Artık metin mesajı gönderemeyen / alamayan Samsung Galaxy A3 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Kısa mesaj gönderip alabilmek bir cep telefonunun yapabileceği en temel işlevlerden sadece ikisidir. Geçtiğimiz on yıldaki telefonlar bu sorunları sorunsuz bir şekilde yapabiliyorlar ama neden günümüzde akıllı telefonların kısa mesaj gönderip almakta zorlanıyorlar?

Okurlarımızdan çok fazla şikayet aldık ve en sık karşılaşılan konular arasında yazılı mesajlaşma ile ilgili. Bu yazıda, Samsung Galaxy A3 sahiplerinin gönderdiği mesajlaşma sorunlarını çözeceğim. Tüm olasılıkları araştırmalı ve problemin gerçekte ne olduğunu ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğine karar verene kadar her birini dışlamaya çalışacağız.

Telefonunuz kuleden gelen sinyalleri tespit etmek veya sağlayıcınızın şebekesine bağlanmakta bazı sorunlar yaşıyorsa mesajlaşma sorunları oluşabilir. Ağla ilgili sorunlar nedeniyle ortaya çıktıkları zamanlar da vardır ve yalnızca servis sağlayıcınız çözebilir. Bu nedenle, yalnızca sorunun sizin tarafınızda olup olmadığını belirlememiz gerekir, çünkü olmasa da, servis sağlayıcınızın çözüm sağlama zamanı gelmiştir.

Şimdi, sorun giderme kılavuzumuza geçmeden önce, bu yazıyı farklı bir sorun için bir çözüm bulmaya çalıştığınız halde bulmuş olsanız bile, en sık bildirilen sorunların bazılarına değindiğimiz için Galaxy A3 sorun giderme sayfamıza gitmenizi öneririm. bu cihazla. Sizinkine benzer bir sorun bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri veya geçici çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve endişenizi bir sonraki yayınlarımıza dahil edelim.

Artık metin mesajı gönderemeyen Galaxy A3’ünüzde nasıl sorun giderilir

Bu bölümde, metin mesajları gönderirken ortaya çıkan problemi çözeceğiz. Daha sık, eğer gönderme gerçekleşmediyse “Mesaj gönderilmedi” hatası alırsınız ancak telefonunuz sizi sorundan haberdar etmediği zamanlar da olur. Arkadaşlarınızın size mesajlarını cevaplamadığınızı söylese bile, mesajlarınızın iletilmediğini bileceksiniz. Devam etmeden önce, bu konuyu en iyi açıklayan sorunlardan biri…

Sorun: Bir Galaxy A3 telefonum var ve son zamanlarda kısa mesajlarımı göndermekte zorlanıyor ama yine de kardeşimin gönderdiği tüm metinleri alabiliyorum. Hiçbir yerden başladığından beri bunun neden olduğundan emin değilim. Yardım edebilir misin?

Sorun Giderme: Şimdi telefonunuzun neden kısa mesaj gönderemediğini öğrenmeye çalışalım. İşte yapmanız gerekenler:

Adım 1: Telefonunuzdaki herhangi bir kişiye telefon görüşmesi yapmayı deneyin.

Açıkçası, bu sorunu çözmez, ancak sorunun şebekede veya telefonunuzda olması durumunda size bir fikir verecektir. Bu nedenle, herhangi bir sorun giderme prosedürü gerçekleştirmeden önce bu adımı yapmanız zorunludur.

Telefonunuz telefon araması yapamıyorsa, sinyal göstergesini kontrol etmeyi deneyin ve düzgün bir sinyal olduğunu gösteriyorsa, bu bir şebeke problemidir ve şimdi olduğu gibi, servis sağlayıcınızı aramalı ve bu sorunu kontrol ettirmelisiniz. Daha sık olarak, ağ sorunları birkaç saat sonra çözülebilir ve tüm yapmanız gereken bir sonraki bildirime kadar beklemektir.

Bununla birlikte, telefonunuz hala telefon görüşmesi yapabilirse, sorunun telefonunuzdaki ayarlarla bir ilgisi olabilir.

