Bilgisayarınıza iMessage Nasıl Hızlı ve Kolay Bir Şekilde Alınır

iMessage, Apple tarafından cihazları için yapılan bir anlık mesajlaşma servisidir. İPhone, iPod, iPad veya MacOS cihazı olan herkesin Wi-Fi veya hücresel veri kullanarak mesaj, fotoğraf, çıkartma ve daha fazlasını göndermesine izin verir. Bir iPhone’unuz yoksa, iMessage’ı kullanmanın hala bir yolu var ve bu size göstereceğimiz şey. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, iMessage’ı bilgisayarınıza nasıl alacağınızı göstereceğiz.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

Bilgisayarınıza iMessage Nasıl Alınır

Mac’inizdeki iMessage’a erişme

Yüklü iMessage uygulamasını kullanabildiğiniz için Mac bilgisayarınızda iMessage kullanmak kolay bir işlemdir.

    Spotlight Arama’da “Mesajlar” ı bulun. Mac’inizde iMessage’ınız yoksa, OS Mountain Lion (Mac OS 10.8) veya daha üstünü çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol edin. Mac OS’niz belirtilen sürümden daha eskiyse, bilgisayarınızın izin verdiği en son OS X’i indirin. Mac OS’nizi güncellediniz, tekrar kontrol edin, Mesajlar yüklediniz veya Mac App Store’u ziyaret edip uygulamayı oradan indirebilirsiniz. Uygulamayı açın ve Apple Kimliğiniz ve şifrenizle oturum açın. Bir seferde yalnızca bir Apple Kimliği kullanabilirsiniz. Birden fazla kimliğiniz varsa, başka bir kimlik kullanmak için önce mevcut kimliğinizden çıkış yapmanız gerekir.

Artık iMessage’a Bilgisayarınızdan erişebilirsiniz.

PC’nizdeki iMessage’a erişme

PC’nizde iMessage kullanmak, Mac’te kullanmak kadar kolay değildir. Windows tarafından yerel olarak desteklenmediği için başka teknikler kullanmanız gerekecektir.

Chrome Uzaktan Masaüstü’nü kullanma

Chrome uzak masaüstü, herhangi bir bilgisayara her yerden güvenli bir şekilde erişmenizi sağlar. Bunun çalışması için bir Mac bilgisayara ve bir PC’ye ihtiyacınız olacak.

Öncelikle Mac bilgisayarınızda uzaktan erişimi ayarlamanız gerekir

    Bilgisayarınızda Chrome’u açın. Adres çubuğuna remotedesktop.google.com/access yazın. “Uzaktan Erişimi Ayarla” altında İndir İndir’i tıklayın. Chrome Uzaktan Masaüstü’nü indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Mac bilgisayarınıza erişimi paylaşmak için

    Mac’inizde Chrome’u açın. Üstteki adres çubuğuna remotedesktop.google.com/support yazın ve Enter tuşuna basın. “Destek Alın” altında İndir’i tıklayın. Chrome Uzaktan Masaüstü’nü indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin. “Destek Alın”, Kod Oluştur’u seçin. Kodu kopyalayın ve bilgisayarınıza erişimi olmasını istediğiniz kişiye gönderin. Bu kişi siteye erişim kodunuzu girdiğinde, e-posta adreslerini içeren bir iletişim kutusu görürsünüz. Bilgisayarınıza tam erişimlerine izin vermek için Paylaş’ı seçin.

PC’nizi kullanarak Mac bilgisayarını tam olarak kontrol etmek için oluşturulan kodu kullanın. Daha sonra Mac’in iMessage özelliğine PC’nizden erişebileceksiniz, böylece bir anlamda iMessage’ı bilgisayarınıza alabilirsiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.