Aramalar düşmeye devam ederse Galaxy Note8’inizi düzeltme [sorun giderme kılavuzu]

Bu yayını okuyorsanız, büyük olasılıkla # GalaxyNote8 cihazınızdaki aramalarla ilgili bir sorununuz var demektir. Sizin için iyi, bu sorunun tüm olası faktörlerini ele alıyoruz. Aşağıdaki çözümlerin nasıl çalıştığı konusunda bize geri bildirimde bulunabileceğinizi takdir ediyoruz. Diğer Android kullanıcıları için de iyi bir yardımcı olacaktır.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Note8’inizi düzenli olarak yeniden başlatın

Ağ hataları bazen cihaza güç kesilerek sabitlenir. Yıllar boyunca karşılaştığımız birçok çağrı düşme sorunu durumunda, bir cihazı yeniden başlatmak etkili bir çözümdür, bu yüzden atlamamaya dikkat edin. Güç düğmesini basılı tutun, ardından seçenekler arasından Yeniden Başlat düğmesini seçin.

Note8’inizin sinyal alımının iyi olduğunu doğrulayın

Bazı Samsung Galaxy telefonlarındaki birçok çağrı düşme sorununa zayıf sinyal kapsamı neden olur, bu nedenle sizin için bir sonraki mantıklı sorun giderme adımı, cihazınızın çağrılar sırasında kabul edilebilir sinyal gücüne sahip olmasını sağlamaktır. Sinyal kapsamının sabit kalmadığını ve kalitesini etkileyecek birçok değişken olduğunu unutmayın. Aramalarınızı yetersiz kapsama alanı içerisindeyseniz, iyi veya normal arama beklemeyin. Note8’inizde yaklaşık bir hücresel sinyal kalitesi vermek için durum çubuğunda hücresel sinyal gücü göstergesi vardır. Yalnızca 2 sinyal çubuğu alıyorsanız, süre içinde düşebileceği veya sorunlu olabileceği için makul bir şans olduğundan önemli çağrılar yapmaktan kaçının. Güvenli modda olmak için, yalnızca durum çubuğunda tam bir sinyal çubuğunuz olduğunda önemli aramalar yapın. Bundan daha az herhangi bir şey, muhtemelen sorunlara neden olabilir.

Uçak Modunu Değiştir

Bazı Galaxy Note8 kullanıcıları, Uçak Modu’nu açıp kapatarak çağrı bırakma sorunları da dahil olmak üzere bazı ağ sorunlarını çözebildi. Bunun teknik nedenini tam olarak anlayamıyoruz, ancak Uçak Modu etkinleştirildiğinde bir cihazın tüm ağ işlevleri kapatıldıktan sonra ağ yapılandırmasını nasıl ayarladığıyla ilgili bir şey olması gerekir. Bu doğru olsun ya da olmasın, yine de denemenizi istiyoruz. Bu kolay bir adımdır ve zamanınızın 10 saniyesini almayacaktır. Durum çubuğunun üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın ve Uçak Modu’na dokunun. birkaç dakika sonra kapatmak için tekrar dokunun. Ardından çağrıların nasıl çalıştığını kontrol edin.

Güncellemeleri yükle

Cihazınızın genellikle zaman içinde yüklediği üç güncelleme vardır: uygulama güncellemeleri, modem güncellemeleri (operatör güncellemeleri) ve işletim sistemi güncellemeleri. Bu güncellemelerin her biri, cihazınızdaki üç farklı yazılım bileşeni içindir ve aynı derecede önemlidir. Bazen bir operatör güncellemesi veya Android güncellemesi alıp almadığınızı kolayca anlamanın bir yolu olmadığından, yolunuza çıkan herhangi bir güncellemeyi yüklemeniz daha kolaydır. Bu, Play Store ve Ayarlar uygulamasını uygulama veya Android güncellemeleri için kontrol etmek anlamına gelir (otomatik güncelleme özelliklerini kapatırsanız).

Güncellemeler sadece iyileştirmeler ve kozmetik değişiklikler getirmekle kalmaz. Bazen, bilinen hatalar için düzeltmeler de içerirler. Söylemeye gerek yok, düzenli olarak güncellemeleri aktif olarak arayarak yazılımı her zaman güncel tutmaya çalışın.

Sistem önbelleğiyle ilgilen

Bazı Android sorunları bozuk bir sistem önbelleğinden kaynaklanmaktadır. Bu genellikle Android’in kullandığı bir sistem önbelleği güncellendiğinde veya yeni dosya kümesi alındığında oluşur. Bazen, hatalı yükleme paketleri veya diğer dosyalar sistem önbelleğini güncel kılarak her türlü soruna yol açabilir. Note8’inizde sistem önbellek sorunu olup olmadığını kontrol etmek için önbellek bölümünü sıfırladığınızdan emin olun. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Her bir uygulama, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için sistem önbelleğini kullanan Android’e benzer şekilde, daha hızlı çalışmasına yardımcı olan kendi önbellek kümesini korur. Bazen, uygulama düzeyinde önbellek bozulur ve bu uygulama için her türlü soruna neden olur. Düzeltmek için uygulama önbelleğini veya verilerini silebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar gölgesini bildirim gölgeniz (açılır menü) veya uygulama çekmecenizdeki Ayarlar uygulaması aracılığıyla açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar’a (üç nokta simgesi) dokunun. Artık Depolama, İzinler, Bellek Kullanımı ve daha fazlası dahil olmak üzere uygulama hakkında size bilgi veren öğelerin bir listesini göreceksiniz. Bunların tümü tıklanabilir öğelerdir. Depolama’ya tıklamak isteyeceksiniz. CACHA’YI TEMİZLE üzerine dokunun. S9’unuzun aramalar sırasında nasıl çalıştığını kontrol edin.