Adım 2: Telefonunuzun Mesaj Merkezi Numarasını kontrol edin

Mesaj Merkezi Numarası, telefonunuzda başarılı bir şekilde SMS veya kısa mesaj gönderebilmesi için ayarlanması gereken bir telefon numarası gibi görünebilir. Doğru numarayı yansıtmak için silindiği veya düzenlenmesi gereken zamanlar vardır.

ABD’deki kablosuz şirketlerinden birine teknik destek temsilcisi olarak görevim sırasında eski şirketim merkez numarasını değiştirmek zorunda kaldı ve birkaç dakika sonra binlerce çağrı geldi ve bu çağrıların çoğunun bir ilgisi var. Metin mesajlaşma. Yapmamız gereken, müşterilere yeni merkez numarasını vermek ve telefonlarında ayarlayarak dolaşmak ve sorunu çözmesi.

Bu durumda, bu olasılığı göz önünde bulundurmamız gerekir, bu nedenle telefonunuzun doğru Mesaj Merkezi Numarasına sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir, ancak aşağıdaki adımları izleyin:

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Mesajlar öğesini bulun ve dokunun. Menü simgesine dokunun (ekranın sağ üst köşesinde 3 nokta).

Alanda bir sayı görüyorsanız, sayının doğru olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Servis sağlayıcınızın doğru Mesaj Merkezi Numarasını çevrimiçi olarak arayabilir veya yardım hattını arayabilir ve ondan talep edebilirsiniz.

Bu alanda numara yoksa, telefonunuzu yeniden ayarlamanız gerekebileceğinden servis sağlayıcınızı aramanızı öneririm.

3. Adım: Telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi

Telefonunuzun doğru merkez numarasını yansıttığını ve gerçekten telefon görüşmeleri yapabileceğinizi varsayarsak, telefonunuzdaki kısa mesaj göndermesini engelleyen bazı ayar veya servislerle ilgili bazı sorunlar olabileceğinden sıfırlamaya başvurma zamanı gelmiştir. Böylece, dosyalarınızı ve verilerinizi işlem sırasında silinecekleri şekilde yedekleyin ve ardından cihazınızı sıfırlayın…

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Yedekle ve sıfırla seçeneğine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Geri Yükle düğmesine dokunun. Fabrika Verileri sıfırla. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, PIN’inizi veya şifrenizi girin. Devam’a dokunun.

Sıfırlamadan sonra, geçip geçmediğini ve gerçekten alıp alamayacağınızı görmek için kendi numaranıza bir metin mesajı göndermeyi deneyin. Sorun devam ederse, telefonu mağazaya getirin ve sağlayıcınızın teknisyeninin sorunu belirlemesini sağlayın.

Metin mesajlarını gönderebilen ancak alamayan Galaxy A3’ünüz nasıl giderilir

Bir sonraki konu temelde manifatura ile ilgili olsa da, bu birincinin tam tersi. Bu kez, telefon kısa mesaj gönderebilir, ancak bir mesajı alamaz. Sorun giderme adımlarına geçmeden önce aşağıdaki okurlarımızdan birinden sorunu okumaya çalışın…

Sorun: Merhaba millet. Şu anda Galaxy A3 ile karşılaştığım soruna ışık tutabileceğinizi umuyorum. Kısa mesajlar yolluyorum ama hiçbir şey girmiyor. Biliyorum çünkü kız arkadaşımın telefonunu numaramı kısa mesaj göndermek için kullanmaya çalıştım ve hiçbir zaman almadım. Oh, emin olmak için 3 kere yaptım. Yani, temel olarak, bir metin mesajı gönderebilirim ancak bir mesajı alamıyorum. Bunu nasıl düzelteceğimi biliyor musun? Çok teşekkürler.

Sorun Giderme: Sorunların gönderilmesinden farklı olarak, sorunların alınması ağ sorunlarına nadiren bağlanabilir, çünkü sorun gerçekten buysa, o zaman bir mesaj da gönderemezsiniz. Söyleniyor, işte size bu konuda yapmanı önerdiğim şey:

Adım 1: Telefonunuzda mesajlar için hala yeterli saklama alanı olup olmadığını kontrol edin.

