Arka Plan Değiştirme ve Snapseed Nesneleri Kaldırma

Fotoğrafta, genellikle niyet ettiğimiz gibi şeyler gitmez. Daha sık olmamakla birlikte, fotoğraflarımızda izinsiz bir unsur buluruz. Bir ağaç, küçük bir çalı veya telefon telleri karışıklığı olsun, bu elemanlar fotoğraflara sürünme ve onları mahvetmenin bir yolunu bulacaklar. Alt satırda, etrafta çok fazla dikkat dağıtıcı şey varsa, sadece mükemmel bir arka plana sahip bir görüntü elde etmek hayal edilebilir.

Neyse ki, Snapseed fotoğrafların arka planını değiştirmenizi sağlar. Dahası, belirli nesneleri arka plandan kaldırmanızı sağlar. Çoğumuz genellikle görüntünün genel görünümünü geliştirmek için Snapseed'i kullanırken, şaşırtıcı olan şey arka planı değiştirmek için aynı araçları kullanabiliriz. Bu bir zaman alma süreci olmasına ve biraz sabır gerektirmesine rağmen, sonuçlara değer.

Note: Snapseed doesn’t let you switch the background entirely. Instead, we’d have to use a combination of certain tools to change the background to give it an artistic look.

Hazır? Yani, gerekli adımlar burada.

Also on Guiding Tech

.camp-list-933{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/WordPress-Import/2016/11/115966/7458986068_9ad03f755d_h_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1518424462’);background-size:cover;background-position:center center}

#photography

Click here to see our photography articles page

1. Görüntünün Pozlanması ile Oynayın

Adım 1: Resmi bir Makeover verin

Arka planı değiştirmeye başlamadan önce, bir filtre ekleyerek görseli bir görüntü verin. Genelde Accentuate filtresi gibi görüntünün doğal tonunu koruyan bir filtre seçerim.

Adım 2: Pozlamayı Düşürün

Bunu yaptıktan sonra dikkat dağıtıcı arka plandan kurtulmanın zamanı geldi. Araçlar'a dokunarak başlayın ve Fırça aracını seçin.

Arka planda bulunan alanları koyulaştırmak için Pozlama aracını kullanın. Yukarıdaki görüntü için -0,7 ile -1,0 arasında bir maruz kalma seviyesi kullandım.

Parmağınızı bölgelerin üzerine yavaşça sürükleyin. Kenarlar ve karmaşık alanlar için, görüntüyü büyütün.

Cool Tip: If you make a mistake with your selection, simply press the Undo button at the top-left of the screen.

3. Adım: Parlak Noktaları Yamalayın

Pozlama Fırçası, görüntünün karanlık alanlarını oldukça iyi bir şekilde ele almasına rağmen, parlak noktalar için fazla bir şey yapamaz. Örneğin, arka planda TV, yalnızca fırça tarafından ele alınamaz. Fotoğrafınızda böyle alanlar varsa, İyileştirme aracı en iyi bahistir.

İstenmeyen unsurları çevreleyen bölgelerden gelen yamalar ile kaplayarak kaldırır. Bu araçta hafif bir yakalama var. Çok fazla rengi olan görüntülerde düzgün çalışmayabilir.

Neredeyse kapalı olana kadar parlak noktalarda sürekli olarak dokunun. Bir kez bittiğinde, pozlama aracının yardımıyla cilalayın. Arka planı biraz ince tutmayı veya tamamen siyah yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu, yine sizin tercihinize ve fotoğrafa bağlıdır.

Cool Tip: Magnify the image and use the Healing tool to even the edges between the subject and the background.

Fotoğrafa dokunduktan sonra, Tick simgesine dokunun ve kaydedin. Ortaya çıkan görüntü ilk denemede hatasız olmayabilir, ancak hile yapacaktır.

2. Alternatif Yöntem: Seçici Koyulaştırma

Arka planın bir görüntüden kaldırılmasının bir başka yolu da Seçim aracıdır. Bu araç, parlaklığı, kontrastı vb. Seçici bir şekilde ayarlayarak belirli bir alanı değiştirmenize izin verir. Ancak, yukarıdaki işlemden farklı olarak, bu biraz koyu arka plana sahip görüntüler üzerinde çalışır.

Adım 1: Önce, Şifa aracını kullanarak fotoğraftaki gereksiz dikkat dağınıklığını kaldırın. Yamaları düz ve düzgün olacak şekilde küçük noktaları işaretleyin.

Adım 2: Şimdi Seçici aracı seçin ve arka plana dokunun. Dış kenardan başlayın.

Arka plan üzerine dokunun ve netleme alanını artırmak / azaltmak için iki parmağınızı kullanın. Kırmızı ile işaretlenmiş alanlar kararacaklardı. Snapseed hakkında en iyi şey, araçların arka plan ve ön plan arasında ayrım yapmak için yeterince akıllı olmalarıdır.

Adım 3: Bunu yaptıktan sonra, solu kaydırarak alanın parlaklığını azaltın. Son sonucunuza varıncaya kadar görüntünüzdeki tüm noktalar için bunu yapın.

Benim durumumda, fotoğrafımın parlak yeşil bir kapağı vardı. Bununla birlikte, seçici parlaklık azaltma işleminden sonra, görüntü neredeyse istenen görünüşü elde etmişti. Koyu yeşil tonlarının tamamen ortadan kaybolmasını istemedim. Ancak, daha koyu bir arka plan elde etmek istiyorsanız, Şifa aracını kullanabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğim gibi, bu yöntem koyu tonları olan arka planlarda daha iyi çalışır veya görüntü vurgulamak istediğiniz tek bir nesneye sahipse.

En sevdiğin Yöntem hangisi?

Böylece, dikkat dağıtıcı nesneleri kaldırabilir ve Snapseed'deki görüntü arka planını değiştirebilirsiniz. Her iki yöntem de eşit çaba gerektirir, ancak sonuçların gerçekten de teri işe yaramasıdır. Tabii ki, Photoshop benzeri son sonuçlara sahip değil, ama bu uzlaşmayı sağlamak için istekliyim.

Görüntünüzün bileşimine bağlı olarak yönteminizi seçebilirsiniz. Bir dahaki sefere hoş bir arka plana sahip olmayan bir fotoğrafa rastladığınızda, ona Snapseed ile sanatsal bir dokunuş katın.