Artık Ev Wi-Fi’nize ve diğer etkin noktalarınıza bağlanamayan Samsung Galaxy J7’nizi nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

  Yeni #Samsung Galaxy J7’nizin (# GalaxyJ7) neden Artık Ev Wi-Fi’nize bağlanamadığını ve nasıl düzelteceğinizi öğrenin. bunların geçici çözümleriyle, telefonunuzu bir teknisyenin yardımı olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

galaxy-j7-wi-fi-problems

Bir Wi-Fi ortak erişim noktasına bağlanmak, en ucuz ve çoğu zaman ücretsiz olanlardan bahsetmemek için İnternete bağlanmanın en ucuz yoludur. Bu nedenle, Samsung Galaxy J7’nizin veya bu konuda herhangi bir akıllı telefonunuzun herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde herhangi bir Wi-Fi ağına bağlanabilmesi çok önemlidir. Ancak bir gün telefonunuz artık evinizdeki Wi-Fi şebekesine bağlanmayacaksa ne yapardınız? İşten sonra patronunuzdan bu çok önemli e-postayı açmak zorundaysanız ancak artık Starbucks’ın Wi-Fi ağına bağlanamıyorsanız ne olur?

2012’den beri Android cihazları desteklemeye başladığımızdan beri, okuyucularımızdan binlerce şikayet aldık ve bu şikayetlerden yola çıkarak, cihaz yazılımı tahrif edilmemesi ve cihazın her ikisinden de zarar görmemesi koşuluyla, Wi-Fi sorunları daha küçük sıvı ve fiziksel hasar. Bununla birlikte, bu sorun, telefonun suya daldırılması veya sert bir asfaltta önce ekrana düştüğü ve ekrana çarptıktan sonra meydana gelirse, sorun giderme için bir anlamı yoktur. Teknisyene olası hasarlar için kontrol ettirin. Ancak J7’niz Wi-Fi ağınıza hiç bir sebep olmadan bağlanamıyorsa, aşağıdaki adım adım sorun giderme kılavuzumuzu izleyerek suçluların ne olduğunu bulmaya çalışmalısınız.

  Artık Wi-Fi’ye bağlanamayan Galaxy J7 sorun giderme Wi-FiGalaxy J7, bağlanma yerine bağlantıyı kaydetmeGalaxy J7, bir Wi-Fi ağına bağlı, ancak bağlantı özelliği yok. Wi-FiGalaxy J7, Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra yanıt vermedi

Her şeyden önce, başka endişeleriniz varsa, zaten bu telefonla ilgili en yaygın sorunları çözdüğümüz için Galaxy J7 sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Sizinkine benzer problemler içeren gönderiler veya kılavuzlar bulmaya çalışın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bize sorunla ilgili doğru bilgileri sağladığınızdan emin olun, böylece kolayca tanı koyabilir ve sorun yaratabilir ve size doğru çözümler sunabiliriz.

Artık Ev Wi-Fi’sine bağlanamayan Galaxy J7 ile İlgili Sorunları Giderme

Evinizin Wi-Fi kurulumunun nedeni, hızlı ve kararlı bir internet bağlantınızın olmasıdır. Bu yüzden Galaxy J7 kadar iyi bir telefonun kendi ev Wi-Fi’nize bağlanamaması hayal kırıklığı yaratıyor. Bu bölümde, J7’nizi ağınıza bağlayıp bağlamayacağımızı görmek için telefonunuzu ve ağ cihazlarınızı sorun gidermeye çalışalım.

1. Adım: Telefonunuzu yeniden başlatın

Bu, özellikle sorunun ilk ortaya çıkması halinde yapmanız gereken ilk şey olmalıdır. Aygıtı yeniden başlatmak, olası tüm küçük üretici yazılımı ve donanım aksaklıklarını ortadan kaldıracaktır. Bu çok basit prosedürle probleminizin çözülme olasılığı her zaman daha büyüktür.

Yeniden başlattıktan sonra, telefonunuzu Wi-Fi ağınıza bağlamayı deneyin ve sorun devam ederse, sorun gidermeye devam edin.

