Bir güncelleme sonrası çok yavaşsa veya donmaya devam ederse Galaxy S8 nasıl düzeltilir?

Bugünün # GalaxyS8 sorun giderme makalesi, bu cihazdaki başka bir yaygın sorunu ele almaya çalışıyor – bir güncelleme sonrasında yavaş performans veya donma sorunu. Pek çok S8 kullanıcısı, en son Android Oreo yamasını yükledikten sonra bu sorunu yaşar, bu yüzden bunlardan biriyseniz, aşağıdaki önerilerinizi yerine getirdiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Bugünün sorunu: Galaxy S8 bir güncelleme sonrasında çok yavaş ya da donuyor
   • Zorla yeniden başlat
   • 1 numaralı düzeltme: Önbellek bölümü silme
   • 2 numaralı düzeltme: Uygulamalarınızı güncelleyin
   • 3 numaralı düzeltme: Kötü üçüncü taraf uygulamaları kontrol etme
   • 4 numaralı düzeltme: Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etme
   • Onarma 5: Fabrika ayarlarına sıfırlama
   • [İsteğe Bağlı] # 6: Android'i önceki sürümüne döndürün
  • Bizimle meşgul

  Bugünün sorunu: Galaxy S8 bir güncelleme sonrasında çok yavaş ya da donuyor

  Her şey o kadar yavaş ki donup donmadığını söyleyemem. Yazdıklarımın ardında kelimeler çok gerisinde kalıyor, uygulamalarım genellikle yanıt vermemeye devam ediyor, ancak kilitlenmemesi için onları kapatmam ve tekrar açmam gerekiyor. Dokunma girişi telefon uygulamasının açılması ve eski dokunma girdisi olan kullanıcılara çağrılma noktasına ertelendi diğer uygulamalar için kullanıldı. Hepsi zorladığınız yeni aptal güncellemeyi kurduktan sonra. Bence bu güncellemenin telefonları arızalı hale getireceğini biliyorsunuz, bu yüzden insanların telefonlarını yeni sürüme geçireceğini umarak ittiniz ve eğer bu sayfayı kendiniz suçlamanız için kullanabilirsiniz. Bu, tüm telefonların kırılmasına neden olan güncellemeleri zorladığınız bazı kötü şirketlerdir.

  Çözüm: Sistem güncellemeleri, kullanıcı deneyimini iyileştirmek, daha fazla özellik ve işlev eklemek ya da bilinen hataları düzeltmek için tasarlanmıştır. Bazen, bir güncelleme sonrasında hatalar oluşabilir, ancak bu, aldığınız sistem güncellemesinin hatalı olduğu anlamına gelmez. Çoğu durumda, uyumsuz uygulamalar, performans sorunlarına neden olan yeni Android sürümüne müdahale edebilir. Güncelleme sonrası sorunları düzeltmek için, bunlar genel olarak önerilen çözümlerdir:

  • önbellek bölümü silme
  • TÜM uygulamaların uyumlu ve güncel olduğundan emin olun
  • Güvenli Modda telefonu izleme
  • fabrika ayarları

  Zorla yeniden başlat

  Önerilen çözümlerden herhangi birini yapmadan önce, telefonu yeniden başlatmaya zorladığınızdan emin olun. Bu basit sorun giderme adımı ile bazı küçük hatalar ve performans sorunları giderildi. Yapman gerekenler:

  1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
  2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

  1 numaralı düzeltme: Önbellek bölümü silme

  Sistem güncellemelerini yükledikten hemen sonra performans sorunlarınız varsa, bu, önerilen bir sorun giderme adımıdır. Bazen, bir aygıtın sistem önbelleği bir güncellemeden sonra bozulabilir, bu nedenle onu yenileyebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, üç anahtarı da serbest bırakın.
  4. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinin görünmesinden önce, 30 – 60 saniye boyunca bir 'Sistem güncellemesi yükleniyor' mesajı görüntülenir.
  5. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, şimdi yeniden başlatma sistemi vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  2 numaralı düzeltme: Uygulamalarınızı güncelleyin

  Android, milyonlarca hareketli parçaya sahip karmaşık bir ekosistemdir. Bazen, Android ve uygulama geliştiricileri, ürünlerini oluştururken sorunları tahmin edemeyebilir. Bu, bazı oldukça kötü performans sorunları da dahil olmak üzere her türlü soruna yol açabilir. Kötü bir uygulamaya sahip olma olasılığını en aza indirmek için, tüm uygulamaların onları güncelleyerek telefonunuzla uyumlu olduğundan emin olmak istersiniz. Yalnızca Play Store'dan uygulama yüklüyorsanız, uygulamayı açıp tüm uygulamalarınızı güncelleyebilirsiniz. İşte nasıl:

