Artık yanıt vermeyen Samsung Galaxy A5 cihazınızı nasıl sıfırlayabilirsiniz (kolay adımda)

Performans sorunları, akıllı telefon sahipleri için oldukça yaygındır ve aslında, Samsung Galaxy A5'in artık yanıt vermediği bildirilen cihazlarından şikayet eden okuyucularımız var. Bazılarına göre, cihazlarının siyah ekranları var ve açılmıyor veya şarj edilmiyor. Diğerlerinin belirli bir ekranda sıkıştığı ve güç tuşuna basıldığında ve / veya tutulduğunda yeniden başlatılmayacağı söylenir.

Geçmişte bunun gibi birçok sorun gördük ve çoğunu düzeltdik. Bu gönderideyim, Galaxy A5'inizi artık yanıtlamıyor. Her olasılığın dışına çıkarak sorunun gerçekten ne olduğunu belirlemeye çalışacağız. Bu sorunu iyi çözecek bir çözüm üretebilmemizin tek yolu budur. Bu cihazın sahiplerinden veya bu konuyla ilgili herhangi bir akıllı telefondan biriyseniz, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Başka bir şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir gönderi yayınladığımız. Şu anda sahip olduğunuzla benzer semptomlara sahip sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • Artık yanıt vermeyen Galaxy A5'inizde nasıl sorun giderilir
  • İlk çözüm: Zorla yeniden başlat
  • İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj etmeyi deneyin ve Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini tekrar yapın
  • Bizimle iletişime geçin
 • Sesi kısma düğmesine ve açma / kapatma tuşunu 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu, cihazın normal şekilde yeniden açılmasını sağlar ve bundan sonra normal şekilde kullanabilirsiniz. Pil çekme prosedürüne aşina iseniz, genellikle çıkarılabilir pilleri olan telefonlara yaparız, o zaman bunun karşılığıdır.

Galaxy A5'iniz bu tür bir prosedüre cevap vermek için bir araya getirilmiştir ve telefonunuzun yanıt vermesini engelleyen bir sistem çöküşü ise, o zaman bunun için mükemmel bir çözümdür. Ancak, telefon yukarıdaki prosedürü uyguladıktan sonra hala yanıt vermiyorsa, şunu deneyin:

 1. Önce ses azaltma düğmesine basın ve basılı tutun ve gitmesine izin vermeyin.
 2. Sesi kıs düğmesini basılı tutarken güç tuşunu basılı tutun.
 3. Her iki tuşun da 10 saniye veya daha fazla basılı tutulması.

Bu, temelde, yukarıdaki prosedürün aynısıdır, sadece ses azaltma düğmesinden sonra güç anahtarının basılı tutulduğundan emin olduğumuzdan, aksi halde size benzer bir sonuç vermeyeceğimizden emin oluruz. Herhangi bir şansla, problem bunu yaptıktan sonra devam ederse, ikinci çözümü denemelisiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

 • Samsung Galaxy A5'inizin (2017) “nem algılandı” hatasını göstermeye devam etmesiyle ilgili [Sorun giderme kılavuzu]
 • Samsung Galaxy A5'inizin kendi başına nasıl kapanacağı ve nasıl geri dönmeyeceği [Sorun Giderme Kılavuzu] nasıl düzeltilir?
 • Önyükleme ekranında takılı Samsung Galaxy A5 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
 • Samsung Galaxy A5'inizin kendi başına nasıl kapanacağı ve nasıl geri dönmeyeceği [Sorun Giderme Kılavuzu] nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj etmeyi deneyin ve Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini tekrar yapın

Dikkate almamız gereken bir başka olasılık da boşaltılan bir bataryadır. Telefonunuz hala bir resim gösteren bir ekranda donmuşsa, elbette bunu hemen kontrol edebilirsiniz. Örneğin, telefon kilitlendiğinde mesajlaşıyorsanız ve ekran metni gösteren ekranda donmuşsa. Ama sonra tekrar, eğer durum buysa, o zaman ilk çözüm sorunu çözmüş olmalıydı. Dolayısıyla, cihazınız siyah bir ekran üzerinde sıkışmışsa ve yanıt vermezse, pilin boşalması olasılığının yanı sıra, pilin boşalmasından hemen önce sistemin çökmüş olabileceği ihtimali vardır. Bunu yönetebilmek için tek yapmanız gereken bu…

 1. Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın ve orijinal kablolu şarj cihazını kullandığınızdan emin olun.
 2. Orijinal güç / veri kablosunu kullanarak cihazınızı şarj cihazına bağlayın.
 3. Şarj işaretlerinin gösterilip gösterilmediğine bakmaksızın, telefonun şarj cihazına 10 dakika süreyle bağlanmasına izin verin.
 4. Daha sonra, Sesi Kısma düğmesine basın ve basılı tutun ve serbest bırakmayın.
 5. Ardından Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun.
 6. Akü bağlantılarını taklit etmek için her iki tuşun 10 saniye veya daha fazla birlikte basılı tutun.

Sorun, boşalmış bir pil ve ürün yazılımı çökmesi nedeniyle meydana geldiyse, Galaxy A5'iniz şimdiye kadar çoktan açılmalı. Ama yine de cevap vermiyorsa, o zaman bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için onu dükkana geri getirme zamanı.

Umarım size bir şekilde yardım edebiliriz. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçebilir veya aşağıda bir yorumda bulunabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

Okumak isteyebileceğiniz mesajlar:

 • Samsung Galaxy A5 cihazınız (2017) “nem algılandı” uyarısını gösteriyorsa ne yapmalısınız? [Sorun Giderme Kılavuzu]
 • Samsung Galaxy A5'i “Maalesef, Ayarlar durdu” hatasını gösteren bir hata nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
 • Samsung Galaxy A5'i çökmesini bekleyen Pandora uygulamasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımda)
 • Video oynatmayacak Samsung Galaxy A5'i nasıl düzeltebiliriz, “video oynatamıyorum” hatasını ister misiniz? [Sorun giderme kılavuzu]
 • Samsung Galaxy A5 (2017) ile “Ne yazık ki, işlem com.android.phone durdu” hatası nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
 • Samsung Galaxy A5 (2017) ile “Ne yazık ki, işlem com.android.phone durdu” hatası nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]