Aramalar geldiğinde veya metinler için sesli bildirimler olmadığında Galaxy A7 (2018) çalmaz

Aşağıda ele almak istediğimiz durum bir Galaxy A7 (2018) üzerinde garip davranışlar hakkında konuşur. Cihazın, Facebook'ta bir makale açmaya çalışırken arama veya metinler ve pop-up'lar gösterildiğinde sesli bildirimlerde bulunmayacağı bildirildi. Bunun bir kötü amaçlı yazılım veya kötü uygulamadan kaynaklandığından şüpheleniyoruz. Kötü amaçlı olmayan diğer faktörleri de kapsayacak şekilde diğer sorun giderme adımlarını da ekliyoruz. Benzer bir durumunuz varsa, önerilerimizi uygulayarak bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: Çağrılar geldiğinde ve metinler için sesli bildirimler olmadığında Galaxy A7 (2018) çalmayacak

Çoğu zaman telefon görüşmeleri gerçekleşmez – telefon çalmaz. bazen mesaj simgesi yanar, ancak diğer mesajları kontrol edene kadar başka bir mesaj göremiyorum. sonra tekrar, bazen cevapsız bir çağrıyla ilgili bir bildirim yoktur, ancak aramayı denedikleri arkadaşlarıma duydum ve birkaç kez VM'ye doğru gitti. ve konuştuğumda çağrılarım boş kaldı – tekrar başlayabilirler veya bağlantıyı kesebilirler. çağrıların alınması çok güvenilmezdir. Bu düzeltilebilir bir şey olup olmadığını bilmiyorum, ama facebook ne zaman ben kurtulmak bir makale okumak için çalışırken çok can sıkıcı pop-up olsun – bu benim bilgisayar facebook kullanırken olmaz ve merak ediyorum ki T-Mobile, diğer cihazların bunu yapmadığı zaman buna izin veriyor. Bu arada – bir android sistem olduğunu biliyorum, ama emin değilim – sadece tahmin ettim. herhangi bir öneri için teşekkürler.

Çözüm : Sorunların nedeni bir virüs veya kötü kodlanmış bir uygulama olabilir. Facebook uygulaması veya Messenger, telefonların büyük olasılıkla güvenliği ihlal etmesi için pop-up'lara izin vermez veya kötü bir uygulama yüklemiş olabilirsiniz. Elbette, diğer faktörler de devreye girebilir, böylece size aşağıda geniş bir dizi sorun giderme adımı göstereceğiz.

Çözüm 1: Pil çekmeyi simüle edin

Bazen, bu basit prosedür, sistem uzun bir süre çalıştıktan sonra geliştirilen hataları düzeltebilir. Galaxy A7'nizi (2018) yeniden başlatmak için manuel olarak zorlayarak, pil paketini takılı eski cep telefonlarında sistemi yenilemenin etkili bir yolu olan bir batarya çekmeyi simüle ediyorsunuz. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

 1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Çözüm 2: Önbellek bölümünü yenileyin

Güncellemeler veya uygulama yüklemesi, Android tarafından sistem önbelleği olarak adlandırılan önemli bir geçici dosyalar kümesini dağıtabilir. Sistem önbelleği bozulduğunda her türlü sorun oluşabilir. Sistem önbelleğinin her zaman en iyi durumda olmasını sağlamak için, önbellek bölümünü birkaç ayda bir depolandığı yerlere silmenizi öneririz. Yapmanız çok basit ve zamanınızın bir dakikasını almayacaksınız.

Önbellek bölümünü silmek için:

 1. Cihazı kapatın.
 2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Önbellek bölümünü temizle' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

3. Çözüm: Kötü üçüncü taraf uygulamaları kontrol edin

Üçüncü taraf uygulamaları, telefonu kurduktan sonra indirdiğiniz uygulamalar. Eklenen ve orijinal yazılım paketinin bir parçası olmayan herhangi bir uygulama, Samsung veya Google'dan gelse bile üçüncü taraf olarak kabul edilir. Herhangi bir cihazda üçüncü parti uygulamaların çoğunluğu ile, kötü kodlanmış birinin sorun yaratabileceği bir şans vardır. Tabii ki, bazı uygulamalar temel olarak bir sistemi tehlikeye atmak, verileri çalmak, kullanıcının tarama alışkanlıklarına göz atmak, bir sistemi ele geçirmek ve pop-up'ları zorlamak için uygulamalar oluşturmak için kaynak ayırıyor. Bu tür uygulamalardan birini yükleyip yüklemediğinizi kontrol etmek için cihazı güvenli modda yeniden başlatabilir ve gözlemleyebilirsiniz. Ana problemler güvenli modda mevcut değilse (unutmayın, üçüncü taraf uygulamaları kullanamayacaksınız), o zaman bu bizim şüphemiz anlamına gelir. Facebook uygulaması orijinal yazılım paketinin bir parçası değilse, bu modda test edemezsiniz, böylece yalnızca sesli arama ve metin mesajlaşmanın nasıl çalıştığını kontrol edebilirsiniz.

Galaxy A7'nizi (2018) güvenli moda nasıl sıfırlayabilirsiniz:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

Unutmayın, güvenli mod bir çözüm değil, bir uygulama sorunu olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olacak bir araçtır. Burada bahsedilen sorunlar güvenli modda mevcut değilse, uygulamalardan birinin onlara neden olduğu anlamına gelir. Ancak, Güvenli Mod sorunlu uygulamayı tanımlamaz. Hangisinin suçlu olduğunu bilmek için daha fazla araştırmanız gerekecek. Aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Güvenli moda önyükleme yapın.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz. Uygulamaları tek tek silmek önemlidir.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
 5. Galaxy A7'niz (2018) hala aynı sorunu yaşıyorsa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Kötü bir uygulamayı tanımlamak genellikle zaman ve sabır gerektirir. Bunun için bir kısayol yok, bu yüzden suçluların sistemden çıkmasına kadar yukarıdaki adımlara sahip olacaksınız. Nedeni belirledikten sonra, sorunlu olmayanları yeniden yükleyebilirsiniz.

Çözüm 4: Telefonu silin (Fabrika ayarlarına sıfırlama)

Tüm bu sorunların bir an önce giderilebilmesinin bir başka yolu da telefonu temizleyerek ve tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürerek. Fabrika ayarlarına sıfırlama, çoğu yazılımla ilgili sorunları düzeltmenin etkili bir yoludur. Telefonu silmeden önce kişisel verilerinizi fotoğraflar, videolar, kişiler, belgeler vb.

Galaxy A7'nizi (2018) fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 1. Cihazı kapatın.
 2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın
 4. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. W Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ’seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
 11. Telefonu aç.

NOT : Telefonunuzu ayarladıktan sonra sorunlar geri dönerse, bunun nedeni kötü uygulamaları yeniden yüklemenizdir. Çözüm 3'ü nasıl tanımlayacağınıza karar verdiğinizden emin olun.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Çağrılar geldiğinde ve metinler için sesli bildirimler olmadığında Galaxy A7 (2018) çalmayacak
   • Çözüm 1: Pil çekmeyi simüle edin
   • Çözüm 2: Önbellek bölümünü yenileyin
   • 3. Çözüm: Kötü üçüncü taraf uygulamaları kontrol edin
   • Çözüm 4: Telefonu silin (Fabrika ayarlarına sıfırlama)
  • Bizimle meşgul