AT & T Galaxy S9 kilidi açıldığında ne yapılmalı MetroPCS ağı ile çalışmaz

Merhaba Android hayranları. Bugünün # GalaxyS9 sorun giderme makalesinde, bazı metin mesajlaşma ve ağ sorunları ele alınacaktır. Bu gönderiyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Çift SIM Galaxy S9 Plus, “SIM kart kilitlendi” hatasını gösteriyor.
   • S9’u yeniden başlatmaya zorla
   • Ağ ayarları sıfırlandı
   • Fabrika ayarları
   • Şebeke operatörünüze başvurun
  • Sorun # 2: Galaxy S9, gecikmiş gönderilen metin mesajlarını göstermeye devam ediyor
  • Sorun # 3: AT & T Galaxy S9 kilidi açıldığında ne yapılmalı MetroPCS ağıyla çalışmaz
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Çift SIM Galaxy S9 Plus, “SIM kart kilitlendi” hatasını gösteriyor.

  Merhaba, Macaristan'da (Galaxy) yeni bir Galaxy S9 + aldım ve bunu 2 SIM kartla kullanmak istedim, çünkü AB'de ve ABD'de yarı yarıya durma yaşıyorum. 1. SIM yerel bir Macar kartı ve 2. SIM ABD kartıdır. SIM kart ayar menüsünde ABD SIM kartını tamamen kapattım, bu yüzden burada sadece Macaristan'daki yerel SIM kartını kullanıyorum. Macar dili ile koşan telefon, ancak zaman zaman ekranda beyaz bir pencerede bu hata mesajı görünür: “Ağ zaman içinde cevap vermedi. SIM kart kilitlendi. Lütfen cihazı açın ve sorun devam ederse Müşteri Hizmetlerine başvurun ”. Beyaz pencerede hata mesajı ingilizce, ama aynı zamanda içinde bir Tamam ve bir iptal metni var, ama Macarca iptal bu "MEGSE" gibi. Bu telefonun mağazadaki bir diğerine değiştirilmem gerekiyor, çünkü bu telefon yanlış ya da tüm Samsung S9 + aynı ve hepsi bu hatadır? Teşekkür ederim.

  Çözüm: Böyle bir konu söz konusu olduğunda, en olası neden kodlama ile ilgilidir. Başka bir deyişle, telefonunuzun ağ programlaması ya üzerinde çalışan SIM kart veya şebeke servisleriyle uyumlu değildir. Sorunun sizin için düzeltilip düzeltilemeyeceğini görmek için iki şey yapmayı deneyin:

  • Ağ ayarları sıfırlandı
  • Fabrika ayarları

  S9’u yeniden başlatmaya zorla

  İki sıfırlama yapmadan önce S9 Plus'ınızı yeniden başlatmanızı öneririz. Düzenli yeniden başlatma yerine, zorunlu yeniden başlatma yapmak istersiniz. Bunu yapmak için, Güç ve Sesi Kısma tuşlarını 10 saniye boyunca basılı tutun ve yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. Prosedürden sonra cihazı hala yeniden başlatıyorsa gözlemleyin. Eğer öyleyse, bir sonraki adıma geçin.

  Ağ ayarları sıfırlandı

  Bir Galaxy S9 Plus cihazı metin mesajlaşma veya internet bağlantısı sorunları ile karşılaştığında, mevcut ağ yapılandırmasını temizlemeniz yardımcı olabilir. Ağ ayarlarını sıfırlatarak aşağıdaki değişiklikler gerçekleşecektir.

  • Depolanan Wi-Fi ağları silinecek.
  • Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek.
  • Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açık.
  • Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları, varsayılan ayarlara sıfırlanacaktır.
  • Ağ seçim modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

  Henüz denemediyseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
  2. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
  3. Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
  5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

  Fabrika ayarları

  Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra hiçbir şey değişmemelidir, telefonu silmeyi deneyin, böylece tüm yazılım bilgileri varsayılanlarına geri dönecektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm fotoğraflarınızı, videolarınızı, kişilerinizi vb. Silecektir. Bunları zamanın öncesinde yedeklediğinizden emin olun. Bunu yapmak için Samsung Smart Switch'i kullanabilirsiniz.

  Galaxy S9 Plus cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine sahip olmanız gerekir.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Şebeke operatörünüze başvurun

  Her iki çözüm de yardımcı olmazsa, yardım için yapabileceği bir şey olup olmadığını görmek için Macaristan'daki operatörünüze başvurun. Kullanmakta olduğunuz belirli Galaxy S9 modeliyle düzgün çalışmayan SIM kartlarıyla ilgili bir sorun olabilir.

