Bazı kişilerden kısa mesaj almıyorsa Google Pixel 2 XL cihazınızı nasıl düzeltebilirim?

Google Pixel 2 XL'nizde (# GooglePixel2XL) metin mesajı sorun mu yaşıyorsunuz? Bu sorun giderme makalesinde, bu cihazda yaygın bir SMS sorunu ele alınmaktadır. Bu nedenle, aşağıdaki çözümlerimizi uyguladığınızdan emin olun. Metin mesajlaşma sorunları söz konusu olduğunda, çözümler genellikle aynıdır, bu nedenle cihazınızdaki koşullar aşağıdaki örnek durumdan farklı olsa bile önerilerin çoğunu takip edebilirsiniz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Bugünün sorunu: Google Pixel 2 XL bazı kişilerden kısa mesaj almıyor
   • Yanlış sistem zamanı ve tarihi
   • Rehber uygulaması hatası
   • Arşivlenmiş iletileri kontrol et
   • Engellenen Kişiler klasörünü kontrol et
   • Messenger uygulaması önbelleğini ve verilerini temizle
   • Ağ Ayarları Sıfırlama
   • Fabrika ayarları
   • Şebeke operatörünüzle konuşun
  • Bizimle meşgul

  Bugünün sorunu: Google Pixel 2 XL bazı kişilerden kısa mesaj almıyor

  Kısa bir süre önce bir Galaxy S7'den bir hafta önce Google Pixel 2 XL'ye geçtim. Tüm kişilerinim Gmail’e kaydedildi ve hepsi yeni pikselime güncellendi. Tüm temaslarımı arayabilir ve görüntüleyebilirim. Yeni Pixel'imdeki metin mesajları ve instagram uyarıları ile eskiden Galaxy S7'ye alıştığım her şeyi aldım. Bu birkaç gün öncesine kadar arkadaşlarımdan bir kaç tane mesaj alamadığımı fark ettim. İki arkadaşım beni aradı ve neden kendi metinlerine cevap vermediğimi sordu. İkisine de gönderdiğim metin mesajlarını aldıklarını ve cevap verdiklerini söylediler. Mesaj dizime baktım ve sadece hangi mesajları gönderdiğimi görebiliyordum. Mesajlarım uygulaması aracılığıyla onlara çok sayıda mesaj yolladım ve onları aldılar, ancak yanıtları mesaj dizimde hiç gösterilmedi. Garip olan şey, telefon defterimdeki ve onların numaralarının altındaki kişilere, kendilerinden gelen son çağrıları ve bunlardan gelen son mesajları gösterdiğine göre. En son mesaj altında bana gönderdikleri son mesajı veya daha yeni olanları gönderdiğim son mesajı gösterir. Bu yüzden en son mesajlarını bana yolladılar ama başka bir yerde değil. Neden olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Umarım yardım edebilirsin. Oh ve şu ana kadar olan iki arkadaş Sprint ile. Ben Verizon'um.

  Çözüm: Bu sorunun bir dizi olası nedeni vardır. Onları ayrı ayrı tartışalım.

  Yanlış sistem zamanı ve tarihi

  Bu, kullanıcıların kısa mesajların neden zamanında gelip gelmediği veya eski SMS'in altına gömüldüğünü en az bilinen ancak genel nedenlerden biridir. Pixel 2'niz yanlış bir tarih ve tarihe sahipse, gelen SMS genellikle farklı bir şekilde sıralanır. Fark etmediyseniz, metin mesajları genellikle zamana göre sıralanır, böylece en yeni olanlar başka bir yerde değil, üstte görünür. Pixel 2'nizin metin mesajlarınızı gerçekten almış olması muhtemeldir, ancak fark etmeniz için aşağıda sıralanmış şekilde sıralanmıştır.

