Artık Wi-Fi’ye bağlanamayan Samsung Galaxy A5 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bazı akıllı telefonlarda internet bağlantısı ile ilgili birçok sorunla karşılaştık, ancak bu yazıda Wi-Fi bağlantısı olmayan Samsung Galaxy A5 ile ilgili. Her akıllı telefon sahibi, Wi-Fi’nin ne kadar önemli olduğunu bildiğinden, genellikle internete ikinci sırada gelen mobil verilerle bağlanmada birincil ortamdır. Bir Wi-Fi ortak erişim noktasına bağlanamamak endişe vericidir çünkü bir bellenim sorununun bir belirtisi olabileceği gerçeği dışında, ciddi bir donanım sorununun da işareti olabilir.

Bu makalede, artık herhangi bir etkin noktaya bağlanmayacak olan Galaxy A5’inizle ilgili sorunları gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya çalışacağız ve sorunun gerçekten ne olduğunu kolayca söyleyebileceğimiz bir noktaya gelene kadar birer birer ekarte edeceğiz. Bu şekilde, sorunu giderecek bir çözüm bulmaya çalışabiliriz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşı karşıyaysanız, bu yazı size yardımcı olabilir.

Ancak doğru sorun gidermeye gitmeden önce, bu sayfayı farklı bir sorunun çözümünü aradığınız için bulursanız, o zaman bu konuda en sık bildirilen sorunlara değindiğimiz için Galaxy A5 sorun giderme sayfamıza gitmenizi öneririm Telefonunuzda aradığınızı bulabilirsiniz. Sağladığımız çözümleri ve geçici çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve ardından gönder düğmesine basın; size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Wi-Fi’ye bağlanmayacak Galaxy A5’inizle ilgili sorunları giderme

Sorun: Merhaba droid adamı. Telefonumdaki problemi çözme konusunda uzmanlığına ihtiyacım var. Bu bir Galaxy A5 akıllı telefon ve benimle sadece yaklaşık 3 ay ama şimdi bir wifi ağına bağlanma sorunları yaşıyorum. Bir ağa bağlanırdım ama şimdi artık yapamıyorum ve ne olduğundan emin değilim. İnternete hala mobil veri ile bağlanabiliyorum ancak wifi tercih ediyorum çünkü daha hızlı. Bu konuda ne yapabilirim?

Sorun Giderme: Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, sorunun küçük mü yoksa acil ilgi gerektiren önemli bir konu mu olduğunu belirlememizdir. Birinin sorunu çözüp çözmediğini görmek için aşağıdaki adımları takip etmeye çalışın.

Adım 1: Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirin

Bu, bu sorunun sistemdeki küçük bir aksaklıktan kaynaklanma olasılığını ekarte edecektir. Bu, sık sık çıkarılabilir pilleri olan telefonlara yaptığımız pil çekme işlemine eşittir, ancak Galaxy A5’in çıkarılabilir olmayan bir pili olduğundan, Ses Kısma ve Güç tuşlarını 10 saniye boyunca bir süre basılı tutmanız gerekir. normal olarak yeniden başlatın. Bundan sonra, telefonunuzun Wi-Fi’ye bağlanıp bağlanamayacağını ve hala çalışmıyorsa bir sonraki adıma geçin.

Adım 2: Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin

Bu, telefonun ağ ayarlarını varsayılan değerlere getirecektir ve deneyimlerimize dayanarak, bu, küçük sorunların neden olması koşuluyla neredeyse tüm ağla ilgili sorunları çözmek için çok etkili bir yöntemdir. Bunu yaparken, aşağıdaki değişiklikler meydana gelebilir:

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Bağlantılar, aşağıdakileri yansıtmak için varsayılanlara geri getirilecektir:

  Uçak modu: OFFBluetooth: OFFData dolaşım: OFFMobile sıcak nokta: OFFVPN: OFFMobile veri: ONWi-Fi: OFF

Şimdi, telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, telefonunuzu yeniden başlatmanızı öneririm ve Wi-Fi kapatılacağından, onu etkinleştirmeniz ve telefonun bölgedeki kullanılabilir ağları taramasına izin vermeniz gerekir. Bağlanmak için kullandığınız etkin nokta kullanılabilir durumdaysa, listede bulabilirsiniz ve şifreyi biliyorsanız, bağlantı kurmak çok daha kolay olacaktır.

Bağlanmaya çalıştığınız şebekeye doğru giriş kimlik bilgilerine sahip olduğunuzu ve telefonunuzun hala bağlanamadığını varsayarak bir sonraki adıma geçin.

Adım 3: bozulmuş olabilirler için sistem önbelleklerini silmeyi deneyin

Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra ve hala Wi-Fi’e bağlanamıyorsa, bellenimin peşinden gitme zamanıdır ve yapmanız gereken ilk şey sistem önbelleklerinin değiştirilmesini sağlamaktır. hepsini silmek için. Mesele şu ki, bu dosyalara erişiminiz yok, bu yüzden hepsini içeren dizini silmek zorundasınız ve işte böyle yapılıyor:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir, sonra Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘komut yok’).) “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon, bu dosyaları yeniden oluşturacağından önbellek bölümünü sildikten sonra yeniden başlatılması biraz zaman alacak. Bundan sonra, yapıp yapamayacağını bilmek için bir Wi-Fi şebekesine bağlanmayı deneyin, ancak sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

4. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlamak için devam edin

Her şey başarısız olursa, sıfırlamak için başvurmanın zamanı gelmiştir. Bu, telefonu fabrika ayarlarına geri getirecektir ve özellikle de üretici yazılımı sorunundan kaynaklanıyorsa, bu sorunu çözebilir. Ancak, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi, sorun sırasında silineceklerinden yedeklemeniz gerekir ve bunları geri yükleyemeyebilirsiniz.

Ayrıca Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını veya telefonunuzun hırsızlık önleme özelliğini devre dışı bırakmanız gerekir; böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmezsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin…

  Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Bulut ve hesaplar seçeneğine dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

Bu işlemden sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin…

  A5’inizi kapatın. Ses Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecek, sonra Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘komut yok’).) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama öğesini seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

İsterseniz, telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz.

  Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Bulut ve hesaplar seçeneğine dokunun. veya KAPALI. Geri düğmesine Ayarlar menüsüne dokunun ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ekran kilidi açıksa, kimlik bilgilerinizi girin.

Sıfırlamadan sonra, hiçbir şey yüklemeyin veya verilerinizi geri yüklemeyin, ancak yine de bir Wi-fi ağına bağlanmakta hala zorlanıyorsa telefonunuzu gözlemlemeye çalışın ve öyleyse, bu durumda sorunun gerçekten ne olduğunu belirlemek için bir teknisyene ihtiyacınız var. gelin, donanım ile ilgili bir sorun gibi görünüyor.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.