Artık Wi-Fi’ye bağlanamayan Samsung Galaxy A3 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy A3’ünüz artık bir Wi-Fi etkin noktasına bağlanamadığında, sorun çok basit veya karmaşık olabilir ve bu yazıda bulmamız gereken şey budur. Bu sorunun gelişmesine katkıda bulunmuş olabilecek birçok faktör var, ancak sorunu çözmek için her birini yaşamak zorunda değiliz. Tek yapmamız gereken, sorun başlamadan önce telefonunuza ne olduğunu göz önünde bulundurmaktır.

Bu yazıda Galaxy A3’ünüzde sorun gidermede size yol göstereceğim. Bazı olasılıkları ele almaya çalışacağız ve telefonunuzdaki sorunun tam olarak ne olduğunu bilmemiz daha kolay olana kadar bunları dışlayacağız. Bu telefona sahipseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Şimdi, sorun giderme kılavuzumuza geçmeden önce, farklı bir soruna çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bile bulmuş olsanız bile, en sık bildirilen sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Galaxy A3 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. bu cihaz ile. Sizinkine benzer bir sorun bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri veya geçici çözümleri kullanın. Onlar sizin için işe yaramıyorsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve endişelerinizi bir sonraki yazılarımıza ekleyeceğiz.

Artık Wi-Fi’ye bağlanamayan Galaxy A3 sorun giderme

Sorun: Geçen Nisan ayında aldığım Samsung Galaxy A3’üm var. Wi-Fi dışında her şey çalışıyor. Bir gün telefonumun dairemdeki Wi-Fi’ye bağlı olmadığı için uyandım. Bu benim kişisel hotspot’um değil ama yaşadığım dairenin sahibi tarafından ücretsiz olarak sağlandı. Bunun neden olduğundan emin değilim ama bu konuda başka ne yapacağımı bilmiyorum. Bana yardım eder misiniz?

Sorun giderme: Öncelikle bunun neden olduğunu bilmiyoruz, ancak bilmek için telefonunuzda sorun gidermemiz gerekiyor. Sorun ağda veya telefonunuzda olabilir ve hangisinin hangisi olduğunu belirlemek bizim için. Bununla birlikte, işte bu konuda ne yapmanızı öneriyorum:

1. Adım: Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmayı ve Kablosuz ağa bağlanmayı deneyin

Tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakıldığında telefonunuzun nasıl davrandığını görmemiz gerekir. Yapmanızı istediğim ilk şey, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak ve daha sonra Wi-Fi’ye bağlanmayı denemek.

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Telefon ağa iyi bağlanabilir ve aslında iyi bir internet bağlantısına sahipse, soruna neden olan bir uygulama olmalıdır. Onu bulup düzeltmek için kaldırdınız.

Galaxy A3’ünüzden bir uygulamayı nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır…

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun.

Ancak, sorun Güvenli modda bile devam ediyorsa, bir sonraki adıma geçmeniz gerekir.

2. Adım: Tüm ağ bağlantılarını sıfırlayın ve telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin

Ağ ayarlarının sıfırlanması, tüm veri bağlantılarını varsayılan fabrika varsayılanlarına sıfırlar. Ağ ayarlarının sıfırlanması gerçekleştirilerek aşağıdaki değişiklikler gerçekleşir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak. Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Ve telefonunuz aşağıdaki ayarlara geri getirilir:

  Uçak modu: OFFBluetooth: OFFVeri dolaşımı: OFFMobil hotspot: OFFVPN: OFFMobil veri: ONWi-Fi: OFF

Şimdi, A3’ünüzdeki ağ ayarlarını şu şekilde sıfırlayabilirsiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla üzerine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, telefonunuzun mevcut Wi-Fi için alanı taramasına ve ardından bağlanmak için kullandığı ağa yeniden bağlanmasına izin verin:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun.Wi-Fi öğesine dokunun. Gerekirse Wi-Fi AÇIK öğesine dokunun. Wi-Fi Anahtarı sağa hareket eder ve yeşile döner. Bir ağ listesi açılır. Görüntülenmeyen bir Wi-Fi ağı eklemek için DAHA FAZLA üzerine dokunun. Bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağına dokunun. Bağlan’a dokunun.

Bundan sonra sorun devam ederse, bir sonraki adımı deneyin.

3. Adım: Telefonunuzu Kurtarma modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Şimdi bu sorunun bazı bozuk önbelleklerden kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmaya çalışalım. Geçmişte, bir güncellemeden sonra veya belirgin bir neden olmadan meydana gelen benzer sorunları gördük. Bu sorunların birçoğu önbellek bölümünü silerek düzeltildi, bu yüzden sorunun bu kadar basit olduğunu umarak bunu yapmanızı istiyoruz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon bundan sonra Wi-Fi’ye hala bağlanamıyorsa, cihazınızı sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

4. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın

Bu sizin son çarenizdir, ancak sorun telefonun tüm radyo iletişimini işleyen donanımı ile ilgili olmadığı sürece, bu prosedür düzeltebilir. Ancak, aygıtın dahili deposunda depolanan tüm dosyalarınızı ve verilerinizi sorun sırasında silinecekleri için yedeklemeniz gerekir. Yedekledikten sonra, sıfırladıktan sonra kilitlenmemeniz için telefonunuzun Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın.

Galaxy A3’ünüzdeki Fabrika Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Hesaplar seçeneğine dokunun. Google seçeneğine dokunun. Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden çok hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla’ya dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

Samsung Galaxy A3’ünüzü sıfırlama

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz…

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun ve Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırlama Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, PIN veya şifrenizi girin. Devam seçeneğine dokunun.

Umarım bu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.