ipuçları ve püf noktaları

İPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, Apple’ın mevcut en iyi modelleridir. Apple, telefonların yanı sıra en son işletim sistemi iOS 13’ü de tanıttı.

1. Karanlık modu açın

İOS 13 ile Apple, macOS’ta uzun süredir mevcut olduğu için nihayet sistem genelinde karanlık bir modu işletim sistemine entegre etti. Üst ekrandan aşağı sürükleyerek açtığınız Kontrol Merkezi ile hızlı ve kolay bir şekilde açabilirsiniz. Parlaklık düğmesine basın ve ardından Karanlık Moda geçin.

Ancak, size daha fazla seçenek sunan başka bir yol var:

  Ayarları Açar Ekrana ve Parlaklığa Git Üstte Açık ve Koyu arasında seçim yapabilirsiniz Bunun altında Otomatik anahtarı da etkinleştirebilirsiniz. Ardından karanlık modun gün batımından gün doğumuna otomatik olarak etkinleştirilmesini isteyip istemediğinizi veya tercih edip etmeyeceğinizi seçebilirsiniz. kendi programınızı ayarlamak için

ios 13 dark mode

İOS 13’teki karanlık modun güzelliği, onu destekleyen uygulamaların Sistem Tercihleri’nde açtığınızda otomatik olarak etkinleştirilmesidir. Bazı uygulamalar temayı özellikle uygulama için değiştirmek için ek seçenek sunar, ancak endişelenmenize gerek yoktur. Güncel tutulan birçok iOS uygulaması zaten karanlık modu destekliyor.

2. Merhaba, Dokunsal Dokunuş

Yeni iPhone’larla Apple, 3D Touch donanımı olmadan çalışıyor ve bunun yerine Haptic Touch kullanıyor. Haptic Touch artık hala 3D Touch donanımına sahip eski iPhone’lardaki eski 3D Touch teknolojisinin yerini alıyor. Dokunsal Dokunuş, bir simgeyi basılı tutmanız gerektiği anlamına gelir. 3D Touch’ta bulunan farklı basınç seviyeleri geçmiştir.

ios 13 apps

3. Uygulamaları taşıma ve silme

Bu ipucu bir önceki ipucunu ifade eder. Uygulamaları taşımak istiyorsanız, aşağıdakileri yapın:

  İstediğiniz uygulama simgesini basılı tutun Uygulamaları Yeniden Düzenleme Uygulama simgesini istenen konuma veya klasöre taşıyın Son olarak, sağ üstteki çentiğin yanındaki Son’a dokunun

Bir uygulamayı silmek istiyorsanız, işlem çok benzer:

  İstediğiniz uygulama simgesini basılı tutun Uygulamaları Yeniden Düzenleyin Uygulama simgesinin sol üst tarafındaki küçük X işaretine dokunun Son olarak Sil ile onaylayın Sonunda, çentiğin yanındaki sağ üstteki Son’a dokunun

4. iMessage’daki Hatıralar

Apple hatırlatma uygulamasını yeniden tasarladı. Yeni bir ilginç özellik, mesaj gönderirken bir hatırlatma almaktır. Böylece iPhone’unuzu belirli bir kişiye ne zaman mesaj göndermek istediğinizi size hatırlatacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapın:

  Anımsatıcılar açar Yeni Anımsatıcı’ya dokunun Hatırlatmak istediklerinizi girin Sağdaki küçük i simgesine dokunun Sağ taraftaki bir mesajı gönderirken hatırlat seçeneğini belirleyin Bir kişi seçebilirsiniz Artık bu kişiye bir mesaj yazarsanız iPhone’unuz size hatırlatacaktır ne istediğini söyle

ios 13 reminders

Ne yazık ki, bu sadece Apple’ın kendi mesajlaşma uygulamasıyla çalışır, ancak WhatsApp veya diğer mesajlaşmalarla çalışmaz.

5. Yeni hareketleri deneyin

İOS 13’te birkaç yeni hareket var. İmlece dokunup bir metinde doğru yere taşıyabilirsiniz. İmlece dokunun ve tutun – büyür ve olmasını istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Metni işaretlemek istiyorsanız, bir sözcüğe dokunun ve ardından işaretlemek istediğiniz bölümün sonuna inin. Alternatif olarak, bir kelimeye iki kez dokunulması onu işaretler, üç kez hafifçe vurma tüm cümleyi işaretler ve dörtte birine tüm paragrafa dokunur.

Şimdi kopyalamak için bölümü üç parmağınızla “yakalayabilirsiniz”. Kesmek için iki kez yapın. Tersine hareket, kopyalanan metni seçilen konuma yapıştırır. Metin yazarken, yeni bir özellik de var: sadece klavyeyi kullanarak parmağınızı ilgili harflere sürüklemeye çalışın. Bu, Gboard’dan zaten bildiğiniz kaydırma kaydırma işlemine benzer şekilde çalışır.

AndroidPIT iphone 11 pro max hands on 3

6. Yeni kamera uygulamasıyla sürekli çekim

Yeni kamera uygulamasında, sürekli çekim yapmak için artık parmağınızı deklanşöre basamazsınız. Bunun yerine, tetiğe dokunun ve parmağınızı sola çekin – ateş açmayın!

7. Diğer ipuçları ve püf noktaları

Artık bilinmeyen numaralardan arama yapmak istemiyor musunuz?

  Ayarlar> Telefonun Bilinmeyen Arayan kişinin sesini kapatma anahtarına gider

Safari tarayıcınız her zaman kapatmayı unuttuğunuz sekmelerle dolu mu? Safari sizin için temizleyebilir:

  Ayarlar> Safari Sekmelere Kapat’a gidin Manuel, bir gün, bir hafta veya bir ay arasında seçim yapın

İPhone 11 Pro ve Max modeli için başka ipuçlarınız ve püf noktalarınız var mı? Onları yorumlarda paylaşın!

Apple iPhone 11 Pro
Tips & Tricks
Apple iPhone 11 Pro Max

Facebook Twitter