Aynı Anda Tüm Android Uygulamalarını Güncelleme

Yepyeni bir Android cihaz satın aldıysanız, önceden yüklenmiş bazı uygulamalar olduğunu fark edeceksiniz. Ancak, istediğiniz birçok uygulamayı yükleyebilirsiniz. Hepsi Google Play Store’da mevcut. Sadece uygulamayı açın, yüklemek istediğiniz bir şeyi arayın; bir veya iki dakika içinde biteceksiniz. Uygulamaya hazır olacak.

Geliştiriciler, hata düzeltmeleri sağlamak veya bazı iyileştirmeler veya yeni özellikler getirmek için uygulamalarını sık sık günceller. Uygulamaların kusursuz çalıştığını görmek için güncellemelerini sürdürmeniz gerekir. Bu işletim sisteminde yeniyseniz ve tüm Android uygulamalarını bir kerede nasıl güncelleyeceğinizi bilmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Ayrıca bakınız:

İpucu: Tüm Android uygulamaları aynı anda nasıl güncellenir?

Uygulama güncellemelerine gelince Android birçok seçenekle geliyor. Uygulamaları otomatik güncelleme seçeneğini etkinleştirebilir veya el ile yapabilirsiniz. Her uygulamaya dokunmak yerine, basmanız gereken bir düğme vardır ve hepsini güncellersiniz.

Ancak, tüm Android uygulamalarını bir kerede güncellemeyi planlıyorsanız, mobil veri yerine bir Wi-Fi şebekesine bağlı olduğunuzdan emin olun. Diyelim ki hazır 10 güncelleme var. Mobil internet kullanıyorsanız, bu işlem çok fazla veri tüketir, bu nedenle bir Wi-Fi şebekesine bağlanmak daha iyidir.

Tüm Android uygulamalarını bir kerede güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Android cihazınızda Google Play Store’u açın Şimdi, menüyü açmak için sol üstteki hamburger simgesine dokunun. Menü açıldığında, Uygulamalar ve oyunlar’a dokunun. Güncellemeler sekmesine dokunun. Güncellenmesi gereken uygulamaların listesini “Tümünü güncelle” düğmesine tıklamanız yeterli

update all Android apps at once

    Tümünü güncelle düğmesine dokunduğunuzda, indirme işlemi başlayacaktır Cihazınızın güncellemeyi bitirmesine izin ver

update all Android apps at once

Bu tamamlandığında, az önce güncellediğiniz uygulamaların en son sürümünü kullanabilirsiniz. Yeni özellikler, belki de yeni bir tasarım görebilirsiniz. Uygulamanın daha önce bazı hataları varsa, en son güncellemeyle düzeltilebilirler.

 

Tüm Android uygulamalarını bir kerede güncelleyebilirsiniz. Bu oldukça basit. Her bir uygulamaya ayrı ayrı dokunmak yerine, yapmanız gereken tek şey Tümünü güncelle öğesine dokunmak ve hiçbir zaman bitmeyeceksiniz.