  Kontrol etmediyseniz, sisteminizin saatini ve tarihini değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Tüm uygulamaları görüntülemek için Ana ekrandan Ok simgesi Yukarı ok simgesine dokunun.
  2. Ayarlar uygulaması simgesine gidin.
  3. Sistem Hakkında simgesine dokunun. Tarih ve saat simgesine dokunun.
  4. Ağ tarafından sağlanan değerleri kullanmak için Açık simgesini açmak için aşağıdakilere dokunun:
  • Otomatik tarih ve saat
  • Otomatik saat dilimi

  Verileri ve saati manuel olarak ayarlarken, aşağıdakileri yapın:

  • Tarihi ve saati manuel olarak ayarlamak için Otomatik tarih ve saati kapat ve Otomatik saat dilimi ayarlarını kapatmalısınız.
  1. Tarihi ayarla'ya dokunun.
  2. Tarihi ayarlayın ve Tamam'a dokunun.
  3. Saati ayarla'ya dokunun.
  4. Saati ayarlayın, ardından Tamam'a dokunun.
  5. Saat dilimini seç'e dokunun, ardından listeden bir zaman dilimi seçin.
  6. İsterseniz, açmak için 24 saat biçimini kullan'a dokunun.

  Rehber uygulaması hatası

  Bu soruna sahip olmanın bir başka olası nedeni, Kişiler uygulamasının kendisinde bulunabilir. Öncelikle, kişilerin uygulamada doğru şekilde biçimlendirilip biçimlendirilmediğini iki kez kontrol etmek istersiniz. Henüz yapmadıysanız, sorun yaşadığınız kişileri sildiğinizden ve tekrar eklediğinizden emin olun. Bu sorunu çözmezse, uygulamanın önbelleğini ve verilerini şu adımlarla temizleyin:

  1. Tüm uygulamaları görüntülemek için Ana ekrandan Ok simgesi Yukarı ok simgesine dokunun.
  2. Ayarlar uygulamasını açın.
  3. Uygulamalar ve bildirimlere gidin.
  4. Uygulama bilgilerine git.
  5. Yukarı ok simgesine dokunun Tüm 'xx' uygulamalarına bakın.
  6. Uygun uygulamaya dokunun.
  7. Depolama'ya dokunun.
  8. Önbelleği Temizle / Verileri Temizle düğmesine dokunun.

  Not: rehber uygulamasının önbelleğini ve verilerini silmek, kişi listenizi siler. Bu sorun giderme adımını gerçekleştirmeden önce bunları yedeklediğinizden emin olun.

  Arşivlenmiş iletileri kontrol et

  Varsayılan Android Mesajları uygulamasını kullanıyorsanız, iletilerinizden bazıları yanlışlıkla Arşiv klasörüne yönlendirilmiş olabilir. Geçmişte Galaxy S7'de benzer bir sorunla karşılaştık ve sadece sorunu çözmek için Arşiv klasörünü kontrol ederek kontrol ettik.

  Bazı metin mesajlarınızın Arşiv klasöründe olup olmadığını görmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Android Mesajları uygulamasını açın.
  2. Sağ üstteki Diğer ayarlar simgesine dokunun.
  3. Arşivlendi'yi seçin.

  Engellenen Kişiler klasörünü kontrol et

  Kontrol etmek istediğiniz başka bir alan Engellenen Kişiler'dir. Yine, bu, Android Mesajları uygulamasını Google'dan ve başka herhangi birinden kullanmadığınızı varsayar. Üçüncü taraf metin mesajlaşma uygulamalarını kullanıyorsanız, yönlendirilmiş SMS'inizi koruyan benzer veya benzer alanları kontrol ettiğinizden emin olun.

  Engellenen Kişiler klasörünü kontrol etmek için:

  1. Android Mesajları uygulamasını açın.
  2. Sağ üstteki Diğer ayarlar simgesine dokunun.
  3. Engellenen kişiler'i seçin.

