AT & T markalı Galaxy S9, Verizon ağında kullanıldığında gecikmeli metinleri alıyor

Bazen her gün bizimle birlikte görünen ortak veya sıradan şeyleri alırız. Örneğin, çoğumuz aslında çalışmayı durdurana kadar metin mesajlarının değerini görmüyoruz. Bugünkü sorun giderme bölümünde, gecikmeli mesajlardan söz eden bir davayı size getiriyoruz. Her zamanki gibi, olası çözümlerinin neler olduğunu size söyleriz. Kendi metin mesajlarınızda sorun yaşıyorsanız gecikmeye veya kaybolmaya devam edin, bu kısa sorun giderme makalesi yardımcı olabilir.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Verizon ağında kullanıldığında AT & T markalı Galaxy S9 gecikmeli metinleri alıyor
   • Yeniden başlatmayı zorla
   • Sistem tarihinin ve saatinin doğru olduğundan emin olun
   • Metin mesajlaşma uygulama verilerini silin
   • Metin mesajlaşma uygulama verilerini silin
   • Ağ Ayarları Sıfırlama
   • Sorunu Verizon'a bildir
  • Sorun # 2: Oreo için güncelleme yüklendikten sonra Galaxy S9 ileti bildirimlerini göstermeyecek
  • Sorun # 3: Görüşme sırasında Galaxy S9 kullanırken kimse duyamaz (mikrofon çalışmıyor)
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Verizon ağında kullanıldığında AT & T markalı Galaxy S9 gecikmeli metinleri alıyor

  Eşim ve ben 2 yeni Samsung S9 cep telefonumuz var ve ikisi de aynı şeyi yapıyorlar. Biz sadece AT & T'den geçtik ve bu meseleyi kendileri ile hiçbir zaman paylaşmadık ama şimdi Verizon'dayız, 12-36 saat arasında bazı metinler alıyoruz. Tüm metinlerimi temizledim, her zaman olduğu gibi, ve bir sistem güncellemesi yaptım ve telefonum tekrar açıldığında, 7 metin olduğunu gösterdi. Kontrol ettiğimde yeni metinler görmedim, bu yüzden birkaç gün geriye gittim ve 3 gün öncesine kadar 7 metin buldum. Tuhaf bir şey (ya da belki de değil), bütün bu metinler Sonic gibi şirketlerden gelen reklamlar ya da tekliflerdi. Verizon'un metinleri (özellikle ticari metinler) metinleri küçültülmüş metin sunucularında “kısmak” olduğunu düşünüyorum, ama asla kabul etmeyeceksiniz. Yani sanırım onunla yaşamak ya da AT & T'ye geri dönmeliyim. – Jimphillipstpc

  Çözüm: Merhaba Jimphillipstpc. Sizin gibi metin sorunları yaşamadan bir taşıyıcıdan diğerine sıçrayan başka S9 sahipleri de var, yani Verizon ağıyla yalıtılmış bir durum ya da Verizon sistemi ile düzgün çalışmayan bir ürün yazılımı hatası var. Sorunu çözmeye çalışmak için, yapmak istediğiniz adımlar şunlardır:

  Yeniden başlatmayı zorla

  Birçok akıllı telefon kullanıcısı, etkili bir hata sayacı olarak yeniden başlatmayı görmezden gelir. Daha gelişmiş sorun giderme işlemlerine geçmeden önce, cihazınızı şu adımlarla yeniden başlattığınızdan emin olun:

  1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
  2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

