Başlatma sırasında logoya takılan Samsung Galaxy S8’iniz nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S8 cihazına sahip olan okuyucularımızın bazıları, yeni cihazlarının açılışta logoya takıldığını bildirdi. Bu sorunun donanım sorunları nedeniyle oluştuğu durumları görmüş olsak da, çoğu zaman ürün yazılımıyla ilgilidir. Telefon, bileşenlerini çalıştırabildiği sürece, bunun bir donanım sorunu olma ihtimalini hemen ekarte edebiliriz.

Bu, önyükleme işlemi sırasında takılıp kalmış telefonunuzdaki sorunların giderilmesinde size yol göstereceğim. Yeni cihazınızın değiştirme süresi içinde olabileceğini biliyoruz, bu yüzden bu sorunun geçici olup olmadığını hemen öğrenmemiz gerekiyor ve teknisyenin yardımı olmadan çözülebiliriz, böylece bundan sonra devam ederse mağazaya geri dönebilirsiniz ve değiştirdi. Garanti konusunda endişelenmeyin, telefonunuza potansiyel olarak zarar verebilecek prosedürler önermeyiz.

Ancak, her şeyden önce, şu anda telefonunuzla ilgili farklı sorunlar yaşıyorsanız, o zaman bu cihazın sahibi olan okuyucularımıza destek vermeye başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyorum. Telefonunuzun yepyeni olduğunu ve sorunsuzca çalışması gerektiğini biliyoruz, ancak Samsung bile hiçbir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza elimizden gelen en iyi yardımı sağlamaktır, bu nedenle endişelerinizle ilgili yayınlar yayınlamadıysak, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Logo üzerine takılan Galaxy S8 sorunlarını giderme

Bu sorun giderme işleminin amacı, sorunların teknolojiden herhangi bir yardım almadan düzeltilip çözülemeyeceğini bilmemiz ya da bellenimin arızalandığı ve telefonun donmasına neden olduğu ya da başarılı bir şekilde açılmayacağı durumlar olduğu gibi olmamamızdır. Ancak, buradaki prosedürleri izlemekten rahatsızlık duyuyorsanız, doğrudan teknolojiye gidin ve telefonunuzu incelemesini isteyin. Sorun gidermeye istekli olanlar için yapmanız gerekenler:

1. Adım: Telefonunuzu kapatın ve yeniden başlatmaya zorlayın

Donma durumunda çıkarılabilir bataryası olan telefonlara sık yaptığımız batarya çekme prosedürünü hatırlıyor musunuz? Güç yeniden başlatma prosedürü, yalnızca Galaxy S8’in çıkarılamayan bir pili olduğundan, pili telefondan çıkarmamamızla aynıdır. Akü bağlantısını kesmek için basmanız ve basılı tutmanız gereken düğmelerin bir kombinasyonu vardır. Ancak, bunu yapmadan önce, önce telefonunuzu kapatın. Ardından, Ses Kısma düğmesini ve Güç tuşunu birlikte 7 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Sorun sistem veya donanımdaki bir aksaklıktan kaynaklanıyorsa, combo yaptıktan sonra telefonun normal şekilde açılma olasılığı vardır. Ancak, cihazınızın bileşenlerini çalıştırmak için yeterli bataryaya sahip olduğunu varsayalım, aksi takdirde önce şarj cihazına yanıt verip vermediğini bilmek için şarj etmeyi deneyin. Varsa, fişe takılıyken zorunlu yeniden başlatma prosedürünü uygulayın. Önyüklemeye çalışırken telefon hala logoda kalmışsa, bir sonraki adıma geçin.

Adım 2: Telefonunuzu Güvenli modda başlatmayı deneyin

Cihazınızı güvenli modda başlatmak, cihazın tamamen önyüklememesine neden olabilecek tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bıraktığınız anlamına gelir.

Üçüncü taraf uygulamaların telefonun performansını büyük ölçüde etkilediği okuyucularımıza destek sağlamaya başladığımızdan bu yana pek çok vaka gördük. Açılış işlemi sırasında cihazın donmasına, donmasına, yeniden başlatılmasına ve hatta sıkışmasına neden oldular. Telefonunuzda durumun böyle olup olmadığını kesin olarak bilmiyoruz, ancak bir olasılık var. Bu nedenle, sorunu yalıtmak için aşağıdaki adımları izleyerek Galaxy S8’inizi güvenli modda başlatmayı denemenizi öneririz:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Modu gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. Bir soruna neden olan uygulamaları kurun.

Telefonun güvenli modda başarıyla başlatıldığını varsayarsak, sorunun üçüncü taraf bir uygulamanın veya bazılarının neden olduğu konusundaki şüphemiz doğrulanır. Ancak, hangi uygulamanın soruna neden olduğunu tam olarak belirleyemiyoruz. Bu yüzden, en azından bir şüpheliye sahip olmak için hafızanıza güvenmek zorunda kalacağız. Soruna neden olduğunu düşündüğünüz uygulamayı kaldırmayı deneyin. Aramaya, sorun başlamadan kısa bir süre önce yüklediğiniz uygulamalardan başlayın.

Suçlu bulmanın, söylenenden daha kolay olduğunu anlıyorum. Bu nedenle, dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenin ve sıfırlamayı sizin için daha kolay ve hızlı olduğunu düşünüyorsanız, bunu yapmanızı öneririm. Aşağıdaki bağlantıyı izleyerek önemli verilerinizi Galaxy S8’inizden nasıl yedekleyeceğiniz ve geri yükleyeceğinize dair öğreticilerimizi takip etmeye çalışın:

  Sıfırlamadan önce Samsung Galaxy S8’inizdeki uygulamaları, kişileri, resimleri ve dosyaları nasıl yedekleyebilirim ve [Öğreticiler]

Ardından, telefonunuzu Ayarlar menüsünden sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Bulut ve hesaplar. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Geri yükle düğmesine dokunun. Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla. Cihazı sıfırla öğesine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, kimlik bilgilerinizi girin.

Öte yandan, güvenli modda başlatıyor olsanız bile telefonunuz hala logoda sıkışıyorsa, bir sonraki adımı atmayı deneyin.

Adım 3: Telefonunuzu Kurtarma modunda başlatmayı deneyin

Galaxy S8’inizin tüm donanım bileşenlerini hala açıp kapamadığını ve sorunu çözebilecek birkaç prosedürü uygulayabileceğiniz Android sistem kurtarma menüsünü yükleyip yükleyemediğini bulmamız gerekiyor. Telefonunuzu kurtarma modunda denemek ve önyüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri).

Ekran üzerine beyaz ve mavi metinlerle siyah giderse, kurtarma modu budur. Ardından, bu soruna neden olabilecek tüm olası bozuk sistem önbelleklerini değiştirmek için önbellek bölümünün silinmesiyle devam edebilirsiniz. İşte nasıl…

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işe yaramazsa, telefonunuzu sıfırlamayı denemekten başka bir seçenek bırakmadınız. İşte nasıl…

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilecektir Android sistemi kurtarma menüsü seçenekleri.) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için: Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Öte yandan, telefon kurtarma modunda önyükleme yapamıyorsa veya sıfırlama işe yaramadıysa, telefonu tekrar mağazaya götürün ve değiştirmelerini sağlayın. Sorunu çözmediniz ama en azından denediniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.