Telefonunuzun kaç yaşında olduğundan emin değilim ancak sık sık fotoğraf ve video çekiyorsanız, bu sorunun nedeninin yetersiz depolama alanı olma ihtimali vardır. Mesajlar alındığında, telefonunuza indiriliyorlar ve yer kaplıyorlar. Bu nedenle, telefonunuzda yalnızca birkaç Kb kalmışsa, bu tek bir kısa mesaj için bile yeterli olmayabilir. Bu nedenle, depolama kullanılabilirliğini kontrol etmek için aşağıdaki adımları izlemeye çalışın:

  Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Depolama alanına dokunun. Kullanılabilir alan değerini görüntüleyin.

Şüphelendiğimiz takdirde, bu sorunu çözmenin tek yolu biraz yer açmaktır. Dosyalarınızın bazılarını bilgisayarınıza veya SD karta aktarmanız, kullanılmayan uygulamaları kaldırmanız, bazı mesajları silmeniz ve biraz yer kaplayacak herhangi bir şey yapmanız gerekebilir. Telefonunuzda düzenli olarak biraz yer açmak için aşağıdakileri yapmayı düşünün:

  Gereksiz metin mesajlarını (SMS) ve resimli mesajları (MMS) silin Resim ve medyayı telefon belleğinden silmek için bilgisayara aktarın. Tarayıcı önbelleğini, çerezleri veya geçmişi temizleyin. Facebook uygulaması cacheManage uygulamalarını temizleyin. Aşağıdaki bölüme bakınız. Arama kayıtlarını silin

Adım 2: Mesajlar uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Telefonunuzun hala metin gönderme yeteneğine sahip olduğunu biliyorum, ancak SMS gönderememesinin nedeninin uygulamadaki bir aksaklıktan kaynaklanabileceğini ihtimalini ekarte etmeye çalışalım. Bu yüzden, bu adımda, mesajlaşma için kullandığınız uygulamayı sıfırlarken sizi yönlendireceğim:

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. ve sonra Tamam’a dokunun.

Bundan sonra, kendi numaranıza bir kısa mesaj gönderin ve devam eder ancak alınmazsa, bir sonraki adıma geçin.

Adım 3: Telefonunuzu Güvenli modda kullanmayı deneyin

Bu sorunun üçüncü parti bir uygulamadan kaynaklanma olasılığını ekarte etmek zorundayız. Bu nedenle, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmanız ve bu moddayken kendi numaranıza kısa mesaj göndermeyi denemeniz gerekir. Telefonunuzu güvenli modda nasıl açacağınız:

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Bu modda metin mesajları alabilirseniz, soruna neden olan uygulamayı aramanız gerekir. Sorunu çözmek için kaldırmanız gerekebilir…

  Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar öğesini seçin. Uygulama yöneticisi öğesine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun.

Sorun hala güvenli modda veya yukarıdaki tüm prosedürü uyguladıktan sonra bile gerçekleşiyorsa, bir sonraki adıma geçin.

Adım 4: Tüm önbellekler değiştirilecek şekilde önbellek bölümünü silmeyi deneyin

Bu gibi sorunlar, bazı bozuk sistem önbellekleri nedeniyle de ortaya çıkabilir. Hiçbir şeyi kaçırmadığımızdan emin olmak için bu olasılığı dışlamak zorundayız. Bu nedenle, tüm sistem önbelleklerinin telefonunuzda değişmesi için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil ‘i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.’ Seçmek için Güç tuşuna basın.Geçmek için Ses kısma tuşuna basın ‘ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Adım 5: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın

Eğer diğerleri başarısız olursa, telefonunuzu varsayılan ayarlarına getirmek için sıfırlamanız gerekir ve sonra çalışıp çalışmadığını görmek için kendi numaranıza bir metin mesajı göndermeyi deneyebilirsiniz. Ancak, işlem sırasında silinecekleri için tüm dosya ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Önemli verilerinizi yedekledikten sonra, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını (FRP) devre dışı bırakın, böylece cihazınız kilitlenmez ve bundan sonra cihazınızı sıfırlamaktan çekinmeyin.

Galaxy A3’ünüzdeki FRP’yi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz?

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla Git. Hesabı Kaldır

Nasıl Galaxy A3 sıfırlamak için usta

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Şimdi bu kez çalışıp çalışmadığını görmek için kendi numaranıza bir kısa mesaj gönderin. Hala hayır ise servis sağlayıcınızdan yardım almanız gerekir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da bizi takip ederek sözcüğü yayın.