Bir akıllı telefon alırken bu 7 şeyi yapmayın

Yeni bir akıllı telefon istediğini öğrendikten sonra, hiçbir şey seni durduramaz. Ancak, önce kafanıza atlamak ve gözünüze çarpan ilk telefonu almak iyi bir fikir değildir. Büyük bir karar vermenize yardımcı olmak için, burada yeni bir akıllı telefon seçerken kaçınmanız gereken yedi şey var.

  • 2018'in en iyi Android telefonları
  • Yeni bir cep telefonu seçerken dikkat edilmesi gereken 10 şey

Reklamlar için düşme

İşte okuduğun gazetede ya da en sevdiğin TV şovunun reklamında. Harika bir aydınlatmada dönen güzel bir akıllı telefonun mükemmel bir görüntüsü. Koreografi dansçıları, ünlüler ve gündelik insanlar her sahnede cıvıldayanlar. Reklamlar sizi yönlendirmek için burada.

Where are the fingerprint smudges? / © Xiaomi

Sadece size mümkün olan en iyi ışıkta bir cihaz göstererek, parmak izleriyle kaplandığında, favori oyunlarınızı oynayabiliyorsanız veya pil uzun süre dayanıyorsa neye benzeyeceğini bilmezsiniz. Sonunda, reklamlar sizi yalnızca bir cihazdan haberdar edebilir ve size bu konuda fazla bilgi vermez.

Satış konuşması için düşmeyin

Bir satış görevlisiyseniz, hepiniz aynı fırçayla boyamak istemeyeceğimiz için kırılmamaya çalışın. İyi niyetli olan ve ne hakkında konuştuğunu bilen taşıyıcılarda bazı satış temsilcileri var. Ancak, büyük çoğunluk, satış hedefleriniz, komisyonlarınız ve bonuslarınız hakkında, ihtiyaçlarınız için doğru cihazı seçmenize yardımcı olmaktan çok daha fazla özen gösterir.

Öyleyse, özellikle teknoloji hakkında fazla bilginiz yoksa dikkatli olmanız önemlidir. Bu durumda, doğru soruları sormanıza yardımcı olacak ve satış görevlilerinin sizi “daha ​​fazla sattığı” ya da “herkesin satın aldığı” ne itmesini engelleyen bilgili bir arkadaş edinin. Tuzağa düşmeyin ya da kimsenin baskı yapmasına izin vermeyin.

Ready to sell. / © AndroidPIT

Gittiğiniz ilk mağazadan satın almayın

Her durumda, bir mağazaya gidin ve fiyat aralığınıza, performans ihtiyaçlarınıza ve tasarım isteklerine uyan birini seçmenize yardımcı olmak için bazı telefonları deneyin. Ancak, bir kazanan bulursanız, onu satın almayın! Acilen yeni bir telefona ihtiyacınız olsa bile, önce bir saatlik internet araştırması ve fiyat karşılaştırması yapmalısınız.

Bir kargo deposundan satın almak, para kaybettirmek için çok muhtemeldir. Fiyatları ve planları karşılaştırmak için hem çevrimiçi hem de mağazaya göz atmanız gerekir. Bunu yapmak, sadece kısaca, yüzlerce dolar kurtarabilir.

En pahalı ya da en ucuz olanı seçmeyin

IPhone X en çok fiyatı, bu yüzden en iyisi olmalı, değil mi? Kaçma ve satın alma. Çok fazla para harcamak istemiyorsunuz, bu yüzden en ucuz telefonu satın almak iyi değil mi? Tekrar düşün. Hiçbir seçenek iyi bir fikir değildir, birini seçerek paranızı atacaksınız.

Is it worth the price? / © AndroidPIT by Irina Efremova

En ucuz seçeneği bile satın alarak para kaybedebilirsiniz. Bu nasıl mümkün olabilir? Cihaz beklenenden daha erken kırılabilir ve değiştirilmesi gerekir. Ucuz dedikleri gibi pahalı. Tabii ki, diğer yandan, en pahalı seçeneği seçerek paranızı kaybedersiniz. Daha az pahalı olan telefonlar, işin sadece aynı, belki daha az serin bir faktörle yapılmasını sağlayabilir.