Telefon uygulamanızın önbelleğini temizlemeniz bir fark yaratmazsa, Telefon uygulamanızın verilerini silmeye devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için 1-6 arasındaki adımları uygulayın ve VERİLERİ TEMİZLE düğmesine dokunun.

Üçüncü taraf uygulamasının sorunlu olup olmadığını kontrol edin

Play Store’da veya diğer kaynaklarda bulunan her uygulama her Android sistemiyle uyumlu değildir. Ortalama kullanıcıların, bir uygulamayı yüklemeden önce sorunlu olup olmadığını bilmeleri de imkansızdır. Bu nedenle, uygulamaları her zaman yalnızca saygın yayıncılardan yüklemek önemlidir. Uygulamaları dürtü ile yüklerseniz veya uygulamalar söz konusu olduğunda maceracıysanız, kötü bir uygulama yüklemiş olabilirsiniz. Bunu bilmek için, güvenliğinizi sağlamak ve bir süre gözlemlemek için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Güvenli moda önyükleme yapmak için:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Modu gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Cihazınız güvenli moddayken bile sorun devam ederse, uygulamalarınızdan biri sorumludur. Bu uygulamanın ne olduğunu bilmek için zaman ve çaba harcamanız gerekir. Yüklü bol miktarda uygulamanız varsa, nedenini daraltmanız biraz zaman alacaktır. Temel olarak, yapmak istediğiniz uygulamaları tek tek kaldırmak ve telefonu normal moda getirdiğinizden ve bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun çıkardığınızdan emin olmaktır. Olumlu bir şey gelmezse, bir sonraki uygulamaya geçin.

SIM kartı yerine oturtun

SIM kartın çıkarılması ve yeniden takılması, bu sorunu yaşayan bazı kullanıcılar için çalıştı. Henüz yapmadıysanız, cihazı güvenli moda getirdikten sonra hiçbir şey çalışmazsa yaptığınızdan emin olun. Kartı çıkarmadan önce ve tekrar takmadan önce telefonu kapattığınızdan emin olun. Bu işlemler arasında, sistemi temizlemek için Note8’inizi yeniden başlattığınızdan emin olun.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Herhangi bir ağ sorunuyla uğraşırken bu çözüm seçeneği gereklidir. Ağ ayarlarının sıfırlanması wifi, mobil veri ve bluetooth ayarlarını temizler, böylece daha sonra yeniden yapılandırmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. AYARLARI SIFIRLA düğmesine dokunun.

Ağ modlarını manuel olarak değiştirme

Bazen, telefonu başka bir ağa bağlanmaya zorlamak ve arama bırakma sorunlarını gidermek için kendi çalışmalarınıza yeniden bağlanmak. Bunun nedeni, sistem yeniden bağlandıktan sonra ayarları yeniden yapılandırmaya zorlanmasıdır. Yapmanız gerekenler:

  Ayarlar uygulamasını açın. Bağlantılar’a dokunun. Mobil ağlar’a dokunun. Ağ operatörleri’ne dokunun. Ağları ara’ya dokunun. Örneğin, T-Mobile’daysanız, AT&T veya başka bir ağ seçin.Telefonunuz başarıyla kaydedilemeyeceği için bir hata ile geri dönmeye zorlanacak. S9’unuz artık yeniden kaydolabilecektir.

Telefonunuzu temizleyin

Bu sorunu sonuna kadar düzeltmenin son adımı olarak, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Bu, telefonunuzun yeni ve kutusuz olduğu zamanlarda olduğu gibi tüm yazılım ayarlarınızı varsayılan ayarlarına döndürür. Bu noktaya ulaşamayacağınızı umuyoruz, ancak yukarıdaki tüm önerilerimiz sorununuzu çözemezse bunu yapmaktan çekinmeyin. Telefonu silmeye karar vermeden önce, verilerinizi kaybetmemek için verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Note8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a dokunun. Birden fazla hesap kuruluysa Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden çok hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Telefonunuzu sıfırlamaya hazır olduğunuzda, telefonunuzu varsayılan ayarlara döndürmek için şu adımları izleyin…

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Telefona herhangi bir şey takmadığınızdan veya eklemediğinizden emin olun.

Operatörünüzle iletişim kurun

Sorun, fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıktan sonra kaybolmayı reddederse, sorunun büyük olasılıkla ağ tarafında olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, operatörünüzün sorunu izole etmenize yardımcı olmasına izin vermek istersiniz. Onlara şimdiye kadar denediğiniz her şeyi anlattığınızdan emin olun, böylece olası nedenleri daha hızlı daraltabilirler.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.