Bağlantı Sorunu veya Geçersiz MMI Kodu Hatası Nasıl Düzeltilir

Her zaman ve sonra, Android cihazınızda Bağlantı Sorunu veya Geçersiz MMI Kodu açılır hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu genellikle bir kullanıcı Man-Machine-Interface kodunu, yani MMI kodunu göndermeye çalıştığında gerçekleşir. Sorduğunuz MMI kodu nedir? Çeviricinize girdiğiniz komik kodlar, dengeyi kontrol etmek için Verizon Wireless telefonunuzdaki #BAL’yi aramak gibi bir yıldız işareti (*) veya karma (#) karakterleri içerir veya bazen telefon numarasından önce girdiğiniz bir önekdir. Bağlantı Problemi veya Geçersiz MMI Kodu problemi sizi delirtiyorsa, probleminizi çözmesi gereken birkaç çözüm bulduk.

Basit Yeniden Başlatma

Sadece telefonunuzu kapatın ve yeniden başlatın, bunun yardımcı olup olmadığına bakın. Bu kulağa basit gelebilir, ama bazen tek gereken budur!

Güvenli Modda Yeniden Başlat

Telefonunuzu güvenli modda kullanarak, yalnızca stoktaki Android programlarını çalıştıracağından, telefonunuzu daha iyi giderebilirsiniz. Arka planda çalışan tüm diğer uygulamaları ortadan kaldırarak, sorunun diğer uygulamaları çalıştırmadan devam edip etmediğini test edebilirsiniz.

Bu yüzden Bağlantı Problemini veya Geçersiz MMI Kodunu çözmek için, güvenli modda yeniden başlayalım.

Güvenli modda yeniden başlatmak için:

    Cihazınızı kapatınPaç düğmesini basılı tutun, açmak için basılı tutun, logo ekranı görünene kadar basılı tutun. Yeniden başlatma işlemi tamamlanana kadar ses kısma düğmesini basılı tutun

Güvenli kipte, sorunun devam edip etmediğini görmek için daha önce kullandığınız MMI kodunu girmeyi deneyin. Mesajı bu noktada göndermekte sorun yaşıyorsanız, en son yüklediğiniz bir uygulama büyük olasılıkla çakışmaya neden oluyordur. En yeni uygulamayı kaldırarak başlayabilir ve oradan gidebilirsiniz.

Koda artı işareti (+) veya virgül (,) ekleyin

MMI kodunuzun sonuna virgül eklemeyi ve tekrar aramayı deneyin; örneğin, * 1234’ü aramaya çalıştıysanız * 1234’ü aramayı denerseniz, yıldız işaretini (*) düğmesini yaklaşık 3-5 basılı tutarak virgül alabilirsiniz. saniye.

Veya, MMI kodunuzdaki yıldız işaretinden (*) sonra artı (+) işareti eklemeyi deneyin. Örneğin, * 1234’ü tuşladıysanız * + 1234’ü aramayı deneyin, artı (+) artı işaretini yaklaşık 3-5 saniye boyunca sıfır tutarak alabilirsiniz. Artı işareti hata mesajından kurtulmalı ve aramanın bitmesine izin vermelidir.

Ağı Kontrol Et

Alım alamadığınız için Bağlantı Problemi veya Geçersiz MMI Kodu hatası alıyor olabilirsiniz. Kablosuz iletişim sağlayıcınızı ayarlamayı deneyin.

    AyarlarAğ BağlantısıMobile AğlarAğ OperatörleriArama Ağları ve kablosuz sağlayıcınızı seçin

Ondan vazgeçmeden önce bu yöntemi birkaç kez denemek isteyebilirsiniz. Bağlanmadan önce birkaç deneme alabilir. Şebeke araması operatörünüzü bulamazsa, SIM kartınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Sim Kart Kontrolü

Eğer bir çift sim telefonunuz varsa, burada iki seçeneğiniz vardır.

    SIM kartlarınızı devre dışı bırakın ve yalnızca MMI kodunu göndermek için kullanmayı planladığınız SIM kartı etkinleştirin. Her iki SIM kartınız birlikte çalışıyorsa, telefon doğru SIM kartı kullanmıyor olabilir. Telefonunuzun çift SIM ayarlarında, sesli arama ayarlarını bulun. Orada, kullanmak için SIM kartla veya “Her zaman sor” seçeneğini belirleyerek, “Her zaman sor” seçeneğini belirleyin. MMI kodunu aramaya çalıştığınızda, telefon sizi soracak ve hangi SIM’i kullanmak istediğinizi soracak, bu nedenle doğru SIM kartı seçme seçeneğine sahip olacaksınız.

Geleneksel bir tek SIM kartınız varsa, SIM kartınızı çekmek ve üflemek, biraz silmek ve tekrar takmak gibi basit bir şey deneyin. Yeniden bağlantı kurup kurulmayacağını görün.

IMS üzerinden SMS’i aç

Bu adım teknoloji meraklılarına yöneliktir ve bu yöntemi kullanarak yaptığınız herhangi bir yanlış hareket telefonunuzu tahrip edebileceğinden veya daha fazla baş ağrısının geri dönmesine neden olabileceğinden, bunun nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılara girmeyeceğiz. Temelde Android Test Kodunu * # * # INFO # * # * veya aka * # * # 4636 # * # * kullanarak Android Test Menüsüne girersin, burası profesyonel teknisyenlerin telefonunuzda kullanmaya başladığı yerdir. Ping Testini çalıştırabilir, radyoyu aktive edebilir ve “Bağlantı Problemi veya Geçersiz MMI Kodu” problemini çözebilecek olan IMS üzerinden SMS’i açabilirsiniz. Bu yöntemi gerçekten denemek istiyorsanız, “IMS üzerinden SMS’i nasıl açacağınızı” google çekinmeyin.