  • 300 $ altındaki en iyi Android akıllı telefonlar

Buna ek olarak, fiyat markalaşma ve münhasırlık ile ilgili çok şey var. Yani, daha pahalı kesinlikle daha iyi anlamına gelmez. Gitmenin en iyi yolu, ihtiyaçlarınızı temel alarak alışveriş yapmaktır.

Marka bağlılığına göre seçim yapma

Tüm dünyadaki en ünlü markaları listeleyebiliriz: Apple, Samsung, Huawei vb. Açıkçası, hepsi en son teknolojiyle harika akıllı telefonlar üretiyorlar, ancak sevdiğiniz tek bir markayla uğraşmamalısınız. Açık fikirli olun ve hatta sizi şaşırtan daha az bilinen markaları düşünün.

The OnePlus 5T says hello. / © OnePlus

Hiç duymadığınız bir ton daha küçük marka var ve muhtemelen daha önce hiç duymadığınız Çinli markalar. Bu üreticilerle, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak daha uygun bir telefon alabilir ve ayrıca bazı benzersiz özellikleri de paketleyebilirsiniz. Aramanızda bu alternatif markaları göz ardı etmeyin!

  • Bilmeniz gereken en iyi Çinli akıllı telefonlar ve bunları nasıl satın alacağınız

Geçen yıl modellerini devre dışı bırakma

Bu sadece en büyük olanı değil. Yeni telefonların hepsi öncekilerden farklı değil. Galaxy S7 gibi akıllı telefonlar artık vitrinlerde gösterilmemesine rağmen hala burada ve tekmeliyor. Eski akıllı telefonları çevrimiçi ve uygun fiyata bulabilirsiniz.

Çıktığında akıllı telefon maliyetinden daha az ödeyebilir ve istediğiniz tüm özellikleri alabilirsiniz. Yepyeni bir orta sınıf akıllı telefon yerine eski bir amiral gemisi almak için para ödeyebilir.

The Galaxy S7 Edge is still a good choice in 2018. / © AndroidPIT

Önceliklerini bilmeden alışveriş yapmayın

Son olarak, işte en önemli nokta. Önceki ipuçlarını görmezden gelseniz bile, bunu dinleyin. En ucuz, en pahalı, en yeni veya TV reklamlarından birini satın alabilirsiniz. Ama, sadece ihtiyacın olan buysa.

  • Bir sonraki akıllı telefonunuzun en son güncellemeleri aldığından nasıl emin olunur?

Eğer keskin bir fotoğrafçı iseniz, cansız bir kamera ile bir akıllı telefon satın almayın. Gününüzü ve şarj cihazınızı kullanarak harcarsanız, zayıf pil ömrüne sahip bir telefon almayın. Büyük bir oyuncuysanız, küçük bir ekran veya zayıf işlemci sadece sizi hayal kırıklığına uğratır. Size verebileceğimiz en iyi tavsiye, sizin için en önemli olan şeyleri düşünmektir. Akıllı telefonla ne yapmak istersin? Sadece önceliklerini belirleyerek gerçekten istediğiniz ve ihtiyacınız olanı alırsınız.

Bir akıllı telefon alırken ne hakkında düşünüyorsunuz? Özellikle de kaçınmanız gereken bir şey var mı?

Apple iPhone 8 nereden satın alınır

Best price

Genuine Apple iPhone 8 Space Grey 64gb Vodaphone Brand New

£499.99

Shipping from £3.00
£502.99 total

Check Offer

Apple iPhone 8 – 64GB – Gold (EE)

£500.00

Shipping from £8.00
£508.00 total

Check Offer

Apple iPhone 8 64GB – Gold – Unlocked

£540.00

£540.00 total

Check Offer

NEW SEALED Apple iPhone 8 64GB Space Grey (Locked to EE) Free Express Delivery!

£549.00

£549.00 total

Check Offer

Apple iPhone 8 64GB A1863 SIM FREE/ UNLOCKED – Silver

£558.99

£558.99 total

Check Offer

Compare prices