Aramalar sırasında Galaxy A8 (2019) ekranı kapanırsa ne yapmalı

Bugünün sorun giderme bölümü Galaxy A8 (2018) için belirli bir sorunu ele almaya çalışacaktır. Temel olarak, bir kullanıcı aramalar sırasında ekranın kapandığını bildirdi. Bu normal görünebilir ve hiç sorun değil, ancak bu aslında bir Galaxy A8 kullanıcısı için bir sorundur. Bu deneyim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Galaxy A8 (2018) ekranı aramalar sırasında kapanıyor

Selam. Samsung Galaxy A8 (2018) cihazım her arama yapmaya veya cevaplamaya çalıştığımda ekranı kapatmaya devam ediyor. Yeşil düğmeye bastığımda veya kontağı sağa kaydırdığımda ekran kapanıyor. Ekranı tekrar açmak ve arama ayrıntılarını görmek için güç düğmesine basmalıyım. Bu hatayı nasıl düzeltebileceğinizi biliyor musunuz? Çok teşekkürler ve saygılarımla.

Çözüm: Bu soruna neden olan bir hata olabilir. Sorun gidermek için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Yakınlık sensörünün çalıştığını doğrulayın

Telefonlar aramalar sırasında ekranı otomatik olarak kapatacak şekilde tasarlanmıştır. Galaxy A8’inizde bu, üst hoparlörün yakınındaki bir yakınlık sensörü ile mümkün. Sensör veya ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabilir. Sensörün kendisinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Çevirici uygulamasını veya Telefon uygulamasını açın.Dial * # 0 * # Servis Menüsü açıldıktan sonra, Sensör öğesine dokunun. Bazı operatörler Servis Menüsüne erişimi devre dışı bırakır. * # 0 * # tuşlarına bastığınızda hiçbir şey olmazsa, söz konusu menüye erişemezsiniz, ekran yeşile döner ve telefon titreşirse, yakınlık sensörü normal çalışıyor demektir.

Önbellek bölümünü temizle

Bazen, bir telefonun sistem önbelleği herhangi bir nedenle bozulabilir. Bu, bazen bir güncellemeden sonra da olur. Bir telefonun sistem önbelleği bozulduğunda, bazı hatalar oluşabilir. Sistem önbellek sorununuz olup olmadığını kontrol etmek için önbellek bölümünü yenilemeniz gerekir.

  Sesi Açma tuşunu, Ana ekran tuşunu ve Güç tuşunu aynı anda basılı tutun. Telefon açıldığında, Android Sistem Kurtarma ekranı yakl. Tüm anahtarları serbest bırakın. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. silme önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Güncellemeleri yükle

Bazı hatalar güncellemelerle ortaya çıkabilse de, çoğu güncellemelerle de giderilir. Genel olarak, güncellemeleri yüklemek her zaman daha iyidir, çünkü bunlar sistem güvenliğinizi riske atabilir. Bildirilen hatalar da yalnızca güncellemelerle giderilir.

Uyumsuzluk sorunlarının oluşma olasılığını en aza indirmek için tüm uygulamalar için güncellemeler yüklediğinizden emin olun.

Güvenli Modda Gözlemleyin

Güvenli moddayken, telefonunuz üçüncü taraf uygulamalarının çalışmasına izin vermez. Ekran aramalar sırasında normal çalışıyorsa ve yalnızca cihazınızı yüzünüze yakın bir yere yerleştirdiğinizde kapanıyorsa, bu sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir.

A8 Plus’ınızı güvenli moda başlatmak için:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için telefonu güvenli moda geri başlatmalı ve şu adımları izlemelisiniz:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. A8’iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Uygulama tercihlerini sıfırlamak çoğu zaman Android sorun giderme makalelerinde göz ardı edilir, ancak sizinki gibi bir sorun söz konusu olduğunda çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızdan birinin veya bir kısmının doğru ayarlanmamış olması bu aksaklığın ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu olmadığından yapmanız gereken, tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. A8’inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Tüm ayarları sıfırlamak

Bu prosedür, yalnızca uygulamaları değil Android cihazınızın tüm ayarlarını kapsadığından öncekinden ayrıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Sorun aramalar sırasında oluştuğundan, olası bir şebeke sorunu olarak kabul edilebilir. Sorun giderme amacıyla, mevcut ağ kurulumunu temizlemek ve telefonu ağ ayarlarını yeniden yapılandırmaya zorlamak istersiniz.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Ana Sıfırlama ile telefonu silin

Bu durumda yapabileceğiniz en fazla şey, telefonu silmek ve tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürmektir. Buna fabrika ayarlarına sıfırlama denir. Kişisel verilerinizi yapmadan önce yedeklediğinizden emin olun.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.