Artık Ev Wi-Fi’nize ve diğer etkin noktalara bağlanamayan Samsung Galaxy J7’nizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

  Yeni #Samsung Galaxy J7 (# GalaxyJ7) cihazınızın neden Ev Wi-Fi’nize bağlanamadığını anlayın ve nasıl düzelteceğinizi öğrenin. J7 akıllı telefonunuzu kullanırken oluşabilecek diğer Wi-Fi ile ilgili sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinin ve telefonunuzu bir teknisyenin yardımı olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

galaxy-j7-wi-fi-problems

Bir Wi-Fi etkin noktasına bağlanmak, en ucuz ve çoğu zaman ücretsiz bahsetmemek için İnternet’e bağlanmanın en ucuz yoludur. Bu nedenle, Samsung Galaxy J7 veya herhangi bir akıllı telefonun herhangi bir Wi-Fi ağına her zaman, her yerde bağlanabilmesi çok önemlidir. Ancak, bir gün telefonunuz artık evinizdeki Wi-Fi ağına bağlanmazsa ne yapardınız? İşten sonra patronunuzdan bu çok önemli e-postayı açmanız gerekiyorsa, ancak artık Starbucks’ın Wi-Fi ağına bağlanamıyorsanız?

2012’den bu yana Android cihazlarını desteklemeye başladığımızdan beri, okuyucularımızdan binlerce şikayet aldık ve bu şikayetlerden yola çıkarak, bellenimin kurcalanmaması ve cihazın her ikisinden de muzdarip olmaması şartıyla Wi-Fi sorunları daha küçüktür. sıvı ve fiziksel hasar. Bununla birlikte, bu sorun, telefon suya batırıldıktan veya sert bir kaldırımda ilk kez düştükten ve ekrandan düştükten sonra ortaya çıkarsa, sorun gidermenin bir anlamı yoktur. Teknisyeni olası hasarlara karşı kontrol ettirin. Ancak, J7’niz hiçbir belirgin neden olmadan Wi-Fi ağınıza bağlanamazsa, aşağıdaki adım adım sorun giderme kılavuzumuzu izleyerek suçluyu bulmaya çalışmalısınız.

  Sorun Giderme Artık Ev Wi-Fi ağına bağlanamayan Galaxy J7, bağlanmak yerine bağlantı tasarrufu sağlıyorGalaxy J7 bir Wi-Fi ağına bağlı, ancak bağlantısı yok Wi-FiGalaxy J7, Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra yanıt vermiyor

Başka bir şeyden önce, başka endişeleriniz varsa, bu telefonla ilgili en yaygın sorunları ele aldığımız için Galaxy J7 sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Sizinkine benzer sorunlar içeren yayınlar veya kılavuzlar bulmaya çalışın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kolayca teşhis ve sorun çözebilmemiz ve size doğru çözümler sunabilmemiz için bize sorun hakkında doğru bilgi verdiğinizden emin olun.

Artık Ev Wi-Fi ağına bağlanamayan Galaxy J7 sorun giderme

Ev Wi-Fi’nizi kurmanızın nedeni hızlı ve istikrarlı bir internet bağlantınız olması. Galaxy J7 kadar iyi bir telefonun kendi ev Wi-Fi’nize bağlanamaması bu yüzden bir hayal kırıklığıdır. Bu bölümde, J7’nizin ağınıza bağlanıp bağlanamayacağını görmek için telefonunuzda ve ağ cihazlarınızda sorun gidermeye çalışalım.

1. Adım: Telefonunuzu yeniden başlatın

Bu, özellikle sorunun ilk ortaya çıkışı ise yapmanız gereken ilk şey olmalıdır. Cihazın yeniden başlatılması, olası tüm küçük ürün yazılımı ve donanım arızalarını ortadan kaldırır. Sorununuzun bu çok basit prosedürle çözülmesi için her zaman daha büyük bir şans vardır.

Yeniden başlattıktan sonra telefonunuzu Wi-Fi ağınıza bağlamayı deneyin ve sorun devam ederse sorun gidermeye devam edin.

