Bilekten Philips Hue ampullerini kontrol etme

Çeşitli üreticilerin akıllı ev ekosistemlerine olan mükemmel bağlanmaları sayesinde, Philips Hue akıllı ampuller, Alexa, Cortana veya Google Assistant gibi ses yardımcısı ile uygulama testleri için mükemmel cihazlardır. Bugün, size Google Yardımçısını bir Huawei Watch 2'de Philips Hue ampullerine nasıl bağlayacağınızı göstereceğim.

  • Ikea'nın akıllı ampulleri ne akıllı ne de ucuzdur
  • Evinizi akıllı bir ev haline getirmek için ilk adımlar

Eviniz için ses kontrolü giderek daha uygun fiyatlı hale geliyor ve Echo Dot Amazon tarafından en ucuz alternatiflerden biridir. Philips Hue gibi bağlı ampullerle birlikte, anında beckinizde ve çağrı sırasında daha parlak, daha koyu, renkli veya hatta kapanabilen bir ev aydınlatması elde edersiniz.

You can set the color on the Philips Hue bulb with an off-the-cuff voice command. / © AndroidPIT

Ancak oturma odanızda her zaman dinleyen bir ses asistanı yerleştirmeyi düşünmüyorsanız, şık bir alternatif var: Android Wear 2'deki Smartwatches, Google Asistanı'na ve Asus'un yükledikten sonraki biraz daha pahalı ZenWatch 3'üne sahip. yazılım güncellemesi.

Nokia 3 gibi ucuz bazı Android akıllı telefonlarda bile size yardımcı olmanızı sağlar. Ve belki de şu anki akıllı telefonunuz bir yazılım güncellemesi yoluyla asistanı zaten aldı. Ana Ekran düğmesine bir kez basın ve basılı tutun ve neler olduğunu görün.

You might have the Google Assistant on your smartphone. / © AndroidPIT

Bütün bu cihazların önemli bir avantajı vardır: Düğmeye basmanızın ardından dinlemeleri nedeniyle Yankı cihazlarından daha az invaziv olurlar.

Philips Hue ampuller oldukça pahalıdır, ancak yıllarca sürecek şekilde tasarlanmıştır ve birçok sağlayıcıların dijital asistanları ile entegre edilebilir, bu nedenle uzun vadede değerli bir yatırım olmayı vaat etmektedir. İncelememizde RGB Başlangıç ​​Seti kullandık, ancak daha uygun fiyatlı setler mevcut. Önemli olan başlangıç ​​kitinizin bir köprü içerdiği,

Ve kurulum başlamak için oldukça açıktır. Ampulleri prizlere vidalayın, açın, köprü yönlendiriciye bağlayın ve uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.

Bridge on, light bulbs plugged in, app downloaded, now press the button. / © AndroidPIT

Philips Hue

Uygulama sizden Hue Köprüsü ortasındaki büyük düğmesine basmanızı isteyecektir. Birkaç saniye içinde, ampulleriniz uygulamada listelenecektir. Asistan ampulleri odaya atamanızı isteyecektir, ancak yardımcısı ne sıralama yapmadığı, ne de aydınlatma "tarifleri" (temalar) yapmadığı için Google Asistanı ile akıllı ev kontrolü için bu önemli değildir, bu da Google Asistan'ın bir dezavantajıdır Alexa ile kıyasladı. Google'ın aksine, Amazon'un asistanı Hue uygulamasında istenen görevleri yerine getirir, kurulum daha hızlıdır ve tarifleri destekleyerek Hue aydınlatmasının önemli bir özelliğini korur.

Philips Hue itself is set up lighting fast. / © AndroidPIT

Uygulamada Hue köprüsünü My Hue web hizmetine bağlayın – Google Assistant, bunu uzaktan kumanda için gerektirir. Daha sonra, akıllı gözlem cihazınız gibi görünecek ve ışıklar doğrudan birbirine bağlı olacak, ancak gerçekte saatiniz akıllı telefonunuzla, akıllı telefonunuzu Google'la, Philips'le Google'da, yönlendiricinizle birlikte Philips'te, Hue Köprüsü ile yönlendiricinizle ve Işıklarınızla köprü kurun. Bu nedenle, sesli komutların bazen ikinci bir gecikme ile yürütüldüğü gerçeğini affetmek zorundasınız.