  1. Play Store uygulamasını açın.
  2. Sol üstteki Diğer ayarlar'a (üç satırlı simge) dokunun.
  3. Seçilen Google hesabının fotoğrafını gördüğünüz en üstte, kullanmak istediğiniz hesabın profil fotoğrafına dokunun.
  4. İstediğiniz profili seçtikten sonra Uygulamalarım ve oyunlarım'ı seçin ve uygulamalarınızı güncelleyin.

  Uygulamaları Google Play Store'un dışına yüklediyseniz, bunları da güncellemeniz gerekir. Üçüncü taraf kaynaklardan sağlanan uygulamaların kendilerini güncelleştirmek için kendi yolları olabilir. Play Store'dan yüklemediğiniz uygulamalarınız varsa ve telefonunuzdaki işletim sistemi ile uyumlu olup olmadıklarını bilmiyorsanız, geliştiricilerine başvurun.

  3 numaralı düzeltme: Kötü üçüncü taraf uygulamaları kontrol etme

  Sorunun bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanması durumunda, telefon güvenli modda olduğunda ekran güvenliğinin nasıl çalıştığını da kontrol edebilirsiniz. Bu modda, üçüncü parti uygulaması çalıştırılmaz ve yalnızca önceden yüklenmiş olanlar çalışabilir. Dolayısıyla, güvenlik kilidi normal modda güvenli modda çalışıyorsa, bu şüphenin doğru olduğuna dair bir onaydır.

  S8Plus'ınızı güvenli moda ayarlamak için:

  1. Cihazı kapat.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
  8. Sorunu kontrol et.

  Unutmayın, güvenli mod bir çözüm değil, bir çözümdür. Güvenlik kilidi bu modda çalışıyorsa, yüklediğiniz uygulamalardan birinin sorumlu olduğunu iddia edebilirsiniz. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. S8'iniz hala sorunlu ise, 1-4. Adımları tekrarlayın.

  4 numaralı düzeltme: Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etme

  Performans sorunlarının en az belirgin nedenlerinden biri kötü amaçlı yazılım veya Android virüsleridir. Diğer zamanlarda, reklam pop-up'larını çalıştıran çok sayıda kötü uygulama da sistemi zamanla etkileyebilir. Uygulamalar söz konusu olduğunda maceracıysanız ve genellikle hangi şeylerin yükleneceğini tam olarak filtrelemiyorsanız, telefonunuzun virüs veya kötü amaçlı uygulamalara sahip olma ihtimali vardır. İyi bir antivirüs uygulaması çalıştırmayı ve sistemi taramayı deneyin. Aynı anda en az iki antivirüs uygulamasının yüklü olmadığından emin olun, bu çözümlerden daha fazla soruna neden olabilir.

  Telefonunuzun temiz olduğunu ve her zaman hangi uygulamaların yükleneceğini dikkate alırsanız, bunu atlayabilirsiniz.

  Onarma 5: Fabrika ayarlarına sıfırlama

  Bu, telefonunuzun her şeyi yaptıktan sonra gecikme ya da performans sorunu göstermeye devam etmesi durumunda yapmanız gereken zorunlu bir çözümdür. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılanlarına döndürecektir. Sistemde bir hata varsa, fabrika ayarları sıfırlanabilir. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

  1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  [İsteğe Bağlı] # 6: Android'i önceki sürümüne döndürün

  Bu, gelişmiş Android kullanıcıları için sadece yanıp sönmeyi gerektirdiği için bir öneridir. Yanıp sönme, bir yazılımı bir cihaza manuel olarak yükleme işlemini ifade eden bir Android terimidir. Bu, Odin adında gayri resmi bir araç kullanılarak yapılır. Yanıp sönen terimi duymamışsanız veya bunu yaptığınızdan emin değilseniz, bu fikri göz ardı edin ve Samsung'un sorununuzu düzeltmesini sağlayın.

  Gelişmiş bir Android kullanıcısıysanız, bu, cihazınıza stok bellenimi yanıp sönerek sorununuzu düzeltebileceğinizi anımsatıcı olmalıdır.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.