Bilmeniz Gereken En İyi 10 WhatsApp Yazı Tipi Püf Noktaları

WhatsApp sesli ve görüntülü aramaları desteklese de, mesajlaşma en temel işlevidir. Günaydın ister, şakalar, iletiler veya önemli mesajlar olsun – insanlar onları metin olarak göndermeyi tercih ederler. Ve metin biçimlendirmesini kullanarak onları daha güçlü kılmanın daha iyi yolu nedir?

Hayır, metni WhatsApp Durumu'ndaki değiştirmekten bahsetmiyoruz, ancak metin mesajlarına atıfta bulunuyoruz. Burada, mesajlarınıza daha etkileyici bir efekt eklemek için harika WhatsApp font ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağız.

Hadi başlayalım.

1. Metni Kalınlaştırın

WhatsApp, mesajlarınızı cesurlaştırmanızı sağlayan yerleşik bir özelliğe sahiptir. Kritik bir noktayı vurgulamanız gerektiğinde metni koyu yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için, mesajdan önce ve sonra bir yıldız işareti (*) ekleyin. Örneğin, Android mesajında iOS'tan daha iyidir, sözcüğü daha iyi vurgulamak istiyorsanız, bu şekilde yazmanız gerekir – Android, iOS'tan daha iyidir. Bunu yaptıktan sonra, metnin artık koyu olduğunu göreceksiniz. Gönder üzerine dokunun.

2. Metin italik olun

Benzer şekilde, metni italik yapmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Bir metni italik yapmak, önemli bir kısmı üzerinde durmak istediğinizde kullanışlıdır.

Bunu yapmak için, metinden önce ve sonra alt çizgi (_) ekleyin. Örneğin, ne istediğinizi _ careful_ mesajı olarak, dikkatli kelimesi italik olarak görünecektir.

3. Üstü çizili mesaj

Bazen bir düzeltmeyi veya yinelemeyi temsil etmek için metnin dışa vurulmasının çarpıcı bir etkisi yaratmak istersiniz. Bu mesajınıza bir grev ekleyerek mümkündür.

Mesajınıza bir çizgi eklemek için, kelimenin her iki tarafına bir tilde (~) yerleştirin. Diyelim ki Instagram yazmak istediğin Facebook'u keserek en iyi sosyal ağ. Bu şekilde metin girmeniz gerekir ~ Facebook ~ Instagram en iyi sosyal ağdır.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1153{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/210414/best-honor-8x-camera-tips_7077fd90c05519325bee0c462557fb51_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1544796061’);background-size:cover;background-position:center center}

#Tips & Tricks

Click here to see our Tips & Tricks articles page

4. Yazı Tipini Değiştir

Standart font dışında, WhatsApp da Monospace fontunu destekler. Ancak, WhatsApp'ta her metnin yazı tipini değiştirecek genel bir ayar yoktur. Her mesaj için ayrı ayrı değiştirmeniz gerekir.

Yazı tipini değiştirmek için, metni üç backticks (“ `) içine alın. Metin böyle olmalı “ `Nasılsın '?` `

Note: Do not leave space between the symbols and text.

5. WhatsApp Seçeneklerini Kullanarak Metin Formatını Değiştirme

Metni biçimlendirmek için kısayolları kullanmak yerine, yerleşik ayarları kullanabilirsiniz. Android'de, mesaja uzun dokunun ve uygun biçimlendirme seçeneğini seçin. Diğer seçenekleri görüntülemek için üç nokta simgesine dokunun. İPhone'da, metne uzun dokunun ve BIU'yu belirten seçeneği seçin. Ardından kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı biçimlendirme seçeneğini belirleyin.

6. Biçimlendirme Seçenekleri Birleştir

Kısayolları veya yerel ayarları kullanıyor olsanız da, bir kelime veya cümle için farklı biçimlendirme seçeneklerini birleştirebilirsiniz. Yani, aynı metni kalın, italik yapabilir ve yazı tipini Monospace olarak bile değiştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için metni ilgili sembollere yerleştirin. İlgilenmeniz gereken tek şey onların emridir. İlk girilen sembol en son kapatılacaktır. Örneğin, bu kelimeyle * ~ _disney_ ~ *, önce bir yıldız işareti girdik. Şimdi şimdi sonuna koyacağız.