Google Assistant'ı Philips Renk Tonuna Bağlama

Akıllı gözlemciyi ilk kez çalıştırmadığınız takdirde, Android Wear uygulaması akıllı telefonunuzda zaten olacak. Sağ üstteki dişli tekerini açın ve açın ve ayarları Google Asistan altına açın.

You should find smart home control in the Android Wear settings. / © AndroidPIT

Akıllı Ev Kontrolü Hizmetleri altında olmalıdır. Orada sağ üst köşedeki üç noktaya hafifçe vurarak Hesaplar altındaki sağlayıcı listesini açın. Philips Renk Tonunu arayın ve giriş yapın. Eksikse, akıllı telefonunuzu İngilizce olarak geçici olarak ayarlamayı deneyin (daha önce yapmadıysanız).

Register your assistant with Philips. / © AndroidPIT

Ardından, ışıklarınıza ayrı odalar atayın.

Assign the lights to your rooms. / © AndroidPIT

Google Assistant'ın Hue uygulamasından odaları veya Hue Köprüsü'nde depolanan bilgileri almaması ilk bakışta pratik olmayabilir. Ancak, çeşitli üreticilerin cihazlarını asistana bağlarsanız, bunları merkezi komutlarla kontrol edebilirsiniz. Yani, "oturma odasını kapat" diyorsanız, hem Philips hem de Osram ampulleri kendiliğinden kapanır. IKEA TRÅDFRI, bize güncelleme Mayıs ayında ilan edildiğinden beri beklediğimiz bir yazılım güncelleştirmesine borçlu.

Give your lights customized nicknames. / © AndroidPIT

Odalara ek olarak, her bir aygıta takma ad atayabilirsiniz. Tavsiyem: Onlara Felix veya Bartholomew gibi fonetik olarak tanınan isimleri verin, çünkü kısa, basit isimler akıllı saatinizdeki mikrofon tarafından sık sık yanlış kaydedilir ve Google Asistan sadece delirmiş davranır.

Occasionally, the voice recognition is off the mark and nothing happens. / © AndroidPIT

Şimdi gitmek için her şey iyi olmalıdır: Akıllı gözlem düğmesini basılı tutun, yardımcıyı bekleyin ve "oturma odasını açın" veya "oturma odasını yeşil yapın" veya "her şeyi kapatın" diyin. Aynı şey, bu Google hesabına bağlı diğer tüm asistan uyumlu cihazlar için geçerlidir: Akıllı telefonunuzdaki yardımcısından da kontrol edebilirsiniz.

Voice recognition mostly hits the mark and does what it’s supposed to. / © AndroidPIT

Sesle kontrol genellikle işe yarasa da, smartwatch dokunmatik kontrolü barındırmamaktadır. Akıllı telefon uygulaması dışında, Android Wear 2.0 için resmi bir Philips Hue uygulaması veya saat yüzeyi özellikleri mevcut değil. Bu, kullanımı daha kolay hale getirir, ancak Philips bu seçeneğin avantajını kullanmadı ve mevcut (ve ödenebilir) üçüncü parti uygulamalarını test etmedim.

There is no official Philips app for Android Wear. / © AndroidPIT

Sonuç

Hue ışıklarını Alexa ile kontrol etmekten farklı olarak, Google Assistant ile kontrol etmek bazı özellikleri barındırmamaktadır. Alexa'nın kelime dağarcığına bireysel akıllı ev cihazları olarak eklediği ışık tariflerini (temalar) kullanamazsınız.

The Assistant can also toggle individual lights for you. / © AndroidPIT

Google Asistan, oldukça farklı ve sıkı bir şekilde düzenlenmiş bir yaklaşım kullanıyor ancak bu yaklaşım birçok farklı üreticiden gelen cihazlarla karışık bir şekilde çalışıyor. Kullanılan markadan bağımsız olarak, ışıkları tek tek yeniden adlandırabilir veya odalarda toplamak ve yardımcıları farkedilebilir katma değer sağlayarak topluca bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Dahası, mevcut bazı akıllı telefonlara ücretsiz olarak sunulması, akıllı ev ekipmanlarınız için bir sesli kontrol aracı olarak çekici olmasını sağlıyor.

Opinion by Eric Ferrari-HerrmannPhilips Hue should make its app available for Android WearWhat do you think?505025 participants