Aşırı ısınma mesajı gösteren ve kendi kendine yeniden başlatmayı sürdüren Galaxy Note8 nasıl düzeltilir?

Aşırı ısınma var # GalaxyNote8? Bunu yaparsanız, bugünün sorun giderme makalesi ne yapmanız gerektiğini size söylemelidir.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Aşırı ısınma mesajı gösteren ve kendi başına yeniden başlatmayı sürdüren Galaxy Note8 nasıl düzeltilir?
   • Kötü uygulama
   • Bilinmeyen yazılım hatası
   • Donanım arızası
  • Sorun # 2: Galaxy Note8 bir dondurucuya koyulduktan sonra açılmıyor
  • Sorun 3: Galaxy Note8 önyükleme yapamıyor, Samsung logo ekranını geçmeyecek
    • Pil ve os kalibrasyon
    • Fabrika ayarları
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Aşırı ısınma mesajı gösteren ve kendi başına yeniden başlatmayı sürdüren Galaxy Note8 nasıl düzeltilir?

   Note8 cihazımın aşırı ısındığı mesajı görüntülemeye devam ediyor ve on saniye sonra kapanıyor. Cihaz, dokunmaya bile sıcak veya sıcak gelmiyor. Bu sorun nedeniyle ücret almayı reddediyor. Telefonu sıfırladım ve telefondan tüm önbellekleri temizledim, hiçbir şey işe yaramıyor gibi görünüyor. Üçüncü taraf satıcıdan aldığım için telefonu bir mağazaya geri alamıyorum. lütfen yardım edebilir misiniz? Bu konuda size zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. – Babygirl7285

   Çözüm: Merhaba Babygirl7285. İçinde bulunduğunuz duruma neden olabilecek bir dizi olası faktör vardır, bu yüzden her birini çok kısaca tartışalım.

   Kötü uygulama

   Play Store'daki yüz binlerce uygulama ile, maceraperest kullanıcılar bazen birkaç kötü olanın üzerine düşebilir. Kötü bir şekilde kötü niyetli olmak zorunda değiliz. Bazı uygulamalar kötü niyetli olmak için tasarlanmamış olabilir, ancak Android ile etkileşime neden olacak şekilde çok kötü kodlanmış olabilir. Note8'inizin bir aşırı ısınma mesajı göstermeye devam etmesinin ve kendi başına yeniden başlatılmasının nedeninin üçüncü taraf uygulaması olduğunu kontrol etmek için, telefonunuzu güvenli moda getirmeniz gerekir. Bu modda, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin veren üçüncü taraf uygulaması çalıştırılamaz. Dolayısıyla, Note8'iniz normal çalışıyorsa ve kendi başına yeniden başlatılamıyorsa, bu, sorunun uygulamanızdan birinden gelmesi gerektiği anlamına gelir.

   Note8'inizi güvenli moda geçmek için:

   1. Cihazı kapat.
   2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
   4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
   5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
   6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
   7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
   8. Telefonu birkaç saat gözlemleyin ve aşırı ısınma mesajının görünüp görünmediğine bakın.

   Uygulamalarınızdan birinin sorun oluşturduğunu düşünüyorsanız, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

   1. Güvenli moda önyükleme yapın.
   2. Sorunu kontrol et.
   3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
   4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
   5. Note8'iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

   Bilinmeyen yazılım hatası

   Açıkçası, davanız bu cihaz için ortak değildir, bu yüzden kodlama hatası oluşturup oluşturmadığınızı öğrenmenin hiçbir yolu yoktur. İzole vakaları daha iyi anlamak için incelemek için daha benzer vakalara ihtiyacımız var. Kontrol edilecek pek çok durum olmadığından, sorununun bilinmeyen bir yazılım hatası veya kötü bir donanım gibi tamamen farklı bir şeyden kaynaklanabilme ihtimali vardır. Kötü bir yazılım senaryosu olma olasılığını karşıladığınızdan emin olmak için, Note8'inizi fabrika ayarlarına sıfırladığınızdan emin olun. Bunu yaparak, tüm yazılım ayarlarını etkin bir şekilde varsayılan değerlerine geri döndürüyorsunuz. Android'in fabrika sürümünün bir aşırı ısınma mesajının açılmasına neden olmayacağını biliyoruz, böylece karşılaştırmak için bir taban çizginiz var.

   Note8'inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

   1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
   2. Cihazı kapatın.
   3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
   9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   ÖNEMLİ: Note8'inizi fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, uygulamalarınızı yüklemeden birkaç saat çalışmasına izin verdiğinizden emin olun.

   Donanım arızası

   Aşırı ısınma durumlarının en yaygın nedenlerinden biri donanım sorunudur. Note8'in donanımınız, belirli bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış karmaşık bir bileşenler kümesidir. Bu bileşenlerden biri, sistemin çözemediği bir sorunla veya hatayla karşılaşırsa, sorunlar oluşabilir. Örneğin, telefonunuzun pili bir nedenden dolayı aniden sorunlu hale gelebilirse, tüm sistemin rasgele kapanmasına neden olabilecek bir olaylar zincirini tetikleyebilir. Aynı şey, aynı zamanda başarısız olan ortak bileşenlerden biri olan Güç Yönetimi IC için de geçerlidir. Ana karttaki yüzlerce bileşenden biri beklendiği gibi çalışmazsa, kullanıcının düzeltemeyeceği bir sorunu tetikleyebilir.