Alternatif olarak, metin biçimini değiştirmek için dokun ve tut yöntemini kullanın. Önce bir seçenek seçin, ardından metni tekrar vurgulayın ve başka bir seçenek seçin.

Note: WhatsApp doesn’t support underlining the text.

Also on Guiding Tech
Top 10 WhatsApp Group Tips and Tricks That All Users Should Know

Read More

7. WhatsApp Yazı Tipi Boyutunu Değiştirme

WhatsApp'ın varsayılan yazı tipi boyutu sizi rahatsız ediyor mu? Eh, her zaman boyutunu değiştirebilirsiniz. Yazı tipi boyutunun cihaz yazı tipi ile sınırlı olduğu diğer uygulamaların aksine, WhatsApp metin boyutunu değiştirmek için yerel bir ayar sunar.

Note: This feature is available on Android only.

Bunu yapmak için adımları izleyin:

Adım 1: Android cihazınızda, WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Ardından menüden Ayarlar'ı seçin.

Adım 2 : Sohbetler'e gidin ve Yazı tipi boyutu üzerine dokunun. Üç seçenek arasından istediğiniz yazı tipini seçin – küçük, orta ve büyük.

Pro Tip: In the same setting, you can also change the WhatsApp language.

8. Renkli Mesajlar Gönder

Android cihazlara özel başka bir püf noktası, metin rengini değiştirme yeteneğidir. Ancak, WhatsApp bu özelliği resmen desteklemiyor. BlueWords adlı üçüncü taraf bir uygulamayı indirmeniz gerekir. Uygulamanın yardımıyla, metninizi mavi yapabilirsiniz.

BlueWords indirin

Uygulamayı cihazınıza indirin ve rengini değiştirmek istediğiniz metni yazarak girin. Ardından Mavi seçeneğe dokunun ve kopyalamak için mesaja dokunun. WhatsApp'a dönün ve kopyaladığınız metni yapıştırın.

Note: It’s not necessary for the receiver to have this app.

9. Şık Yazı Tipi

WhatsApp, Monospace dışında başka bir fontu desteklemese de, font stillerini de değiştirmek için yukarıda belirtilen üçüncü taraf uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamanın birçok seçenek sunar. Sadece metni girin ve kopyalayıp WhatsApp'a yapıştırın.

Instagram'dan farklı olarak, Stories için birden fazla font stili sunuyor, WhatsApp hiç de hoş değil. Yazı tipini metin durumunda değiştirmenize izin verirken, yazı tipini normal durumda değiştirmenize izin vermez. Ancak, yazı tipini her iki durum türünde de değiştirmek için aynı uygulamayı kullanabilirsiniz. Bunun için, kopyalamayı, metin aracını kullanarak uygulamadan WhatsApp Durumuna yapıştırın.

Pro Tip: You can use this app to generate stylish fonts for Instagram bio as well.

Also on Guiding Tech
6 Useful WhatsApp Forward Tricks You Must Know

Read More

10. Emojiyi Kullanarak Yazın

Emojilerin hayranı? Herşeyi emoji dilinde yazarak o aşkı metin seviyesine getirin. Tam cümleleri kullanırken metni yazmak için iyi bir yol olmasa da, özel mesajlar için kullanabilirsiniz.

Android cihazınızda, Emoji Letter Maker adlı bir üçüncü taraf uygulaması indirmeniz gerekir. Uygulamaya, harfleri ve emojiyi girin. Sonra ayarları (artı) simgesini kullanarak değiştirin ve WhatsApp'ta başkalarıyla paylaşın.

Emoji Letter Maker'ı indirin

Bu zor değil

Bunlar bunlar WhatsApp'ınızı kişiselleştirmek için kullanabileceğiniz bazı font ipuçlarındandı. Özelleştirme söz konusu olduğunda, WhatsApp başka şeyleri de yapmanıza izin verir. Örneğin, arka planı değiştirebilir, kişiler için özel bildirim tonları ayarlayabilir, gruplar için farklı bir ton ayarlayabilir ve hatta bildirim ışığı rengini değiştirebilirsiniz.