Artık Amazon’un makine öğrenme kurslarına katılabilirsiniz (ücretsiz)

Yapay zeka teknolojinin geleceği midir? Zaten çeşitli makalelerle başlattığımız uzun bir tartışma, ancak kesin olan şey hem teknoloji hem de istihdam açısından umut verici bir sektör olduğudur. Serbest dersler nasıl?

    Makine öğrenmesi ve AI: Akıllı telefonlar AI’nın en garip 5 kullanımını nasıl akıllı hale getirir

Sevgili geliştiriciler, muhtemelen şu haberi takdir edeceksiniz: Amazon kendi ücretsiz makine öğrenim kurslarını sunuyor. Yapay zeka, şirketlerdeki yerini yavaş yavaş yaratıyor, ancak şu anda onu profesyonelleştiren çok fazla gerçek üniversite dersi yok. Teknoloji devleri için sorun değil: geliştiricileri için kendi eğitim kurslarını oluşturdular.

AI robot 06

Amazon bugün, yalnızca geliştiricileri değil aynı zamanda çeşitli veri yöneticilerini, mühendislerini ve satış temsilcilerini hedef alan kendi eğitim kurslarının herkese ücretsiz olarak verildiğini duyurdu. Bu kurslar, geliştiricilerin “Amazon’da çözülmesi gereken eğlenceli problemlerle makine öğrenmesini keşfetmelerini” sağlar. Toplamda 30 kurs – aslen çalışanlar için ayrılmış – okunabilir ve hatta ücretsiz olmayacak bir sertifikasyon kursuna katılabilirsiniz. Şu an için sadece beta sürümünde olduğunu unutmayın.

Belki Amazon, kendisine isabet eden çeşitli skandallardan sonra imajını geri yüklemeye çalışıyor, ancak niyeti sorgulanabilse bile, gerçekler var: ücretsiz kurslar geliştiricilerin makine öğrenmesi hakkında daha iyi bir fikir edinmelerini sağlar.

Amazon’un kurslarını ücretsiz sunma hakkı olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Kaynak: Amazon