Aramalar için gerçek düzeltme Galaxy S10’da düşmeye devam ediyor | Galaxy S10’da sorun giderme çağrısı sorunu

Galaxy S10’unuzla görüşmeler devam ediyor mu? Cihazınızla veya ağınızla, aramaların düzensiz kalmasına neden olan bir sorun olabilir. Bu sorun giderme makalesi, bu sorunun nasıl giderileceğine ilişkin adımlar konusunda size yol gösterecektir.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Aramalar için gerçek düzeltme Galaxy S10’da düşmeye devam ediyor | Galaxy S10’da sorun giderme çağrısı sorunu

Neden düzgün arama yapamadığınızı mı merak ediyorsunuz? Aramalar Galaxy S10’unuz üzerinde durmaya devam ederse, yapmanız gerekenler şunlardır:

Aramalar # 1 bırakmaya devam ediyor: Telefonu kapatmaya zorla

Sorunun olası nedenini bulmak için ilk şey kullandığınız uygulamada. Phone uygulamasını yeniden başlatmayı deneyin ve hatayı kapatmaya zorlayarak düzeltilip düzeltilemeyeceğini görün. Bunu yapmanın iki yolu var.

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı gösterildiğinde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız, burada olmalı. Sonra kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun gidermeyi planlıyorsanız bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun. Diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Aramalar # 2 bırakmayı düzeltmeye devam ediyor: Cihazı yeniden başlatın

Telefon uygulamasını yeniden başlatmak hiçbir şeyi değiştirmezse, sorun giderme merdiveninizde bir sonraki adım cihazın kendisini yeniden başlatmaktır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi birkaç saniye sürebilir. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Çağrılar # 3 bırakmayı sürdürüyor: Önbellek bölümünü temizle

Bir sistem önbelleği bozulduğunda her türlü problem olabilir. Sistem önbelleğini en iyi durumda tutmak için S10’unuzdaki önbellek bölümünü temizlediğinizden emin olun. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulandı.

Aramalar # 4 numaralı bırakmayı sürdürüyor: Güncelleştirmeleri yükle

Güncelleştirmeleri yüklemek bir çözüm gibi görünmeyebilir, ancak gerçektir. Geliştiriciler, uygulamalarındaki sorunları yalnızca güncellemelerle çözebilirler; bu nedenle, Android işletim sistemi ve uygulamaların varsa en son sürümlerini çalıştırmaları önemlidir. Bu, böceklerin gelişme şansını azaltmayı garantilemenin bir yoludur.

Aramalar # 5 bırakmayı düzeltmeye devam ediyor: Sinyalin iyi olduğunu onaylayın

Çağrıların düşmesinin nedenlerinden biri, zayıf sinyaldir. Bant genişliği kalitesini korumak için aramalar sırasında S10’ınızda en az 3 sinyal çubuğu bulunmalıdır. 3 bardan küçük herhangi bir şey, aramalar sırasında bağlantıyı riske sokar ve bu da aramaların düşmeye devam etmesine neden olabilir. Bir binanın içindeyseniz ve sinyal düzensizse, aramalarınızı sinyalin güçlü veya daha stabil olduğu daha açık bir alanda yapmaya çalışın. Açık bir alana taşındığınızda çağrılar düşmezse, bu sorunun nedeninin yalnızca zayıf sinyal olduğu anlamına gelir. Güçlü kapsama alan bir konumda aramaları yanıtlayarak veya yapılan aramalarla düzeltebilirsiniz.

Çağrılar # 6 bırakmayı sürdürüyor: El ile farklı şebekelere geç

Herhangi bir cihazda sinyal kalitesini arttırmanın bir başka püf noktası da onu tekrar ağa kaydetmeye zorlamaktır. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Connections.Tap Mobil ağlar.Tap Şebeke operatörleri’ne dokunun.Tap el ile seçin. Aygıtın taranmasını bekleyin. Bir ağ seçin (kendi ağınız değil) .Onu kaydetmek için tekrar kendi ağınıza dokunun. Sorunu kontrol edin.

Çağrılar # 7’yi bırakmaya devam ediyor: Şebeke ayarlarını sıfırla

Cihazınızın tüm doğru ağ ayarlarına sahip olduğundan emin olmak için bunları bir kez sıfırlayabilirsiniz. Onun nasıl:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Aramalar # 8 bırakmayı sürdürmeye devam ediyor: Telefon uygulama önbelleğini temizleme

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Apps simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Apps’ı seçin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi). ve uygun uygulamaya dokunun.Tap Depolama.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Aramalar # 9 bırakmaya devam ediyor: Telefon uygulamasını sıfırla

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemek. Önceki prosedürün aksine, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesini açın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’ı tıklatın. ve uygun uygulamaya dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Aramalar # 10 bırakmaya devam ediyor: hileli uygulamayı kontrol et

Aramaların düşmeye devam etmesine neden olan bir üçüncü taraf uygulaması varsa, yapılacak bir sonraki iyi şey güvenli moda yeniden başlamaktır. Üçüncü taraf uygulaması ile, ilk kurulumdan sonra eklediğiniz uygulamaları kastediyoruz. Telefonunuzu kutusundan çıkardıktan hemen sonra indirildiyse, Google ve Samsung’daki uygulamalar bile üçüncü taraf olarak kabul edilir.

Güvenli moda yeniden başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Aramalar # 11 bırakmaya devam ediyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramadıysa fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapılması gereklidir. Cihazınızı silmek için iki yöntemden birini yapmadan önce kişisel verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun:

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung Galaxy S10’a nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Aramalar # 12 bırakmaya devam ediyor: Şebeke operatöründen yardım alın

Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra hiçbir şey değişmediyse taşıyıcınıza başvurmanız gerekir. Şimdiye kadar, zaten mümkün olan bütün çözümleri sizin tarafınızdan yaptınız. Hala bir şey çözülmediyse, bu arama yapmanızı veya almanızı engelleyen bir hesap veya ağ sorunu olduğu anlamına gelebilir. Bu konuda, şebeke operatörünüzden daha iyi bir parti olamaz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.