Fitbit Ionic Güncelleme Sorunu Düzeltme

Firmware güncellemeleri önemlidir, çünkü genellikle bildirilen çoğu acil sorun için düzeltmeler yapılır, ayrıca cihaz piyasaya çıktıktan sonra keşfedilen bazı güvenlik açıklarına da eklenir. Fitbit Ionic’iniz her kullanıma sunulduklarında güncelleme alabilmelidir, ancak bazı kullanıcılar izleyicilerinin Fitbit OS’nin en son sürümüne güncelleme yapamadığını bildirdi.

Firmware güncellemesi için Fitbit Ionic cihazında sorun giderme konusunda rehberlik edeceğim. Bu yüzden, bu izleyicinin sahiplerinden biriyseniz ve bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden benzer bir sorunla karşı karşıya kaldıysa okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Fitbit İyonik Sorun Giderme sayfamıza katılın. Sorununuzla ilgili olarak size yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Ya da daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, endişeleriniz konusunda size yardımcı olabileceğimizden anket formumuzu doldurun.

İyonik cihazınız güncelleme yapmayı reddederse yapmanız gerekenler…

 1. Hem telefonu hem de izleyicinizi yeniden başlatın.
 2. İzleyici ve telefonunuz arasındaki bağlantıyı sıfırlayın.
 3. Fitbit.com Dashboard üzerinden Ionic’i güncelleyin.

Öncelikle, cihazlarınızın uygun şekilde eşleştirildiğinden ve bağlandığından emin olun, ardından hafızalarını yenilemek için her iki cihazı da yeniden başlatın. Önce telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından İyonik telefonunuzu yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Saatinizde, Ayarlar uygulamasını açın> Hakkında> Kapat> kapatmayı onaylayın.
 2. Saatinizi tekrar açmak için herhangi bir tuşa basın.

Bundan sonra, güncelleme olup olmadığını görmek için deneyin. Değilse, cihazlar arasındaki bağlantıyı sıfırlamanın zamanı geldi. İzleyicinizi telefonunuzdan kaldırın ve ardından telefonunuzdaki bağlantıyı silin. Bundan sonra, İyonic’inizi bulmak için telefonun taranmasına izin verin. İkisini de eşleştirin ve uygun şekilde bağlandığından emin olun. Telefonunuzda, uygulama üzerinden güncelleme başlatmak için bunu yapın:

 1. Fitbit uygulamasının en son sürümünün telefonunuza veya tabletinize yüklendiğini doğrulayın.
 2. Şarjlı saatiniz veya izleyiciniz yakındayken, Fitbit uygulamasını açın.
 3. Hesap simgesine> cihaz resminize dokunun veya tıklayın.
 4. Pembe Güncelleme düğmesine dokunun veya tıklayın. Yalnızca bir güncelleme varsa, cihazınızı güncelleme seçeneği göreceksiniz.
 5. Ekrandaki talimatları izleyin ve güncelleme sırasında cihazı telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza yakın tutun. Güncellemelerin tamamlanması bir saat kadar sürebilir. Güncelleme yavaşsa, sorun giderme önlemi olarak cihazınızı hesabınızdan kaldırmayın.

Bu başarısız olursa, Fitbit Ionic’inizi Fitbit.com kontrol panelinden güncellemeyi deneyin:

 1. “Cihaz güncellemesini kontrol et” seçeneğini bulun ve tıklayın.
 2. İstendiğinde, Fitbit hesabınıza giriş yapın. Fitbit Connect saatinizi veya izleyicinizi senkronize eder ve ardından bir güncelleme arar. Bir güncelleme bulunursa, Fitbit Connect güncelleme bitene kadar bir ilerleme çubuğu görüntüler. Cihazınızın ekranı varsa, orada bir ilerleme çubuğu da görürsünüz.
 3. Güncelleme sırasında cihazınızı bilgisayara yakın tutun. Güncelleme tamamlandığında bir onay mesajı görürsünüz ve cihazınız yeniden başlatılır. Güncellemelerin tamamlanması bir saat kadar sürebilir.
 4. Güncelleme tamamlanamazsa, tekrar deneyin.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu kelimeyi yaymamıza yardım edin. Okuduğunuz için teşekkürler!