  Sistem tarihinin ve saatinin doğru olduğundan emin olun

  Taşıyıcılar, SMS’in insanların bugün dijital yaşamlarının önemli bir parçası haline geldiğini anlıyorlar, bu yüzden her zaman onları anında sunmak için çalışıyorlar. Bazen, bir cihazın saati ve tarihi doğru şekilde ayarlanamayabilir. Bu size zararsız gelse de, iletileri doğru şekilde sıralayamayacakları için mesajlaşma da dahil olmak üzere birçok uygulamada sorunlara neden olabilir. Bu, çoğu zaman son mesajların yanlış sıralanmasına veya eski iletiler arasına yerleştirilmesinin nedenidir. Telefonunuzun doğru sistem saat ve tarihine sahip olduğundan emin olmak için şu adımları izleyin:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel yönetim'e dokunun.
  3. Tarih ve saat'e dokunun.
  4. Kaydırıcıyı sağa hareket ettirerek Otomatik tarih ve saati etkinleştirin.
  5. Cihazınızı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Metin mesajlaşma uygulama verilerini silin

  Otomatik tarih ve saatin etkinleştirilmemesi durumunda veya telefonunuzda etkinleştirilmişse yapmanız gereken bir sonraki sorun giderme adımı mesajlaşma uygulamasının kendisiyle ilgilenmektir. Bunu yapmanın iki yolu vardır – biri önbelleğini silerek diğeri de verilerini silerek.

  Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini silmek için:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Önbellek Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Metin mesajlaşma uygulama verilerini silin

  Mesajlaşma uygulamasında sorun gidermenin bir başka yolu da verilerini silerek. Bunu yaparak, temelde uygulamayı fabrika sürümüne döndürüyorsunuz. Mesajlarınızı kaybetmek istemiyorsanız, mesajlaşma uygulamanızın verilerini silmeden önce bunları yedeklediğinizden emin olun. Bunun için Samsung Smart Switch'i kullanabilirsiniz.

  Daha sonra, uygulamanın verilerini silmek için şu adımları izleyin:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Ağ Ayarları Sıfırlama

  Bazı kullanıcılar, telefonlarının ağ ayarlarını sıfırlayarak geçmişte metin sorunlarını düzeltebiliyorlardı. Henüz yapmadıysanız, işte nasıl yapıldığı:

  1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
  2. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
  3. Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
  5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

  Sorunu Verizon'a bildir

  Şimdiye kadar hiçbir şey yardımcı olmamışsa, yapabileceğiniz en iyi şey Verizon'la iletişime geçerek sorunu bilmelerini sağlamaktır. Sonunda bölgenizdeki mesajlaşma hizmetini bozan bir ağ sorunu olabilir. Sahip olmanız gereken hizmeti almayan ücretli bir müşterisisiniz, böylece sizden tam destek almaya hak kazanıyorsunuz. AT & T markalı bir cihaza sahip olduğunuzdan emin olun, böylece bunları dikkate alabilirler. Verizon'un şebeke hizmetlerini kullanarak, cihazınızda çalışan ürün yazılımı sürümünü değiştirmediğinizi unutmayın. Bir GSM ağı olan AT & T sistemi ile çalışmak üzere tasarlandığından, bu firmware'in bir CDMA ağı olan Verizon ile etkileştiği zaman bir hata olabilir. Sorunun nedeninin bilinip bilinmediğinin bilinmesi güçtür, ancak benzer koşullara sahip diğer kullanıcıların da kendileriyle iletişime geçmesi durumunda Verizon teknik destek ekibinden bahsetmeye değer.

  Sorun # 2: Oreo için güncelleme yüklendikten sonra Galaxy S9 ileti bildirimlerini göstermeyecek

  Merhaba Samsung S9 akıllı telefonum var. Yaklaşık bir hafta önce telefon, Oreo OS sistemine güncellendi. O zamandan beri bir metin mesajım var bildirim veya durum çubuğunda LED ışığı ile bildirimleri almıyorum. Tüm bildirim ayarlarımı kontrol ettim; ve onları açıp sonra kapatır; temizlenmiş önbellek; Telefon, vb. yeniden başlattım. Bildirim çubuğunda, mavi renkli ışık bildirimini hala alamıyorum, kısa mesajım var. Yeşil ışık “cevapsız çağrı” bildirimi alıyorum. Ayrıca, ses veya titreşim bildirimi kullanmıyorum, asla sahip değilim. Sadece Mayıs 2016'dan bu yana telefonumun konfigürasyonu olan ışığı istiyorum. Herhangi bir yardım için teşekkür ederim. Açılır menünüzde seçmem gereken telefon yanlış. – Smartchick