  Sorun # 2: Galaxy S9, gecikmiş gönderilen metin mesajlarını göstermeye devam ediyor

  Telefonumda Samsung mesajlaşma uygulamasını kullanırken gönderilen metin mesajları gönderilen ekrana geç gösterir. Çok geç değil, ama en az 5 saniye geç. S9 + 'yu ilk satın aldığımdan beri böyle olmuş. Alıcının iletiyi zamanında aldığına inanıyorum, gönderildikten hemen sonra gönderilen ekranımda görünmüyor. Bu beni rahatsız ediyor! Sadece bunun nasıl olduğunu varsayalım diye merak ediyordum?

  Çözüm: Metin mesajlaşma uygulamasının içinde bir hata olmalı. Önbelleğini ve verilerini silmeyi deneyin ve bunun yardımcı olup olmayacağını görün. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Metin mesajlarınızın bir yedeğini oluşturun.
  2. Ayarlar uygulamasını açın.
  3. Uygulamalar'a dokunun.
  4. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  5. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  6. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  7. Depolama'ya dokunun.
  8. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  9. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Sorun devam ederse, fabrika cihazınızı sıfırlayın ve ne olduğunu görün. Kendi tecrübemiz söz konusu olduğunda, bunun gerçekleşmemesi gerekiyor. Mesajlaşma uygulamasının verilerini silmeniz yardımcı olmazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapılabilir. S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı öğrenmek için yukarıdaki adımlara bakın.

  Sorun # 3: AT & T Galaxy S9 kilidi açıldığında ne yapılmalı MetroPCS ağıyla çalışmaz

  Merhaba Droid Guy. Samsung Galaxy S9 cep telefonum var ve telefonu açmaya çalışıyorum. AT & T ile bağlantı kurdum ve kilit açma kodunu aldım. Onların talimatları şöyle: 1. Galaxy'nızı kapatın. 2. AT & T SIM'i yuvasından çıkarın. 3. SIM'i diğer kablosuz operatörden takın. 4. Telefonu tekrar açın. 5. Telefon sorulduğunda, AT & T'den aldığınız kilit açma kodunu sağlayın. 6. Görüntülenen talimatları takip ederek kalan kurulum işlemini tamamlayın. 7. Galaxy'ınızı normal şekilde kullanmaya başlayın.

  Telefonu, MetroPCS SIM'imle tekrar açtığımda, kilit açma koduyla ilgili bir uyarı göremiyorum. “# MM08 telefona izin verilmiyor” gibi bir şey söyleyen bir mesaj var. Burada neler olduğunu biliyor musunuz? Sağladığınız her türlü yardımı takdir ediyorum. Saygılarımla, Andrew C. Andrew

  Çözüm: AT & T için çalışmıyoruz, dolayısıyla bu özel hatanın ne anlama geldiğini doğrudan bilmiyoruz. Sadece teknisyenlerinin yorumlayabileceği bir AT & T kodu olabilir. Bu hata için hızlı bir Google araması da sonuç vermedi. İlk elden bilgi almak için AT & T'ye sormanızı öneririz.

  Bir cihazın kilidini açmanın herhangi bir ağ ile çalışabileceği anlamına gelmediğini unutmayın.

  Bölgenizdeki mevcut MetroPCS servisine bağlı olarak, CDMA veya GSM teknolojisini kullanıyor olabilirler. AT & T bir GSM ağı olduğundan, MetroPCS'in bölgenizde kullandığı ağ teknolojisi türüyle uyumlu olmayabilir (her ikisi de CDMA ve GSM ağlarına sahiptir).

  Kilit açma ekranının açılmasının bir başka olası nedeni, telefonunuzun donanımının MetroPCS ağı ile uyumlu olmamasıdır. AT & T'den aldığınız gibi, taşıyıcı markalı akıllı telefonlar yalnızca belirli radyo frekanslarında çalışabilir. Bu frekanslar telefondaki bir donanım tarafından belirlenir. Yani, S9'unuzun frekansı MetroPCS'inkiyle uyuşmuyorsa, SIM kartı taktıktan sonra bile, kuleyle iletişim kuramayacaktır. Doğru telefon modelini kullanarak telefonunuzun radyo frekansları hakkında biraz araştırma yapmayı deneyin. Ardından, telefonunuzun üzerinde çalışacak şekilde tasarlanan frekansların listesine sahip olduktan sonra, bulunduğunuz bölgedeki MetroPCS frekanslarıyla karşılaştırın (bu bilgi için MetroPCS ile iletişime geçmeniz veya Google'da bazı araştırmalar yapmanız gerekebilir). Telefonunuzun frekansları MetroPCS'inki gibi değilse, bu ağda asla kullanamayacağınız anlamına gelir.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.