2. Adım: Ağ cihazlarınızı çalıştırın

Bu sorunun oluşmasının başka bir olasılığı, modeminizin veya yönlendiricinizin ağ aygıtlarının yeniden düzgün çalışması için yeniden başlatılması gerektiğidir. Bu cihazlar da donar ve gerçekleştiğinde yeniden başlatılması gerekir. Bu nedenle, bunları güç kaynağından çıkarın, bir dakika bekleyin ve tekrar takın.

Cihazınız hala ev ağınıza bağlanamıyorsa, ürün yazılımını takip etmenin zamanı geldi.

3. Adım: Telefonunuzu güvenli modda başlatın ve yeniden bağlanın

Deneyimlerimize ve okuyucularımızdan gelen bazı raporlara dayanarak, bazı uygulamalar çöktüğünde Wi-Fi radyo ve hizmetleri, üçüncü taraflar bile olsa etkilenebilir. Bu nedenle, bellenimden önce, uygulamalarınızla ilgili bir sorun olmadığını doğrulamanız gerekir. J7’nizi güvenli modda başlatın ve cihazınızı aynı ağa bağlamayı deneyin.

  Telefon seçenekleri görüntüleninceye kadar Güç düğmesini (sağda bulunur) basılı tutun ve bırakın. Not: Bu yeniden başlatma işleminin tamamlanması bir dakika kadar sürebilir. Yeniden başlatmanın ardından, kilit açma / ana ekranının sol alt kısmında Güvenli mod görünür.

Sorun tanı durumunda bile devam ederse, ürün yazılımının peşinden gitme zamanı gelmiştir.

4. Adım: Sistem önbelleğini silin

Önbellekler düşündüğünüzden daha sık bozulur. Aslında, bu sorun bunun bir sonucu olabilir. Belirli önbellekleri silemediğimiz için, tüm bu önbelleklerin kaydedildiği dizini (önbellek bölümü) silmemiz gerekir. Böylece, bu bölümde, J7’nizi kurtarma moduna nasıl yeniden başlatacağınızı ve önbellek bölümünü nasıl sileceğinizi öğreneceksiniz. Endişelenmeyin, bu prosedürün telefonunuzda herhangi bir olumsuz etkisi yoktur ve silinen önbellekler yenileriyle değiştirilecektir. İşte böyle…

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sistem önbelleğini sildikten sonra, sorun yaşadığınız ağa telefonunuzu bağlamayı deneyin. Sorun devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

5. Adım: Master’ı gerçekleştirin Galaxy J7’nizi sıfırlayın

Sıfırlama, telefonunuzdaki tüm dosyaları ve verileri siler, ayrıca cihazı orijinal veya fabrika varsayılan ayarlarına geri getirir. Aşağıdaki adımları izlemeden önce, tüm verilerinizi ve dosyalarınızı silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.G Galaxy J7’nizi kapatın. Sesi Aç düğmesini ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından tuşuna basın. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefon hala ev Wi-Fi ağına bağlanamıyorsa, onu mağazaya geri getirip teknisyen tarafından kontrol etmenin zamanı geldi.

Galaxy J7 bağlantı yerine bağlantı tasarrufu sağlıyor

Soru: Galaxy J7 cihazım, ağın “Kaydedildi” ancak eskisi gibi “Bağlı” olmadığını söylediği için bir Wi-Fi etkin noktasına başarıyla bağlanamıyor. Sorun ne?

Cevap: Telefonun “IP adresi alınıyor” olduğunu belirten bir uyarı da eşlik ediyor, ancak bağlantı kurulamıyor, bunun yerine şebeke kaydediliyor. Bu soruna yol açabilecek farklı faktörler vardır, bu nedenle aşağıdakileri deneyin:

  Ağda oturum açmak için doğru kimlik bilgilerine sahip olduğunuzu doğrulayın. Şu anda bağlı olduğunuz ağı unutmaya çalışın ve telefonun yeniden bağlanmasına izin verin.

Galaxy J7 bir Wi-Fi ağına bağlı, ancak bağlantısı yok

Soru: Lütfen bana yardım edebilir misiniz? J7 cihazım bir Wi-Fi ağına bağlı, ancak yine de internete bağlanamıyorum. E-postalarım çalışmıyor, müzik ve video akışı yapamıyorum. Ne oluyor?

