Bedava Sprint Telefon Kilidini Nasıl Açılır

Böylece Sprint’in şebekesinde bir telefonunuz var ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başka bir şebekede veya seyahat ettiğiniz bir ülkedeki yerel bir taşıyıcıda kullanmak için kilidini açmak istiyorsunuz. Tipik olarak, bir taşıyıcıyı bir telefondan satın aldığınızda, bu operatörün şebekesine kilitlenir; bu da bir Sprint telefonu alamaz ve hemen Verizon veya T-Mobile’e geçemezsiniz. Ancak, Sprint, kilidinin açılmasıyla ilgili oldukça kısıtlı ve katıdır, ancak bir Sprint telefonunun kilidini ücretsiz olarak açabilmeniz için bir avuç dolusu yol vardır, böylece onu başka ağlarda da kullanabilirsiniz. Ve iphone kilidini açmak veya android telefonların kilidini açmak istiyorsanız bu yöntem çalışır.

Nasıl yapılacağından emin değilseniz, kilit açma işleminde sizi adım adım takip ederken aşağıdaki adımları takip ettiğinizden emin olun.

Ön şartlar

Sprint’in telefonunuzun ağlarında kilidini açmak için bir kaç önkoşulu vardır ve bunlar genellikle onlara karşı oldukça esnek değildir.

    Birincisi, cihazın Sprint’ten bir akıllı telefon veya tablet olması gerektiği açıktır. Baskı, aynı zamanda yerel Amerika Birleşik Devletleri için mümkün olan yerli SIM Kilidi olan bir telefon olması gerektiğini söyler. Diğer taşıyıcıları olduğu gibi, cihazın kaybolduğu bildirilemez, çalınmış veya tıkanmış. Öyleyse, genellikle taşıyıcıların kara listeye alındığı ve kilitlenemediği şeydir. Cihazın yalnızca hesabınız iyi durumda olduğunda kilidi açılabilir; bu, genellikle zamanında ödeme ve Sprint ile iyi bir tarih anlamına gelir. satın aldıktan hemen sonra cihazınızın kilidini açamazsınız. İlgili servis hattında en az 50 gün boyunca aktif olması gerekirdi. Son olarak, bir cihaz ödeme planındaki kurulum ücretleri de dahil olmak üzere ödenmemiş veya bekleyen ödemeler olmamalıdır.

Sprint, uluslararası seyahat için bir cihazın kilidini açmak için aynı gereksinimlere sahiptir; ancak, cihazın uluslararası seyahatlerde kullanabileceği SIM Kilidi olması gerekir.

Sprint Forward Ön ödemeli cihazlar aynı şartlara sahiptir, ancak 50 gün boyunca aktif olmak yerine, kilidi açılmadan önce 12 ay boyunca aktif olması gerekir. Bunun da ötesinde, Sprint Ön Ödemeli Müşteri Hizmetlerini kilidini açmak için aramalısınız – numara 855-639-4644’tür.

Sprint Telefonunun kilidini açın

Sprint’in bir telefonun kilidinin açılmasıyla ilgili oldukça katı gereksinimleri vardır, ancak bir kez tanıştığınızda, telefonunuzun kilidini açmak için Sprint ile telefona girmeniz gerekir. Sprint’in web sitesine gidip çevrimiçi sohbete girebilir veya işlemi başlatmak için müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.

Ancak bazı uyarılar var. Sprint – Verizon gibi – bir CDMA taşıyıcısıdır, ancak aslında Verizon’dan biraz daha kötüdür. Bunun nedeni, son birkaç yıl içinde piyasaya sürülen bir SIM yuvasıyla birlikte gelen Sprint telefonlarının kilidinin açılması. Başka bir taşıyıcının SIM kartını içeri sokamazsınız; Ancak Sprint, 2015’ten sonra üretilen bir SIM kartta çalışan cihazların kilidini açma uygun olduğunu ve genellikle gereksinimler karşılandığında otomatik olarak kilidini açtığını söylüyor.

Veya Sprint’in otomatik sisteminin yakalanmasını beklemek istemiyorsanız, onlarla her zaman çevrimiçi sohbet veya telefon görüşmesi yoluyla konuşabilirsiniz.

Sprint’in sunduğu en eşsiz şeylerden biri uluslararası seyahat için geçici olarak açılması. Gereksinimleri karşılarsanız, bu genellikle telefonunuz için etkinleştirilen kısa süreli bir mesajdır. Telefonla geçici bir kilit açma talebinde bulunabilir veya Sprint web sitesindeki Hesabım sayfanıza gidebilirsiniz. Kilitlemek istediğiniz telefonu seçmeniz ve dahili SIM’i kullanmak için cihazın kilidini aç yazan bağlantıyı tıklamanız yeterlidir.

Ne yazık ki, diğer tüm taşıyıcıların aksine, Sprint hizmet üyeleri için bile esnek değil – Sprint telefonunuzun kilidini açmak için gereken şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Üçüncü taraf bir servis kullanın

Sprint akıllı telefonunuzun kilidini açmanıza izin vermiyor mu? Şey, tüm umutlar henüz kaybolmadı İyi bir haber, telefonunuzun kilidini açmak için üçüncü taraf bir servisi de kullanabileceğinizdir. Üçüncü taraf bir kilit açma şirketinin kullanılması, telefonunuzun başka bir ağda anında ve operatörünüzün tüm bürokrasi olmadan çalışmasını sağlayabilir. Genellikle bir kaç dolardan ortalama 60 dolara kadar değişen bir miktar paraya mal olur.

Bununla birlikte, etrafta araştırma yapmak ve iyi şirketler araştırmak isteyeceksiniz. Saygın olduklarından emin olun, aksi halde paranızı bir şey karşılığında birine verebilirsiniz. Bir kodu satın aldığınızda, genellikle doğrudan verilen e-postaya gönderilir.

Karar

Sprint, ağdaki akıllı telefonların kilidini açarken piyasadaki en zor taşıyıcılardan biridir. Telefonun kilidini açmak için kullanabileceğiniz hiçbir uygulama veya AT&T ile bulabileceğiniz gibi bir Cihaz Kilidi Açma İsteği Portalı da yok. Sprint kesinlikle telefonlarını Verizon ile kullanmaya başlamadan da açmaz. Maalesef kilit açma talebinde bulunmak için Sprint ile telefona girmeniz gerekiyor.