Adım 2: Ağ cihazlarınızı güçlendirin

Bu sorunun ortaya çıkmasının bir başka olasılığı da, modeminiz veya yönlendiriciniz gibi ağ cihazlarınızın tekrar iyi çalışabilmesi için yeniden başlatılması gerektiğidir. Bu cihazlar da donar ve bu gerçekleştiğinde, yeniden başlatılmaları gerekir. Bu yüzden, güç kaynağından fişini çekin, bir dakika bekleyin ve sonra tekrar takın.

Cihazınız hala ev ağınıza bağlanamıyorsa, bellenimin peşinden gitme zamanı gelmiştir.

3. Adım: Telefonunuzu güvenli modda başlatın ve yeniden bağlanın

Okurlarımızdaki bazı raporların yanı sıra deneyimlerimize dayanarak, bazı uygulamalar düştüğünde, üçüncü taraflar bile olsa Wi-Fi radyo ve servisleri etkilenebilir. Bu nedenle, bellenimin peşinden gitmeden önce, bunun uygulamalarınızla ilgili bir sorun olmadığını doğrulamanız gerekir. J7’nizi güvenli modda başlatın ve cihazınızı aynı ağa bağlamayı deneyin.

  Telefon seçenekleri görüntülenene kadar Güç düğmesini basılı tutun (sağda bulunur), ardından serbest bırakın. Güvenli Modda Yeniden Başlat komut istemi görüntüleninceye kadar Kapat’ı seçin ve basılı tutun. Not: Bu yeniden başlatma işleminin tamamlanması bir dakika kadar sürebilir. Yeniden başlatma sırasında, kilit açma / giriş ekranının sol alt tarafında Güvenli mod görünür.

Sorun teşhis durumunda bile devam ederse, bellenimin kendisinden sonra gitme zamanı gelmiştir.

Adım 4: Sistem önbelleğini silin

Önbellekler sandığınızdan daha sık bozuluyor. Aslında, bu sorun sadece bunun bir sonucu olabilir. Belirli önbellekleri silemediğimizden, tüm bu önbelleklerin kaydedildiği dizini (önbellek bölümü) silmemiz gerekir. Böylece, bu bölümde J7’nizi kurtarma moduna nasıl yeniden başlatacağınızı ve önbellek bölümünü nasıl sileceğinizi öğreneceksiniz. Endişelenmeyin, bu prosedürün telefonunuz üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur ve silinen önbelleklerin yenileriyle değiştirilecektir. İşte nasıl…

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde sadece Güç tuşunu bırakın ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sistem önbelleğini sildikten sonra, telefonunuzla sorun yaşıyorsanız ağa bağlanmayı deneyin. Sorun devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

5. Adım: Master’ı Gerçekleştirin Birisini Galaxy J7’nize sıfırlayın

Sıfırlama, telefonunuzdaki tüm dosyaları ve verileri silmenin yanı sıra, cihazı orijinal veya fabrika varsayılan ayarlarına geri getirecektir. Aşağıdaki adımları izlemeden önce, tüm verilerinizi ve dosyalarınızı silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Galaxy J7’nizi kapatın. Sesi Aç düğmesini ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master’ı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. sıfırlama. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon, sıfırlama işleminden sonra ev Wi-Fi’sine hala bağlanamıyorsa, tekrar mağazaya getirme ve teknisyene kontrol ettirme zamanı gelmiştir.

Galaxy J7 bağlantı yerine bağlantıdan tasarruf ediyor

Soru: Galaxy J7’m, bir ağın “Kayıtlı” olduğunu, ancak eskisi gibi “Bağlandı” olmadığını söylediği için bir Wi-Fi bağlantı noktasına başarılı bir şekilde bağlanamıyor. Bunda sorun ne?

Cevap: Telefonun “IP adresi alınıyor” olduğunu belirten bir bildirime eşlik eder, ancak daha sonra bir bağlantı kuramaz, bunun yerine ağ kaydedilir. Bu soruna yol açabilecek farklı faktörler vardır, bu nedenle aşağıdakileri deneyin:

  Ağa giriş yapmak için doğru kimlik bilgilerine sahip olduğunuzu doğrulayın. O anda bağlı olduğunuz ağı unutmayı deneyin ve telefonun tekrar bağlanmasına izin verin.