Cevap: Bir Wi-Fi etkin noktasına bağlı olmanız, mutlaka internet bağlantınız olduğu anlamına gelmez. Kendi Wi-Fi’niz değilse, ağ yöneticisinin kim olduğunu bilmedikçe gerçekten bu konuda bir şey yapamazsınız. Bununla birlikte, kendi Wi-Fi ağınızsa, yardımcı olabileceği için yukarıdaki sorun giderme kılavuzunu deneyin.

Wi-Fi’ye bağlanırken Galaxy J7 kapanıyor veya yeniden başlatılıyor

Soru: Bu sorun yakın zamanda başladı. Ev ağım ya da ücretsiz bir genel etkin noktaya bakılmaksızın Wi-Fi etkin noktasına bağlanırken yeni Galaxy J7 cihazım kapanıyor veya yeniden başlatılıyor. Sorun ne gibi görünüyor? Düzeltmeme yardım eder misin?

Yanıt: Telefonun bir Wi-Fi ağına bağlandığı anda sunuculardan otomatik olarak güncelleme alan bir üçüncü taraf veya küçük bir ürün yazılımı sorunu neden olur. Önce telefonunuzu Güvenli Mod’da başlatmayı deneyin ve cihazı bir ağa bağlayın. Sorun devam ederse, sorunu gidermek için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

Güvenli modda sorun çözülmüşse, soruna neden olan uygulamayı bulun, ancak suçluyu bulamıyorsanız, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir, ancak tüm verilerinizin ve dosyalarınızın yedeklendiğinden emin olun.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle’ye dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya taşımak için Geri Yükle’ye dokunun. Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Cihazı sıfırla’ya dokunun. Tümünü sil öğesine dokunun.

Wi-Fi kullanarak tarama yaparken Galaxy J7 donuyor

Sorun: Yepyeni bir J7 Galaxy telefonum var. Şimdiye kadar iyi ama Wi-Fi üzerinden web’e göz atarken telefonun donma veya gecikme zamanları olduğunu fark ettim. Bunu yapmanın nedenini anlayamıyorum, ancak bunu biliyor ve bir geçici çözümünüz varsa, lütfen bana yardım edin.

Cevap: Önceki sorunla aynı, bir uygulama sorunu veya bellenim ile ilgili bir sorun olabilir. Bu nedenle, önce telefonu güvenli modda önyükleme yaparak ve telefonun hala donup donmadığını gözlemleyerek sorunu izole edin.

Başka bir olasılık, sorunun kullandığınız web tarayıcısından kaynaklanmasıdır. Bununla birlikte, kullandığınız tarayıcının önbelleğini ve verilerini temizlemeye çalışın ve bunun bir fark yaratıp yaratmadığını görün. Değilse, telefonunuzu sıfırlamayı deneyin.

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. Şüpheli uygulamaya dokunun. Depolama seçeneğine dokunun.

Galaxy J7, Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra yanıt vermedi

Sorun: Hey arkadaşlar, her şeyden önce, sorunumu okurken zaman ayırdığınız için teşekkürler. Galaxy J7’imle ilgili. Sorun, sadece donup Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra yanıt vermeyeceği zamanlar olmasıdır. Çok şükür ki çıkarılabilir pili var, bu yüzden her seferinde pili dışarı çekip tekrar takıyorum. Sorun tekrar oluşana kadar çalışacak. Bu sorunu gidermek için ne yapmamı önerirsiniz?

Cevap: Görünüşe göre, telefonunuzun genel performansını etkileyen bir bellenim sorunu. Bunun için yapabileceğiniz en iyi şey, sorunun bundan sonra hala devam edip etmediğini görmek için cihazınızı ana sıfırlamaktır ve varsa, mevcut bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Eğer yoksa, teknolojinin sizin için sorunu halletmesini sağlayın. Ürün yazılımının yeniden yüklenmesi gerekebilir.

Umarım bu kılavuz telefonunuzdaki sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.