   Şimdiye kadar gerçekleştiremediyseniz, yapabileceğiniz çok şey var ve hepsi de yazılım çözümleri. Note8'iniz fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra aşırı ısınma mesajını göstermeye devam ederse, yüklü bir uygulama olmasa bile, bir donanım sorununa sahip olduğunuzu gösteren açık bir işarettir. Telefonunuzu düzeltmek için bir Samsung teknisyeninin cihazı fiziksel olarak kontrol etmesine izin vermelisiniz. Size en yakın Samsung bayisini ziyaret edin ve telefonunuzu tamir ettirin. Bunu yapamazsanız, Samsung'u arayın ve telefonu nasıl göndereceğinizi sorun.

   Samsung'un sizin için telefonu tamir etmesine izin veremezseniz, onarım için güvenilir bir tamir atölyesine gidin.

   Sorun # 2: Galaxy Note8 bir dondurucuya koyulduktan sonra açılmıyor

   Merhaba. Gerçekten aptalca bir şey yaptım. Telefonum aşırı ısınmış (çok) ve gitti. Bu yüzden onu soğutmak için çok hızlı bir şekilde beş dakika buzdolabına koydum. Neden bu kadar aptalca davrandığım konusunda hiçbir fikrim yok – normalde bu türden bir şeyler yapardım. Her neyse, telefon donmuş ve açılmadı. Daha sonra yoğuşma oluşması durumunda bir torba pirinçte bir gecede sıkıştım. Sabah, Note8 yaratık yarı parçamı açık buldum… dehşet şokumu hayal et. Bunun için hazır değildim. Neyse, şimdi açılmıyor. Sesi azaltmayı denedikten sonra bir şeyi açtım. Nada, lütfen yardım edebilir misin? Yoksa kendi telefonumu mı öldürdüm? Ben ne yaparım? Teşekkür ederim. – Roze Roze

   Çözüm: Merhaba Roze. Çok fazla ısı gibi, telefonunuzu donma sıcaklığına maruz bırakmak da, özellikle bataryanın donanımına kalıcı olarak zarar verebilir. Telefonunuzdaki gibi bir lityum iyon pil normal sıcaklıkta en iyi şekilde çalışır. Isıya maruz bırak ve hasar görür. Çok soğuk bir yerde bırak ve ölecek. Pili hala canlandırabileceğinizi görmek için, şarj etmeden önce 12 saate kadar normal oda sıcaklığında bırakın. Ardından, tekrar açmaya çalışmadan önce en az 30 dakika şarj edin. Bu işe yaramazsa, başka bir şarj kablosu veya adaptör deneyin. Ya da kablosuz şarj cihazını kullanırsanız, iyi şarj olup olmadığını görebilirsiniz. Tüm bu şeyler yardımcı olmazsa, şansınız kalmaz ve onarım için ona göndermeniz gerekir. Bunun için Samsung ile iletişime geçin.

   Sorun 3: Galaxy Note8 önyükleme yapamıyor, Samsung logo ekranını geçmeyecek

   Merhaba! Son zamanlarda telefonumun kullanımının ortasında kapatılmasıyla ilgili bir sorun yaşıyorum. Bazen% 50 kadar bataryaya sahip olacak ve kesilecek ve kendini yeniden başlatacak. Sadece, asla yapamaz. SAMSUNG GALAXY ekranı açılır ve ekran kararana döner ve güç düğmesini basılı tutup takana kadar sürekli olarak iki ekran arasında geçiş yapar. Taktıktan sonra pil her zaman% 0'dır. Ben de bir gün boyunca düşünmeden sıcak arabada bir gün bıraktım. Yardımın için teşekkürler! – Clare DeLuca

   Çözüm: Merhaba Clare. Zayıf batarya performansı bunun en muhtemel suçu. Sorunu onarım için göndermeden düzeltip düzeltemeyeceğinizi görmek için iki şeyi deneyebilirsiniz:

   • Pil ve os kalibrasyon
   • Fabrika ayarları

   Pil ve os kalibrasyon

   Bazen, bir akıllı telefonun çalıştırılmasının haftalarca devam etmesine izin vermek, işletim sisteminin gerçek pil düzeylerini kaybetmesine neden olabilir. Bu yanlış okuma, sırayla, rasgele kapanmalara ve önyükleme sorunlarına yol açabilir. İhtiyacınız olan her şeyin bir pil kalibrasyonu olup olmadığını görmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    1. Aküyü tamamen boşaltın . Bu, cihazınızı kendi kendine kapana ve pil seviyesi% 0 olana kadar kullanmanız anlamına gelir.
    2. Telefonu% 100'e ulaşıncaya kadar şarj edin . Cihazınız için orijinal şarj ekipmanlarını kullandığınızdan emin olun ve tamamen şarj edin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın.
    3. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin .
    4. Note8'inizi yeniden başlatın.
    5. Telefonunuzu tekrar tamamen güç bitene kadar kullanın .
    6. 1-5 arası adımları tekrarlayın.