Aşırı ısınan Samsung Galaxy S10 Plus ile ne yapmalı

Aşırı ısınma, telefonunuza zarar verebileceği ve daha kötüsü olabildiğince çabuk bakmanız gereken bir şeydir, tıpkı Note 7 fiyasko gibi yaralanmaya neden olabilir. Yeni Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı sahipleri, çok fazla ısındığı veya çok ısındığı bildirilen birimlerinden çevrimiçi şikayet etti. Yani soru şu ki, telefon aslında aşırı ısınıyor mu?

Bir Galaxy S10 Plus’ım var ve ben de bu “aşırı ısınma” olayıyla karşılaştık, ancak telefonun aslında aşırı ısındığını düşünmüyorum. Bazı faktörler nedeniyle hızlı ısınır, aslında sadece birkaç tane vardır. Telefonumu genellikle yarın yokmuş gibi kullanıyorum, ancak damlalar ve diğer fiziksel hasarlar nedeniyle donanımına zarar vermemeye dikkat ediyorum. Ancak söz konusu olduğunda, cihazı günde birkaç kez, hatta özellikle hafta sonları üç kez şarj ederim.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Düzgün test ettim ve aşırı ısınma vakasıyla karşılaşmadım. Yine ısınıyor ama bence normal. Ancak bu konuda endişe duyanlar için, telefonunuzun hızlı bir şekilde ısınmaması için yapmanız gerekenler.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Bilirsiniz, Ana Ekran tuşuna dokunmak kullandığınız uygulamayı kapatmaz, bunun yerine arka planda çalışmaya devam eder. Telefonunuzun kaynaklarını kullanan birçoğu olduğunda, cihazınız daha fazla ısınır. Bu yüzden, Son anahtarına dokunun ve hepsini bir kerede bırakmak için Tümünü kapat’a basın.

AYRICA OKUYUN: Bixby Voice durdu Samsung Galaxy S10 Plus’ta hata göstermeye devam ediyor

En yüksek çözünürlüğü kullanmayın. Galaxy S10 Plus’ınızın varsayılan çözünürlüğü FHD + (2280 x 1080), bu da yeterince iyi. Ancak, en yüksek çözünürlüğü kullanırsanız – WQHD + –Telefonunuz çok hızlı ısınır ve kullandığınıza bağlı olarak, telefonunuzu tutarak biraz rahatsızlık duyacağınız bir nokta olabilir. Ekran tam çözünürlükte ne kadar uzun süre kalırsa, özellikle ağır bir oyunla oyun oynuyorsanız telefonunuzun aşırı ısınma olasılığı artar.

4K, 60 fps videolar çekmeyi önleyin. 4K videolar çekmeyi denediyseniz, ses düğmelerinin yanındaki telefonun sol tarafının diğer tarafından veya telefonun diğer kısımlarından daha hızlı ısındığını fark etmiş olmalısınız. Çoğu zaman 4K videolar çekiyorum ve bunu fark ettim ve telefonun soğuması birkaç dakika sürebilir. Yani, uzun 4K videolar çekmeyi engelleyebiliyorsanız, bu yardımcı olacaktır.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Mesajlar durdu” hatası ile nasıl düzeltilir

Şarj olurken telefonu kullanmayın. Şarj cihazı ısı yayar ve şarj olurken pil doğal olarak ısınır. Peki, telefonu daha yüksek çözünürlüğü kullanacak şekilde ayarlarsanız ve telefon şarj olurken oyun oynarsanız ne olacağını hayal edin? Telefonun şarj olurken bir iki saat beklemesini ve ardından tamamen şarj olduğunda veya yeterli pili olduğunda kullanması en iyisidir.

Bu nedenle, özellikle ekran ve performans söz konusu olduğunda maksimum ayarlarına ayarlanmışsa, telefonunuzun ısınması normaldir, ancak aşırı ısınır. Bununla birlikte, telefonunuz kullanılmasa veya şarj edilmese bile ısınıyorsa, bu farklı bir durumdur. Bu durum aşırı ısınmaya yol açabilir. Anormal şekilde ısındığını düşünüyorsanız, telefonu hemen kapatmanız gerekir.

Aynı şey telefonunuz şarj olurken aşırı ısınıyorsa da geçerlidir. Gücü kapatın ve şarj cihazından çıkarın. Herhangi bir aşırı ısınma belirtisi için, teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu hemen mağazaya veya mağazaya getirmelisiniz. Galaxy S10 Plus’ınız gibi aşırı ısınan bir telefona sahip olmak risklidir.

Umarım bu kısa makale Galaxy S10 Plus’ınızın aşırı ısınmasını nasıl önleyeceğinizle ilgili sorularınıza ışık tutmuştur. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus Ekranının Kilidini AçmaSamsung Galaxy S10 Plus’ta Birden Fazla Ekranda GezinmeSamsung Galaxy S10 Plus’ta Uygulama Önbelleği ve Verileri Nasıl Silinir?