Bir Galaxy S6 Mikrofon Sorunu Nasıl Onarılır

Birkaç Samsung Galaxy S6 kullanıcısı mikrofonla ilgili sorunlar bildirdi. Diğer taraftaki kişinin onları duyamayacağından şikayet ediyorlar. S6, bazı ipuçları ve püf noktaları biliyorsanız, mükemmel bir telefon olsa da, bu gibi bir sorun, özellikle en temel ihtiyaç ve çağrı alma ihtiyacı bulunamadığında, bir çok güçlük yaratabilir. Samsung Galaxy S6 akıllı telefonunuzda benzer bir sorunla karşılaşırsanız işe yarayabilecek bazı çözümler bulduk.

Bu çözümleri denerken, telefonun Bluetooth kulaklık veya kulaklık gibi diğer tüm cihazlarla bağlantısının kesildiğinden emin olun. Bu, Galaxy S6 mikrofon sorununun kulaklıkta veya kullandığınız diğer aksesuarlarda bulunmadığından emin olacaktır. Telefonunuz kulaklığı çıkardıktan sonra iyi çalışıyorsa, sorunu zaten bulmuşsunuzdur ve kulaklıkları değiştirmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca bkz. Galaxy S6 GPS sorunu nasıl giderilir

İyi bir uygulama, S6'nızın mikrofon deliğini temizlemek ve böylece kir tutmaz. Genellikle bir Galaxy S6 mikrofon sorunu temelde donanım seviyesinde çözülür, telefona profesyonel bir şekilde bakabilen ve mikrofonla ilgili sorunları çözebilecek bir teknisyen veya satıcınıza telefon etmeniz gerekebilir.

Birkaç mikrofon sorunu telefonun yazılımı veya yazılımı ile ilgilidir. Mikrofonun çalışmasına da müdahale edebilecek belirli uygulamalar var. Sorunun nerede olduğunu belirleyerek sorunun nerede yattığını kontrol etmek zorunda kalabiliriz. Galaxy S6 mikrofon ile sorunu çözmek için takip edebileceğiniz bazı adımlar.

Galaxy S6 Mikrofon Sorunu'nu düzeltmek için adımlar

 

Aşama 1

İlk adımınız telefonu kapatmak, bataryayı ve SIM kartı çıkarmak, yaklaşık 30 saniye beklemek ve geri koymak olmalıdır. Sorunun devam edip etmediğini görmek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Adım 2

Sorun, telefonunuza indirmiş olabileceğiniz üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanıyorsa, mikrofonun 'Güvenli modda' çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Telefonu güvenli modda başlattığınızda, tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakılır ve yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar telefonda kalır. Aşağıdaki adımlar, telefonunuzu Güvenli modda başlatmanıza yardımcı olacaktır:

 • Samsung Galaxy S6'nızı kapatın ve 30 saniye bekleyin.
 • Ekranda Samsung Galaxy S6 görünene kadar güç tuşunu basılı tutun. Güç anahtarını şimdi serbest bırakın.
 • Açma / kapama tuşunu bıraktığınızda, ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • S6 yeniden başlatmayı bitirene kadar ses kısma tuşuna basmaya devam edin.
 • Telefonunuz artık güvenli modda. Ve ekranın alt kısmında 'Güvenli mod' kelimeleri görünecektir.
 • S6'nizin ekranında güvenli modu gördüğünüzde ses tuşunu serbest bırakın.

Kaynak – gadgetguideonline.com

Galaxy S6 mikrofonunuzun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Mikrofon güvenli modda iyi çalışıyorsa, sorun üçüncü taraf uygulamalarından birinde yatar. Mikrofonunuz çalışana kadar uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz.

Aşama 3

Mikrofon ya Güvenli modda çalışmıyorsa, bir sonraki adım fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlandığında, telefonun varsayılan ayarlarına geri döneceğinden, bozuk bir ürün yazılımı veya hatalı telefon ayarlarıyla ilgili sorunları çözebilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonunuzdaki tüm verileri tamamen siler, böylece devam etmeden önce telefon verilerinizin bir kısmını geri alın. Fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

Kaynak – www.youtube.com

 • Galaxy S6'nızı kapatın.
 • Güç, ses seviyesi ve Ana düğmeyi birlikte basılı tutun.
 • Mavi bir Android ekranın önündeki kurtarma menüsüne yönlendirilirsiniz.
 • Şimdi, “Wipe data / Factory Reset” seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmesini kullanın ve seçiminizi onaylamak için Güç düğmesine basın.
 • Bir sonraki ekranda, 'Evet'e gidin ve onaylamak için tekrar Güç düğmesine basın.
 • Bu, fabrika ayarlarına sıfırlamaya başlayacak ve tamamlandığında, ekranın altında sarı bir mesaj göreceksiniz.
 • Bir sonraki adım, ekranınızda 'Şimdi Sistemi Yeniden Başlat' seçeneğini vurgulamak ve ardından onaylamak için Güç düğmesine basmaktır.
 • Samsung Galaxy S6 cihazınız, fabrika ayarlarına geri yüklendi.

Mikrofonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kayıt uygulamasını kullanarak sesinizi kaydedin. Sorun devam ederse, telefonunuzdaki donanımla ilgili sorunları kontrol edebilecek profesyonel bir teknisyeni ziyaret etmelisiniz.

Okumak gerekir – Galaxy S6 aşırı ısınma sorunu nasıl giderilir