Bir güncellemeden sonra asılı kalmaya başlayan Samsung Galaxy S8’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S8 gibi ileri teknoloji telefonların nadiren performansla ilgili endişelerle karşılaştığını görüyoruz, çünkü çoğu zaman tüm uygulamalarının ve hizmetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için kaynaklar veya kaynaklar tükenmiyor. Ancak, aylarca kullanmaya devam ederken, yavaş yavaş fark edeceksiniz, özellikle de çok fazla uygulama yüklediyseniz ve içine çok fazla dosya kaydettiyseniz, performansın düştüğünü göreceksiniz. Sonra bir gün, donmalara veya askıda kalmaya neden olan bazı gecikmeler, halsizlik ile karşılaşabilirsiniz. Bu şeyler telefonunuza geldiğinde, basit sorunların daha karmaşık hale gelmesini önlemek için hemen ona bakmanız gerektiği anlamına gelir.

Bu makalede, Samsung Galaxy S8 ile sık karşılaşılan sorunla başa çıkacağım ve sorunu çözüp telefonunuzun daha önce olduğu kadar hızlı çalışmasını sağlayabilene kadar cihazınızda sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Sorunun ne hakkında olduğunu kolayca belirleyene kadar her olasılığı düşünmeye ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Sorunu çözebilecek ve ardından sorun devam ederse başka bir işleme geçebilecek bazı prosedürler uygulamamız gerekebilir. Bu nedenle, bu yayın size yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, şu anda telefonunuzla farklı sorunlar yaşıyorsanız, bu cihaza sahip okuyucularımıza zaten destek sağlamaya başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Telefonunuzun hala yeni olduğunu ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerektiğini anlıyoruz, ancak Samsung bile herhangi bir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza mümkün olan en iyi yardımı sağlamaktır, böylece endişenizle ilgili yayınlar yayınlamadıysanız, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Asılı / donmaya devam eden Galaxy S8 ile ilgili sorun giderme

Sık sık, asılı kalan bir akıllı telefon da çok yavaş çalışıyor ve çoğu zaman donmadan önce gerçekten halsiz hale geliyor. Donma, sorunun ne kadar ciddi olduğuna bağlı olarak telefonunuzu kullanmadan önce birkaç dakikaya kadar ulaşabilir. Telefonunuzu normal şekilde kullanmanızı engellediği için çok can sıkıcı bir sorun ve bunu düzeltmek istediğinizi anlıyorum, işte bu sorunu düzeltmek için yapabileceğiniz şeyler…

Adım 1: Zorunlu yeniden başlatmayı deneyin, çünkü bir aksaklık olabilir

Bu sorun ilk defa ortaya çıktıysa, başka bir şey denemeyin, ancak zorunlu yeniden başlatma prosedürünü uygulayın. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Sesi Kısma ve Güç tuşlarını 7 ila 10 saniye birlikte basılı tutun. Asılı veya donma bir aksaklıktan kaynaklanıyorsa, telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra düzgün çalışmalıdır. Değilse, bir sonraki adımı deneyin.

2. Adım: Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın

Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak sorunu çözmez. Ancak, bunu yaptığınızda, sorunun yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalarından biri veya bazılarından kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda size bir fikir verilir.

Galaxy S8’inizi Güvenli modda böyle başlatırsınız …

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Donmaların hala meydana gelip gelmediğini bilmek için telefonunuzu yakından gözlemlemeniz dışında bu ortamda bir şey yapmanız gerekmez, çünkü öyleyse, olası bir ürün yazılımı sorununa bakıyor olabiliriz. Ancak, askıya alma kaybolursa, bu sorunun yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bazılarından kaynaklandığı yeterince açıktır. Bu durumda, güncellenmesi gereken uygulamaları güncellemeyi deneyebilirsiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü> Ayarlar’a dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun.Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları kullanılabilir güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Şüphelendiğiniz bazı uygulamalarınız olduğunu varsayarsak, önbelleklerini ve verilerini temizlemeyi denemelisiniz ve işe yaramazsa, bunları tek tek kaldırmayı denemelisiniz.

Galaxy S8’de uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Verileri temizleyip Tamam’a dokunun.

Galaxy S8’den uygulama kaldırma

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

3. Adım: Önbellek bölümünü silmeyi deneyin

S8’in güvenli moddayken hala asılı veya donmuş olduğunu varsayarsak, tüm sistem önbelleklerinin yenileriyle değiştirilmeleri için önbellek bölümünü silmeyi denemelisiniz. Endişelenmeyin, bu prosedür telefonunuz ve verileriniz için oldukça güvenlidir. Dosyalarınızın hiçbiri silinmez ve sıfırlama kadar etkilidir.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. silme önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu yordamdan sonra sorun hala devam ediyorsa, bir sonraki adımı denemelisiniz.

4. Adım: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Yukarıdaki her şeyi yaptıktan sonra ve telefon hala asılı veya donuyorsa, tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemek ve ardından telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Asılı sorunlar oldukça küçüktür ve deneyimlerimize dayanarak, bir sıfırlama sorunu çözecektir. Ancak, sıfırlama ve geri yükleme işleminden önce verilerinizi yedekleme zahmetinden geçmeniz gerekir ve bu işlemin süresi telefonunuzda ne kadar veri ve dosya olduğuna bağlıdır.

Telefonunuzu sıfırlamadan hemen önce Google Kimliğinizi ve şifrenizi bildiğinizden emin olun. Değilse, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için fabrika ayarlarına sıfırlama korumasını devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izlemeniz daha iyi olur.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a dokunun. Birden fazla hesap kuruluysa Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Samsung Galaxy S8’inizi bu şekilde sıfırlarsınız…

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun yardımcı olacağını umuyorum.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.