  Messenger uygulaması önbelleğini ve verilerini temizle

  Metin mesajlaşma sorun giderme bölüm ve parsel, uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizler. Henüz yapmadıysanız kontrol ettiğinizden emin olun. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Tüm uygulamaları görüntülemek için Ana ekrandan Ok simgesi Yukarı ok simgesine dokunun.
  2. Ayarlar uygulamasını açın.
  3. Uygulamalar ve bildirimlere gidin.
  4. Uygulama bilgilerine git.
  5. Yukarı ok simgesine dokunun Tüm 'xx' uygulamalarına bakın.
  6. Uygun uygulamaya dokunun.
  7. Depolama'ya dokunun.
  8. Verileri Temizle'ye dokunun.

  NOT: Bir uygulamanın verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Kaydetmek için önemli bir metin mesajınız varsa, yukarıdaki adımları gerçekleştirmeden önce bunları yedeklediğinizden emin olun.

  Ağ Ayarları Sıfırlama

  Bu aşamada yapmanız gereken bir diğer sorun giderme adımı, telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamanızı sağlamaktır. Eğer bir Pixel 2 cihazı internete bağlanırken sorun yaşıyorsa (wifi veya mobil veri), mesajlaşma sorunu yaşıyorsa veya hücresel şebekede kullanıldığı her defasında buggy olduğu göz önünde bulundurulduğunda genellikle etkili bir çözümdür.

  Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  1. Tüm uygulamaları görüntülemek için Ana ekrandan Ok simgesi Yukarı ok simgesine dokunun.
  2. Ayarlar uygulaması simgesine gidin.
  3. Sistem Hakkında simgesine dokunun.
  4. Sıfırla seçenekleri Sıfırla simgesine dokunun.
  5. Aşağıdakilerden birini seçin:
  • Kablosuz, mobil ve Bluetooth'u sıfırla
  • Uygulama tercihlerini sıfırla
  • Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırla)
  1. SIFIRLA AYARLAR'a dokunun. Not İstenirse, PIN, şifre veya desen girin.
  2. Onaylamak için SIFIRLA AYARLAR'a dokunun.

  Fabrika ayarları

  Yapabileceğiniz en az değil, en az cihaz sorun giderme fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Sorununuzun nedeni, doğası gereği yazılımsa, fabrika ayarlarına sıfırlama hemen hemen her zaman yardımcı olacaktır.

  Pixel 2'nizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  1. Dosyalarınızın bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazınız açıksa, kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin.
  3. Sesi kısma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi kısarken, basılı tutun
  4. Telefon açılana kadar güç düğmesi. Çevresinde bir ok ile “Başlat” kelimesini göreceksiniz.
  5. “Kurtarma modu” seçeneğini vurgulayana kadar Sesi kıs düğmesine basın.
  6. Kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın. Bir Android robotunun ünlem işareti olan bir görüntüsünü görürsünüz (ayrıca “Komut Yok” seçeneğini de görebilirsiniz).
  7. Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Gücü basılı tutarken Sesi aç düğmesine bir kez basın. Ardından Güç düğmesini serbest bırakın.
  8. “Verileri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama” vurgulanmamışsa, ses kısma düğmesine basıncaya kadar basın. Daha sonra seçmek için Güç düğmesine basın.
  9. “Evet” seçeneğini vurgulayana kadar Ses kısma düğmesine basın (veya “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil”). Daha sonra seçmek için Güç düğmesine basın.
  10. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, “Şimdi sistemi yeniden başlat” seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.

  Şebeke operatörünüzle konuşun

  Sorun fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra devam ederse, düzeltme yeteneğinizin ötesinde bir olasılık olabilir. Öncelikle, başka bir metin mesajlaşma uygulamasını denemenizi ve bunun bir fark yaratıp yaratmayacağını görmenizi öneririz. Hiçbir şey değişmezse ve sorun başka bir metin mesajlaşma uygulamasında bile kalırsa, operatörünüzü arayın ve sorunu sizin yerinize çözmesine izin verin.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.