Batarya zayıfken Galaxy Note8 kendi kendine kapanırsa ne yapmalı?

Galaxy Note8’inizin pili belli bir noktaya ulaştığında kendi kendine kapanma sorunu mu yaşıyor? Bu sorun giderme makalesi bu soruna cevap verecektir. Bu sorunla ilgili yapabileceğiniz şeyleri aşağıda bulabilirsiniz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Batarya zayıfken Galaxy Note8 kendi kendine kapanıyor

Merhaba. Yazınızı okudum, ancak sorunum konusunda bana yardımcı olup olamayacağınızı bilmek istedim. Not 8 uk sürümü var. Aldım 02.2018 Son birkaç aydır% 20 olduğunda telefon kapanıyor. Geçmişte bir ücret talep edildiğinde% 1’e düşmüştür. Telefon tamamen güncellenmiştir ve herhangi bir güncelleme olup, hiçbiri 08.01.19 tarihinde kontrol edilmiştir. Depolama dışındaki oyun hizmetleri için tüm izinleri kapattım. Herhangi bir yardım takdir etti. Cevabınızı bekliyorum Teşekkür ederim.

Çözüm: Bu sorunun bir çok olası nedeni var. Düzeltmek için aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Önbellek bölümünü temizle

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen, bu önbellek güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir dizi başka sorunun yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Note8’inizdeki önbellek bölümünü silmek için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. ‘Evet’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Android ve bataryayı kalibre et

Bazen, Android gerçek pil seviyelerini kaybedebilir ve erken kapanmalara neden olabilir. Bu sorunun nedeni ise kalibrasyon yaparak düzeltebilirsiniz. İşletim sistemini doğru bir şekilde pil seviyesi değerleri alacak şekilde yeniden ayarlamak için aşağıdakileri yapın:

 1. Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınız kendi kendine kapanana kadar ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılması anlamına gelir.
 2. % 100’e ulaşana kadar telefonu şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha şarj etmeyin ve şarj sırasında kullanmayın.
 3. Geçen süreden sonra cihazınızı çıkarın.
 4. Cihazı yeniden başlatın.
 5. Telefonunuzu tamamen tamamen bitinceye kadar kullanın.
 6. 1-5 arasındaki adımları tekrarlayın.

Güvenli Modda gözlemleyin

Bazen, bir uygulama Android’i etkileyebilir ve diğer uygulamalarda sorunlara neden olabilir. Batarya zayıfken Note8’inizin kapanmasının neden olup olmadığını kontrol etmek için cihazı güvenli modda yeniden başlatın. İndirilen tüm uygulamalar bu modda askıya alınacaktır, bu nedenle hiçbir sorun yoksa, uygulamalardan birinin sorununuzun arkasında olduğu anlamına gelir.

Cihazınızı güvenli modda başlatmak için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.
 8. Telefonu 24 saat boyunca güvenli moddayken gözlemleyin.

Batarya güvenli modda düzgün çalışıyor ancak normal modda çalışmıyorsa, üçüncü taraf bir uygulamanın buna yol açtığı anlamına gelir. Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli moda getirmeli ve aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Not 8’iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Değişiklik yoksa ve sorun devam ederse, bir sonraki adım, cihazdaki tüm varsayılan uygulamaların etkin olduğundan emin olmaktır. Önemli bir sistem uygulaması yanlışlıkla devre dışı bırakılmışsa, diğer uygulamaların veya işlevlerin başarısız olmasına neden olabilir. Uygulama tercihlerini sıfırlamak için:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi).
 4. Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin.
 5. Galaxy Note8’inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Fabrika ayarları

Bu, bu durumda gerekli bir sorun gidermedir. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürmenizi sağlar. Telefonu silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Tüm Google hesaplarını cihazdan kaldır
 2. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 3. Cihazı kapat.
 4. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 5. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 6. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 7. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 8. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 9. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 10. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 11. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Profesyonel yardım alın

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra sorun çözülmezse, sistemin kendi kendine kapanmasına neden olan bir donanım sorunu olduğunu varsayabilirsiniz. Cihazınızın güç yönetimi işlevinde bir pil sorunu veya bir aksaklık olabilir. Bir Samsung teknisyeninin cihazı kontrol etmesine izin verdiğinizden emin olun.