Bilgisayarınızda Android bildirimleri nasıl alınır

Akıllı telefonunuzla bilgisayarınızdan gözlerini almanıza gerek kalmadan neler olduğunu gözlemleyebilmenizi hiç istemiş miydiniz? Şanslısın. Android, platformda yapabileceğiniz pek çok şeyden birinin masaüstü PC ekranında telefonunuzun bildirimlerini aldığı çok çeşitli. Telefonunuz için çantanızda veya cebinizde sürekli olarak avlanmak zorunda kalmanıza gerek yoktur ve pilinizin art arda telefonunuzdan kontrol edilmesini engelleyemezsiniz. Peki bunu nasıl yapıyorsunuz? Nasıl göstereceğiz!

  • Android'de LED bildirim renklerinizi değiştirme
  • Tabletinizde WhatsApp nasıl elde edilir?

Cihazınız, Android telefonunuzu, birkaç tamamen ücretsiz uygulamalar aracılığıyla bildirimlerinizi bilgisayar ekranınıza doğrudan gönderebilecek güçle donatabilir. Mevcut çeşitli seçenekler var ve hepsi çok kolay çalışıyor. Masaüstü Bildirimleri bunlardan sadece bir tanesidir, ancak bizim favorimiz bu yüzden onu seçtik. Elbette, diğerlerini de arayabilirsiniz. Masaüstü Bildirimleri'ni kullanmak için yalnızca üç iş yapmanız yeterlidir: Uygulamayı akıllı telefonunuzdan indirin, en popüler iki tarayıcıdan birinin uzantısını alın ve bir Google hesabınız olduğundan emin olun.

  • Google Chrome için Android Masaüstü Bildirimleri
  • Mozilla Firefox için Android Desktop Bildirimleri

Desktop Notifications

Adım 1. Uzantıyı indirdikten sonra başlatın ve Google hesabınıza bağlayın.

Just link it with your Google account and Bob’s your uncle. © ANDROIDPIT

2. Adım Akıllı telefonunuzdan uygulamayı indirin ve çalıştırın ve Google hesabınıza da bağlayın.

Adım 3. Hesabın başarıyla bağlandığından emin olmak için deneme çalıştırın.

The Desktop Notifications app allows you to do a test to make sure it’s all working. © ANDROIDPIT

Sonra, farklı konfigürasyonları deneyebilirsiniz. Örneğin, yalnızca cihazınız Kablosuz ağa bağlı olduğunda bildirimlerin PC'nize aktarılmasına karar verebilirsiniz. Ses ve titreşim ayarlarını da kontrol edebilirsiniz.

Desktop Notifications allows you to configure certain settings. © ANDROIDPIT

Tabii ki hangi uygulamaları bildirim almak istediğinizi PC'nizden seçebilirsiniz. Seçenekler (sol üstteki üç satırlı menü) Apps kategorisine erişebilirsiniz. Bir uygulamadan telefonunuza bir bildirim aldıktan sonra, uygulama otomatik olarak bu listeye eklenecektir. Daha sonra, bu uygulama için almak istediğiniz bildirim düzeyini seçmek için uygulamayı tıklayabilirsiniz.

Choose how much you want to be notified about an app / © ANDROIDPIT

Bu uygulamayı denedin mi? Yoksa bir tane daha kullanıyor musun? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarınızda bize bildirin.