Apple Watch’unuzdaki saat yüzünü değiştirme

Apple Watch’unuzdaki varsayılan saat kadranından sıkıldınız mı? Giyilebilir cihazın görünümünü renklendirmek için kolayca değiştirebilirsiniz. Apple Watch’unuza yeni saat yüzlerini nasıl kuracağınız ve aralarında nasıl geçiş yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Apple Watch’unuzun saat yüzünü cihazın kendisinde veya iPhone’unuzda değiştirebilirsiniz. Her ikisi de oldukça hızlı ve kolay. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bölüme atla:

    Apple Watch’unuzdaki saat yüzünü değiştirme Apple Watch’unuzdaki saat yüzünü özelleştirme Yeni saat yüzlerini indirme ve yükleme

Apple Watch’unuzdaki saat yüzünü değiştirme

Apple Watch’unuza önceden yüklediğiniz saat kadranları arasında geçiş yapmak daha kolay olamazdı. Cihazınızdaki saat kadranları arasında dolaşmak için ekranın kenarından sola veya sağa kaydırmanız yeterlidir. Beğendiğiniz birini gördüğünüzde, seçmek için kaydırmayı bırakın.

Apple Watch’unuzdaki saat yüzünü özelleştirme

Apple Watch’unuzun saat yüzünü ön ayarlardan birinden değiştirmek bir şeydir, ancak orada durmanız gerekmez. Ayrıca kendi saat yüzlerinizi etkili bir şekilde oluşturarak ekranı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı;

    Apple Watch’u uyandırmak için tepeye bastırın Ekrana sıkıca bastırın Yukarıdaki adımda yaptığınız gibi Saat yüzünü seçmek için sola veya sağa kaydırın Özelleştir üzerine dokunun Saat yüzünün bir özelliğini seçmek için Sola veya sağa kaydırın gibi tarihi ve ardından tepeyi değiştirmek için kullanın Bu yöntemi kullanarak bireysel işaretlemenin rengi ve tasarımı gibi şeyleri değiştirebilirsiniz. Sola kadar hızlıca kaydırarak bileşenleri tek tek düzenleyebilirsiniz (Apple bu ‘komplikasyonları’ olarak adlandırır) Saat kadranının özelleştirilmesi İşiniz bittiğinde, tüm değişikliklerinizi kaydetmek için tepeye tekrar basınız.

apple watch faces

Apple Watch saat yüzünüze yeni komplikasyonlar da ekleyebilirsiniz, ancak bunu yalnızca iPhone uygulaması aracılığıyla yapabilirsiniz. Apple Watch uygulamasını açın ve My Watch sekmesini tıklayın. Oradan Komplikasyonlara gidin. Saatinizin yüzüne yeni komplikasyonlar eklemek için Artı ve Eksi düğmelerini bulacaksınız. Üçüncü taraf uygulamalarından da bu şekilde komplikasyonlar ekleyebilirsiniz.

Yeni saat kadranlarını indirme ve yükleme

Apple Watch’unuza yeni bir saat yüzü takmak için, önce yukarıdaki adımlarda yaptığınız gibi tacı uyandırmak ve ardından ekrana uzun süre basarak özelleştirme moduna zorlamanız gerekir. Ardından, aşağıdaki adımları izleyin:

    Artı simgesiyle Yeni düğmesini bulana kadar sağa veya sola kaydırın Ekleyebileceğiniz kullanılabilir saat yüzlerini görmek için yukarı veya aşağı kaydırın Eklemek istediğiniz birine dokunun Şimdi onu seçebilir ve bu makalede yukarıda açıklanan yöntemleri kullanarak özelleştirebilirsiniz

apple watch faces2

Tabii ki iPhone’unuzdaki My Watch uygulamasıyla Apple Watch’unuz için yeni saat yüzleri de indirebilir ve ekleyebilirsiniz.

    Apple Watch bandınızı değiştirme

Apple Watch’unuza yeni saat yüzleri eklemek veya özelleştirmek için herhangi bir sorun yaşadınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin, onlara cevap vermek için elimizden geleni yapacağız.

Tips & Tricks
Wearables
Apple

Facebook Twitter