  Çözüm: Merhaba Smartchick. Öncelikle önbellek bölümünü silmeyi deneyin. Sorun, sistem güncellemesinden sonra ortaya çıkarsa, zorunlu bir sorun giderme adımıdır. İşte böyle yapıldı:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, üç anahtarı da serbest bırakın.
  4. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinin görünmesinden önce 30 – 60 saniye boyunca bir 'Sistem güncellemesi yükleniyor' mesajı görünecektir.
  5. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, şimdi yeniden başlatma sistemi vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
  10. Sorunu kontrol et.

  Telefonunuzun önbellek bölümünün silinmesi işe yaramazsa, yapmak istediğiniz bir sonraki şey tüm uygulamaların güncel olduğundan emin olmaktır. Play Store uygulamasını güncellemeleri otomatik olarak indirip yüklememeyi ayarlarsanız bu özellikle önemlidir.

  Uygulamalar için güncellemeleri kontrol etmek için Play Store uygulamasını kullanabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Play Store uygulamasını açın.
  2. Sağ üstteki Diğer ayarlar'a dokunun.
  3. Uygulamalarım ve oyunlarım'a dokunun.
  4. Birden çok güncellemeniz varsa, GÜNCELLEŞTİRME düğmesine dokunun.

  Başka uygulamaların sistemde sorunlara neden olma olasılığını en aza indirmek için tüm uygulamaları güncel tutmayı ihmal etmeyin.

  Tüm uygulamalarınız zaten güncellenmişse veya uygulama güncellemelerini yükledikten sonra hiçbir şey değişmezse, cihazı fabrika ayarlarına sıfırladığınızdan emin olun. Bu, sorun giderme adımı ve sorununuza yönelik olası bir çözümdür.

  Sıfırlamadan önce, dosyalarınızı bir bilgisayara veya bir bulut servisine yedeklediğinizden emin olun. Hazır olduğunuzda, S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Sorun # 3: Görüşme sırasında Galaxy S9 kullanırken kimse duyamaz (mikrofon çalışmıyor)

  Kimse ne zaman bir çağrı aldığımı ya da bir tane aldığımda beni duyamaz, bu muhtemelen zamanın% 80'i olur. Tüm uygulamaları kapattım ve yeniden başlattım, fark yaratmadım. Telefonumu güvenli modda yeniden başlattı, aynı şey, bir fark yaratmadı. Sorunu araştırmayı denedim ve hiç kimse tamamen aynı soruna sahip değil. Android sürümü 8.1.0 Taşıyıcı Bell Mobility. – Cndewindt

  Çözüm: Merhaba Cndewindt. Muhtemelen telefonunuzun mikrofonunda bir sorun var. Kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Ana ekrana gidin ve Uygulamalar'a dokunun.
  2. Ses Kaydedici uygulamasını arayın. Bulamıyorsanız, Samsung klasörüne bakın ve buradan Ses Kaydedici'yi açın.
  3. Alttaki kırmızı düğmeye basın.
  4. Tıpkı bir arandığınız sırada olduğu gibi konuşurken kısa bir klip kaydedin.
  5. 30 saniye sonra, Durdur düğmesine basın ve dosyayı kaydedin.
  6. Ardından kayıtlı dosyayı dinleyin.

  Statik varsa veya sesinizi hiç duyamıyorsanız, bu, telefonunuzun mikrofonunun bir nedenden dolayı çalışmadığı anlamına gelir. Bu durumda telefonu Samsung'a göndererek onarabilirsin.

  Cihazı Samsung'a göndermeden önce, herhangi bir yazılım sorunu bulunmadığını kontrol etmek için fabrika ayarlarına sıfırladığınızdan emin olun. Nasıl yapılacağını öğrenmek için yukarıdaki adımları izleyin.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.