Bilgisayar! Amazon Echo'nun zorlu Trekkies için hediyesi

Amazon'un akıllı hoparlörü ve akıllı ev asistanı Amazon Echo, birçok kişinin gelecekte sahip çıkacaklarına büyük bir adım attığı düşünülüyor. Bunu akılda tutarak, Amazon birşeyi bir üst düzeye taşımaya ve günlük hayatımıza biraz bilimkurgu eklemeye karar verdi – ve sert sıkı Trekkiler bunu sevecekler! Amazon Eko için yeni bir "uyanış kelime" geliştirdi. Şimdi yapmanız gereken tek şey "Bilgisayar" dır.

  • Amazon Echo incelemesi: en yeni aile üyeniz
  • 2017: AI'ların yılı

Amazon'un Echo komutlarına eklediği en yeni özellik, Starship Enterprise'ın sesle aktive edilen kontrollerine açıklık getiriyor – özellikle de Echo, kendi eviniz için Star Trek bir bilgisayar gibi davranmayı geliştirdiği için mantıklı geliyor. Neden bu özelliği daha önce eklemediklerini merak ediyor.

Opinion by Angela PalmerAmazon Echo is a great way to control the smart devices in my home.What do you think?505024 participants

“Computer! – engage” – Amazon Echo allows Trekkies to live the dream. / © ANDROIDPIT

Amazon Echo'nun en yeni yazılım güncellemesi geçen hafta hafifçe yayıyor ve sadece birkaç kişi yeni uyandırma kelimesi seçeneğine dikkat ediyor. Bu işlevi etkinleştirmek için akıllı telefonunuzdaki Alexa uygulamasına gidin ve ayarları açın. Bundan sonra, Uyanık kelimenizi değiştir'i seçin. Listenin sonunda "Bilgisayar" diyen yeni bir seçenek göreceksiniz. Bu yüzden bir kere "Ben Jean-Luc Picard olacak!" Diye bağırıp duruyorsan, bu seçeneği işaretlemelisin ve gitmeye hazırsın.

Amazon Alexa

Amazon Echo için son yazılım güncellemesini henüz aldınız mı? Şimdiye kadar ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.