Galaxy J7 bir Wi-Fi ağına bağlı, ancak bağlantısı yok

Soru: Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz? J7’im bir Wi-Fi ağına bağlı, ancak yine de internete bağlanamıyorum. E-postalarım çalışmıyor, müzik ve video akışı yapamıyorum. Ne verir?

Cevap: Sadece bir Wi-Fi hotspot’una bağlı olmanız, mutlaka internet bağlantısı kurmanız anlamına gelmez. Kendi Wi-Fi’iniz değilse, ağ yöneticisinin kim olduğunu bilmiyorsanız, bu konuda gerçekten bir şey yapamazsınız. Bununla birlikte, kendi Wi-Fi ağınızsa, yardım edebildiğiniz gibi yukarıdaki sorun giderme kılavuzunu deneyin.

Galaxy J7, Wi-Fi’ye bağlanırken kapanıyor veya yeniden başlatılıyor

Soru: Bu sorun daha yeni başladı. Yeni Galaxy J7’m Wi-Fi bağlantı noktasına bağlanırken ev ağım ya da halka açık bir ortak erişim noktası olup olmadığına bakmaksızın ya kapanıyor ya da yeniden başlıyor. Sorun ne gibi görünüyor? Düzeltmeme yardım eder misin?

Cevap: Telefonun bir Wi-Fi şebekesine bağlandığı anda güncellemeleri sunuculardan otomatik olarak çeken üçüncü bir tarafın veya küçük bir üretici yazılımı sorunundan kaynaklanması. Önce telefonunuzu Güvenli Modda başlatmayı deneyin ve cihazı bir ağa bağlayın. Sorun devam ederse, sorunu gidermek için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

Sorun, güvenli moddayken giderilirse, soruna neden olan uygulamayı bulun ancak suçluyu bulamıyorsanız, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir, ancak tüm verilerinizin ve dosyalarınızın yedeklendiğinden emin olun.

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Giriş ekranında, Uygulamalar simgesine dokunun. , Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle seçeneğine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Geri yükle düğmesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. .Tap Devam .Tap Tümünü sil.

Galaxy J7, Wi-Fi kullanarak gezinirken donuyor

Sorun: Yepyeni aldığım J7 Galaxy telefonum var. Şimdiye kadar çok iyi ama ben Wi-Fi üzerinden internette gezinirken telefon donma veya gecikme zamanları olduğunu fark ettim. Bunu neden yaptığını anlayamıyorum ama bunu biliyorsanız ve bir geçici çözümü varsa, lütfen bana yardım edin.

Cevap: Önceki sorunla aynı şekilde, bir uygulama sorunu olabilir veya ürün yazılımıyla ilgili bir sorun olabilir. Bu nedenle, önce telefonu güvenli modda açarak ve telefonun donup donmadığını gözlemleyerek sorunu giderin.

Diğer bir olasılık da, sorunun kullandığınız web tarayıcısı nedeniyle olmasıdır. Olduğu söyleniyor, kullandığınız tarayıcının önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyin ve bunun bir fark yaratıp yaratmadığını kontrol edin. Değilse, telefonunuzu sıfırlamayı deneyin.

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar bölümüne dokunun. Uygulama yöneticisine dokunun.

Galaxy J7, Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra yanıt vermiyor

Sorun: Hey millet, öncelikle, sorunumu okumaya zaman ayırdığınız için teşekkürler. Galaxy J7’m hakkında. Sorun şu ki, sadece donduğu ve Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra yanıt vermeyeceği zamanlar olması. Çok şükür ki çıkarılabilir bir bataryası var, bu yüzden her gerçekleştiğinde, pili çıkarıp tekrar yerine yerleştiriyorum. Sorun tekrar oluşana kadar çalışacaktır. Bu sorunu çözmek için ne yapmamı önerirsin?

Cevap: Görünüşe göre, telefonunuzun genel performansını etkileyen bir ürün yazılımı sorunu. Bunun için, yapabileceğiniz en iyi şey sorunun devam edip etmediğini görmek için ana cihazınızı sıfırlamak ve eğer öyleyse, uygun bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Hiçbiri yoksa, teknolojinin sizin için sorunu halletmesini sağlayın. Bellenimin yeniden kurulması gerekebilir.

Umarım bu kılavuz telefonunuzdaki sorunu gidermenize yardımcı olabilir. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.