Asus Zenfone Max Plus (M1) ile Black Screen of Death sorunu nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Ölümün Siyah Ekranı (BSoD) sorunu, Asus Zenfone Max Plus (M1), 5.7 ”ekran boyutuna sahip bir akıllı telefon ve büyük bir pil (4130 mAh) sahiplerinin bazılarını rahatsız ediyor gibi görünüyor. Ekran siyahsa, yanıt vermiyorsa ve telefon yanıt vermiyorsa, bunların hiçbir değeri olmaz. Bunlar BSoD’nin en yaygın belirtileridir ve çok ciddi bir sorun gibi görünse de, daha sık değildir.

Bu nedenle, bu makalelerde, geçmişte benzer sorunları ele almak için kullandığımız çözümleri kullanarak telefonunuzu hayata döndürmeye çalışacağız. Bu sorunla ilk karşılaşmamız bu değil, bu yüzden cihazı tekrar hayata geçirmeye yardımcı olabilecek bir veya iki şey bildiğimizden emin olabilirsiniz. Bu harika telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorun yaşıyorsanız, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Zenfone Max Plus M1’de Black Screen of Death Nasıl Onarılır

BSoD’nin en yaygın nedeni sistem çökmesidir. Telefonunuzun kendi kendine kapandığını görebileceğiniz ve tekrar açmaya çalıştığınızda artık yanıt vermeyeceğiniz zamanlar vardır. Sorunun ekranı veya donanımı ile ilgili olduğunu hemen düşünen sahiplerden biriyseniz, bu normaldir, çünkü sahipler aslında böyle düşünür ve okuyucularımıza dayanır. Ancak mesele, bir donanım arızasından değil, bellenimden kaynaklanıyor olabilir. Bir ürün yazılımı çökmesi, telefonunuzu şarj cihazına bile yanıt vermeyecektir. Bu doğru, sadece telefonunuz açılmayı reddetmez, aynı zamanda şarj cihazına da cevap vermez. Ancak endişelenmeyin, bunun için bir çözüm var:

    Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye basılı tutun.

Sorunun bir sistem çökmesi veya bellenim veya donanımdaki küçük sorunlardan kaynaklanması koşuluyla Zenfone’nuz normal şekilde yeniden başlatılır. Bu prosedürü uygulamak pilin çekilmesini simüle eder ve telefonunuzu açılmaya zorlar. Cihazınızın belleğini yeniler, arka planda çalışan tüm üçüncü taraf uygulamalarını kapatır ve tüm temel işlevleri ve hizmetleri yeniden yükler.

İLGİLİ MESAJLAR:

    Şarj edilmeyen bir Asus Zenfone Max Plus (M1) akıllı telefon nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Açılmayan bir Asus Zenfone Max Plus (M1) akıllı telefon nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

Ancak telefonunuz buna yanıt vermiyorsa, bunu yapmalısınız…

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Temel olarak yukarıdaki kombinasyonla aynı etkiye sahiptir, ancak kombinasyonun düzgün şekilde yapıldığından emin oluruz. Hala buna cevap vermiyorsa, bu konuda yapabileceğiniz başka bir şey var…

    Şarj cihazını duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj olup olmadığını göstermesine bakılmaksızın, şarj cihazına en az on dakika bağlı bırakın. Güç tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre kullanın, ancak bu kez şarj cihazına bağlıyken.

Bu prosedürler bu tür bir problemle baş etmede çok etkilidir ve göründüğü kadar ciddi değilse, Asus Zenfone Max Plus M1’iniz şu anda önyükleme yapıyor veya çalışıyor olmalıdır. Ancak durum böyle değilse, yapabileceğiniz en iyi şey, bir Asus teknisyeninin sizin için kontrol edebilmesi için dükkana getirmektir.

Umarım çözümlerimiz sizin için çalışır. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten veya aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.