Aramalar sırasında donmaya devam eden Google Pixel 2 XL'iniz nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu]

Merhaba ve başka bir Google Pixel 2 XL (# GooglePixel2XL) sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Bu konuda, başka bir ortak sorunu ele alıyoruz – Piksel 2 aramalar sırasında donuyor. Aşağıdaki durumu kontrol ettiğinizden emin olun ve önerilerimizi takip edin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Bugünün sorunu: Google Pixel 2 XL aramalar sırasında donmayı sürdürüyor
   • Android ve uygulama güncellemelerini yükle
   • Güvenli moda önyükleme
   • Stok bellenim için kökünü kaldırın veya geri yükleyin
   • Profesyonel yardım alın
  • Bizimle meşgul

  Bugünün sorunu: Google Pixel 2 XL aramalar sırasında donmayı sürdürüyor

  Merhaba TDG. Bu yılın şubatından bu yana arama yapmakta sorun yaşamaya başlamıştım – giden çağrılar hiç bir zaman bağlanmadı ve gelen çağrıyı alamadım. Telefon yeniden başlatılacaktı. İnsanlarla konuşmak için Google Hangouts'u ve WhatsApp'ı alternatif olarak kullanıyordum ve şimdi de telefonun da telefonu kapatmasını sağlıyor. Telefon uygulamasını tekrar yükledim, fabrika ayarlarına sıfırladı, ancak hala sorunla karşılaşıyorum. Bir keresinde, Google Voice'un sorun olduğunu düşündüm, bu yüzden onu kaldırdım ve yardımcı oldu. Ama şimdi o olmadan bana sorun veriyor. Hangi yazılımların bu sorunlara yol açtığını ayırmanın bir yolu var mı? Telefonu kilitleyen şeyin kaydını alabilir miyim?

  Çözüm: Soruna hangi özel yazılımın yol açtığını ayırmanın kolay bir yolu yoktur. Pikselinizi fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra sorun çıkarsa, bunun sebebi, yazılımın hiç de yazılım olmayabilir. Aşağıda, deneyebileceğiniz sorun giderme adımları verilmiştir:

  Android ve uygulama güncellemelerini yükle

  Bazen ağ sorunları, ürün yazılımı hatalarından veya uyumsuz uygulamalardan kaynaklanır. Telefonunuzun işletim sisteminin ve tüm uygulamaların güncellendiğinden emin olun.

  Güvenli moda önyükleme

  Sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını doğrulamak için, telefonunuzu güvenli modda açmak istersiniz. Bu modda, yalnızca önceden yüklenmiş olanların çalışmasına izin veren üçüncü taraf uygulamaları engellenir. Sesli arama, güvenli modda çalışıyor ancak normal modda çalışmıyorsa, kötü bir üçüncü taraf uygulama sorununuz olduğundan emin olabilirsiniz. Pixel 2'nizi güvenli moda nasıl açacağınız ile ilgili adımlar:

  1. Aygıt açıkken, Güç kapatma istemi görününceye kadar Güç düğmesini (sağ kenarda bulunur) basılı tutun ve bırakın.
  2. “Güvenli modda yeniden başlat” istemi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve bırakın.
  3. Onaylamak için Tamam'a dokunun. Not: Yeniden başlatma işleminin tamamlanması 45 saniyeye kadar sürebilir.
  4. Yeniden başlatıldığında, kilit açma / ana ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” görünür.

  Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. Pixel 2 XL'niz hala sorunluysa, uygulamayı anlatana kadar 1-4. Adımları tekrarlayın.

  Stok bellenim için kökünü kaldırın veya geri yükleyin

  Telefonunuz köklü ise, kökünü sökmeye çalışın ve sesli arama işlevlerinin nasıl çalıştığını görün. Pixel 2'niz stok ürün yazılımını geri yükleyerek resmi olmayan Android sürümüne sahipse benzer bir yaklaşım öneririz.

  Profesyonel yardım alın

  Yukarıdaki tüm çözümler yardımcı olmazsa, kötü donanımın sorumlu olduğunu varsayabilirsiniz. Unutmayın, fabrika ayarlarına sıfırlama, öncelikle herhangi bir yazılım sorununa dikkat etmelidir. Aygıt yeni sıfırlandığında ve üçüncü taraf uygulamaları yüklü değilse bile sorun devam ederse, buna neden olan bir donanım arızası olmalıdır. Anakartı değiştirmeden sabit olup olmadığını görmek için cihazı profesyonel bir kontrol edin.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.