Artık şarj etmeyen Fitbit Alta HR ile ne yapmalı

Fitbit Alta HR gibi küçük elektronik cihazlar, güç sağlamak için sadece piline güvenir ve Fitbit, cihazlarını yeterince verimli hale getirmek için iyi bir iş çıkarırken, bir veya iki gün sonra onları şarj etmeniz gerekir. Normalde, Alta HR’nizi şarj etmede herhangi bir sorun olmamalı, ancak şarj cihazına bağlandığında yanıt vermeyecek bir şey olabilir.

Bu yazıda, artık şarj olmuyor olan Fitbit Alta HR’nizde sorun gidermede size rehberlik edeceğim. Olası her senaryoyu inceleyeceğiz ve izleyicinizi tekrar şarj edip edemeyeceğimizi göreceğiz. Sorun giderme işlemimizden sonra ve hala şarj olmuyorsa, teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için her zaman teknik desteği arayın veya cihazı tekrar mağazaya getirin.

İzleyicinize sorun gidermeden önce, başka sorunlar yaşıyorsanız, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten çözdüğümüz için Fitbit Alta HR sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sitemizde yayınladığımız ve sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecek makaleler zaten olabilir. Değilse, anketimizi doldurarak ve daha sonra göndererek bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sorun gidermemize geri dönersek, Fitbit Alta HR’niz artık şarj olmuyorsa yapmanız gerekenler …

    USB bağlantı noktasının veya çıkışının arızalı olmadığından emin olun. İzleyicideki veya şarj kablosundaki temas noktalarının kirli olmadığından emin olun. İzleyicinin şarj kablosuna güvenli bir şekilde bağlandığından emin olun. Fitbit Alta HR’nizi hatalı çalıştırabileceği için yeniden başlatın. İzleyicinin ıslak olmadığını doğrulayın.

Şarj cihazını farklı bir USB bağlantı noktasına takmayı deneyebilirsiniz, çünkü her zaman bağlı olan bağlantı noktasının arızalı olma olasılığı vardır. Veya bir güç bankası veya üçüncü taraf UL sertifikalı bir duvar şarj cihazı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bunu yaptıktan ve Alta HR’niz hala şarj olmuyorsa, izleyicinizdeki kontakların ve kullandığınız kablonun temiz olup olmadığını kontrol edin. Tüy bırakmayan veya döküntü gibi yabancı nesneler varsa, şarj işlemini engelleyebileceğinden bunları çıkarın.

Bir sonraki adım, Alta HR’nin şarj kablosuna doğru şekilde bağlandığından emin olmaktır; gevşek olmalı. Kabloyu izleyiciden ayırın ve tam oturduğundan emin olmak için yeniden takın.

Dışarı atmanız gereken başka bir olasılık, bunun sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu olabileceğidir. Bu nedenle, izleyicinizin belleğini yeniden başlatarak yenileyin:

    Şarj kablonuzu bilgisayarınızdaki bir USB bağlantı noktasına veya UL sertifikalı herhangi bir USB duvar şarj cihazına takın. Şarj kablosunun diğer ucunu, izleyicinin arkasındaki bağlantı noktasına takın. Şarj kablosundaki pimler bağlantı noktasıyla güvenli bir şekilde kilitlenmelidir. İzleyici titreştiğinde bağlantının güvenli olduğunu bilirsiniz ve izleyicinizin ekranında bir pil simgesi görürsünüz. İzleyiciniz şarj olmaya başlayacaktır. Şarj kablosundaki düğmeye birkaç saniye içinde 3 kez basın, presler arasında kısa bir süre duraklayın. Düğme, bilgisayarınıza takılı şarj kablosunun ucundadır. Fitbit logosunu ve izleyicinin titreştiğini gördüğünüzde bu, izleyicinin yeniden başlatıldığı anlamına gelir. İzleyicinizi şarj kablosundan çıkarın.

İşlemleri yaptıktan ve izleyiciniz hala şarj olmuyorsa, ıslak olmadığını doğrulayın ve bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için tekrar mağazaya getirin. Sorun donanımda olabilir.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yayını arkadaşlarınızla veya benzer sorunları olan insanlarla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ MESAJLAR:

    Senkronize olmayan Fitbit Alta HR nasıl giderilir? Android cihazdan bildirim almayan Fitbit Alta HR nasıl düzeltilir?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.