Bir akıllı telefonun modelini unuttuğunuzda kilidini açmak için

Bizler sadece insanız, filler değil, bazen de bir şeyi unutuyoruz. Ön kapınızı açık mı bırakıp bırakmadığınızdan, araç anahtarlarınızdan nereden ayrıldığınızı veya sadece desen kilidinizin veya PIN'inizin Android cihazınızda ne olduğunu seçebilirsiniz. Ne yazık ki, ikincisi için, tablonuzdan veya akıllı telefonunuzdan herhangi bir şeye erişemeden kendinize kapatıp kilitlenmemiş olabilirsiniz. Neyse ki, kilit ekranını atlayıp tekrar içeri girmek için çeşitli yöntemler var.

 • En iyi Android kilit ekranı uygulamaları
 • Android uygulamalarını nasıl kilitleyebilirsiniz?

Android cihazınızdaki kilit ekranı kalıbını veya PIN'i unuttuğunuzda yapılması gerekenler aşağıda açıklanmıştır. Her yöntem hakkında daha fazla ayrıntı görmek için bir bağlantıyı tıklamanız yeterlidir. Bazıları yalnızca Android'in daha yeni sürümlerinde çalışacak.

 • Android Cihaz Yöneticisi (Android 2.3 ve üstü için)
 • Akıllı kilit (Android 5.0 ve Üstü)
 • Google hesabınızı kullanın (Android 4.4 ve altı sürümleri)
 • Üçüncü taraf güvenlik seçenekleri
 • Fabrika ayarları

En iyi önerimiz: Android Cihaz Yöneticisi (Android 2.3 ve üstü için)

Bu, PIN kodunuzu unuttuğunuzda cihazınıza tekrar erişmenin en basit ve en iyi yoludur. Google Hesabınıza telefonunuza girdiğiniz sürece, sizin için çalışır.

Bilgisayarınıza girin, Android Cihaz Yöneticisi'nde oturum açın ve hesabınızla ilişkili cihazlar listesinden söz konusu cihazı seçin. Karşıt-sezgisel görünse de "Kilitleme" ye dokunduğunuz anlamına gelir. Telefonunuzu yeni bir kodla kilitledikten sonra, unuttuğunuz orijinal kodu geçersiz kılar. Sonra, hey önceliği, tekrar telefonunuza erişebilirsiniz!

Bypassing the lock screen on Android isn’t impossible, it’s easy! / © AndroidPIT

Kilit ekranını atlamak için diğer alternatifler

Akıllı kilit (Android 5.0 ve Üstü)

Android'in daha yeni sürümleri, bir Google hesabı girişiyle açılabilen daha eski güvenlik özelliklerine göre daha sıkı güvenlik sahibidir. Ancak, örneğin, ev Wi-Fi ağınıza bağlandığında olduğu gibi belirli koşullar altında telefonun otomatik olarak açılmasını sağlayan Akıllı Kilit özelliğine sahipler. Bu durumda, modelinizi veya PIN'inizi unuttuğunuzda, telefonunuzu olmadan onun kilidini açmak için eve dönün.

Bu, çeşitli koşullar için kurulabilir. Akıllı kilidi ayarlama hakkında daha fazla bilgi.

Don’t get stuck at the lock screen with these tips. / © AndroidPIT

Google hesabınızı kullanın (Android 4.4 ve altı sürümleri)

Dolayısıyla, cihazınız kilitli ve kalıp kilidini hatırlayamıyorsunuz. Ne yaparsın? Neyse ki paniklemeye ihtiyacınız yoktur, çünkü cihazınıza girmenin oldukça basit bir yolu vardır.

 • Deseni beş kez açmayı deneyin (belki şanslısınız ve tahmin / hatırlayın!).
 • Beşinci denemeden sonra kilitleneceksiniz, ancak ekranın altındaki "Desen Unuttunuz" yazan bir seçenek görünecektir. Üstüne tıkla.
 • Google Hesabınızda oturum açın.
 • Google Hesabınızla bir kez doğrulandıktan sonra, yeni bir PIN, desen, kilit vb. Seçip cihazınızın kilidini açabilirsiniz.

Üçüncü taraf güvenlik seçenekleri

Bazı akıllı telefon üreticileri genellikle kendi güvenlik yazılımlarını Samsung tarafından Benim Mobil Bul gibi bir aygıta katarlar. Bu özellikler, kilit ekranını aşmak için özellikle yararlı olabilir, ancak bunu zaten ayarlamanız gerekir.

Varsaydınız, ilgili web sitesini başka bir cihazdan veya bilgisayardan ziyaret edin ve oradan telefonunuzun kilidini açın.

Son çare: fabrika ayarları

Son çare fabrika sıfırlaması yapmaktır. Ancak dikkat etmeniz, Android cihazınızdaki tüm verileri sileceğinden, yalnızca yukarıdaki seçeneklerin tümünü denediyseniz bunu yapın.

Bunu kilitli bir telefonla yapmanın en kolay yöntemi, çevrimiçi Android Cihaz Yöneticisi'ne giriş yapmaktır. Buradan, komple fabrika sıfırlama işlemini yapma seçeneğine sahipsiniz.

Find My Device

Herhangi bir nedenle Android Cihaz Yöneticisine erişemiyorsanız veya kilitli cihazınızdaki Google Hesabınızda oturum açmadıysanız, cihazınızın kurtarma moduna manuel olarak girilmesi anlamına gelen bir donanım sıfırlaması yapmalısınız.

Donanım fabrika ayarlarına sıfırlama yöntemi, her aygıtta farklılık gösterir, ancak genellikle aygıt kapatıldığında güç ve ses düğmelerini basılı tutmayı içerir. Deneyiminizin önceki bağlantımızdaki adımlardan farklı olması durumunda, bağlantısını tıklayarak web sitemizde belirli cihazınızın fabrika sıfırlama kılavuzunu bulmak için arama yapabilirsiniz.

Enter recovery mode to do a hardware factory reset. / © AndroidPIT

Android'de kilit ekranını atlamak için başka ipucularınız var mı? PIN kodunuzu sıfırlama girişiminiz başarılı mı? Yorumları bize bildirin.

 

Google Pixel 2 XL'in nereden alınır

Best price

2017 *NEW* Google Pixel 2 XL 64GB Smart Phone Cell Phone *UNLOCKED* Black

£663.56

Shipping from £25.81
£689.37 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL pixel2 xl 6 inch 4GB RAM 64GB ROM Just Black Shp fm EU genuine

£710.58

£710.58 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 64GB – Black + White (Unlocked) Smartphone UK Free p+p

£739.99

£739.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 64GB – Black + White (Unlocked) Smartphone UK Free p+p

£739.99

£739.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL 64GB SIM FREE/UNLOCKED – Black

£769.99

£769.99 total

Check Offer

Compare prices