Bir güncelleştirme yüklendikten sonra kötü algılayıcılara sahip bir Galaxy Note8 nasıl düzeltilir

Merhaba Android hayranları! Bugünün sorun giderme makalesi, bir güncelleme sonrasında çalışmayan # GalaxyNote8 – algılayıcılar için ortaya çıkması muhtemel bir soruyu yanıtlıyor. Hala bu soruna yönelik araştırmamızın ilk aşamalarındayız, ancak şu ana kadar sorun sadece belirli bir bölgedeki Note8 cihazlarını etkiliyor gibi görünüyor. Aynı sıkıntıyla karşılaşırsanız, okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Bir güncelleştirme yüklendikten sonra hatalı sensörlere sahip bir Galaxy Note8 nasıl düzeltilir?
   • Fabrika ayarları
   • Hisse yazılımını geri al
  • Sorun # 2: Galaxy Note8 Fotoğraf uygulaması bir güncellemeden sonra haşhaş devam ediyor, dosyaları bilgisayara aktarmıyor
    • Önbellek bölümünü silin
    • Uygulama güncellemelerini yükle
    • Olası kötü üçüncü taraf uygulamasını kontrol edin
    • Akıllı Anahtarı Kullan
    • Fabrika ayarları
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Bir güncelleştirme yüklendikten sonra hatalı sensörlere sahip bir Galaxy Note8 nasıl düzeltilir?

   Galaxy Note 8 CSC: Vietnam'da yapılan XTC (Filipinler), Iris tarayıcısında hatayı başlatıyor ve tüm sensör artık çalışmıyor çünkü Samsung'un güncellediği yazılım güncellemesi. Bu sitede tüm önerileriniz denendi, ancak bu çalışmaların hiçbiri. Samsung servis merkezine gittim, anakart sorunlarının olması gerektiğini ve değiştirilmesi gerektiğini söylediler. ama bu kadar saçma bir önceki yazılımda mükemmel çalışıyor. anakart değiştirme maliyeti 400 dolar civarında ki bu da çok pahalı. Cihazım şu anda garanti kapsamı dışında ve kötü.

   Çözüm: Aynı deneyimi sizinkiyle paylaşan daha fazla Note8 kullanıcısı oluyor, bu yüzden bu bir kodlama sorunu olmalı. Konuyla ilgili olarak Samsung ile görüştük ancak henüz sorgumuzu henüz cevaplamadılar. Şu anda olduğu kadar bilgi toplamaya çalıştıklarını düşünüyoruz, dolayısıyla bu sorun için resmi bir çözüm yok. İlk araştırmamıza dayanarak, vakaların çoğunluğu Asya ve Orta Doğu'daki birimlerdir. Bu, geçmişte bazı Samsung Galaxy sorunları gibi, taşıyıcıya özel bir sorun olabilir. Ayrıca bu sorunun sadece belirli bir Galaksi cihaz grubunu etkilemesi ihtimali de var.

   Fabrika ayarları

   Şu anda, bu hatayı düzeltmenin etkili bir yolu yok, bu yüzden tüm olası çözümleri denemekten vazgeçiyoruz.

   Birçok durumda, fabrika ayarlarına sıfırlama işe yaramaz, ancak henüz denemediyseniz, bunu hemen yapmanızı öneririz. İşte bunu yapmak için adımlar:

   1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
   2. Cihazı kapatın. Bu önemli. Cihaz kapalı değilse, Kurtarma Moduna erişemezsiniz.
   3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
   9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Hisse yazılımını geri al

   Sorgulamayı, flaşı başarılı bir şekilde düzelttikten sonra bu konuda herhangi bir geri bildirim almadık. Ancak, özellikle de Samsung'un anakart değişimi önererek uygun bir rotaya girmesi nedeniyle bu konuda tavsiye etmeye devam edeceğiz. Telefonunuzun bellenimini bilinen çalışma sürümüne geri aktararak, sorunu çözebileceğinizi umuyoruz.

   Yanıp sönme, temelde Android kullanıcısının Android'i kendi telefonuna manuel olarak yüklemesine izin veren bir prosedürdür. Bu prosedür Samsung tarafından risklerden dolayı önerilmez. Cihazınızı yanlış bir şekilde yanıp sönmesi yazılımın zarar görmesine zarar verebilir, bu nedenle dikkatli olun. Telefon modelleri için yanıp sönen kılavuzlar biraz değişiklik gösterebilir, bu yüzden bunu yapmadan önce araştırma yaptığınızdan emin olun. Telefon modeliniz için belirli bir yanıp sönen kılavuzu kullanmadan önce, bir çok insanın denediğini ve takip ederken hatalarla karşılaştıklarını kontrol ettiğinizden emin olun. Birçoğu rehberde sorun yaşıyorsa, bu muhtemelen sahte ya da hatalı olduğu için.

   Ayrıca, cihazınız için doğru ürün yazılımı sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bunu yapmamak, Note8'inizi tuğlalamanın en kolay yoludur. İyi bir yanıp sönen kılavuz, kullanmak için gerekli araçları ve dosyaları söylemelidir.

   Sorun # 2: Galaxy Note8 Fotoğraf uygulaması bir güncellemeden sonra haşhaş devam ediyor, dosyaları bilgisayara aktarmıyor

   Son zamanlarda, telefonum için bir güncelleme oldu ve indirmek için Wi-Fi almak için birkaç hafta beklemek zorunda kaldı. Genellikle bu bir sorun değil, ancak telefonum güncellendikten sonra, birkaç garip şey fark etmeye başladım. Fotoğraf uygulamam, erişemediğim zamanlarda bile çalışmayı durdurduğunu söylemek için bir pencere açmaya devam etti. Yakında bir resme tıkladığımda veya galeriyi açtığımda kısa sürede çözüme kavuştu, ancak Facebook uygulamasını kullanarak bir fotoğraf paylaşmaya çalışana ve herhangi bir yerden resimleri tam olarak tanıyana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bugün, onları bilgisayarıma koymaya karar verdim ve şimdi MTP uygulamamın durduğunu ve artık dosyaları telefonumdan bilgisayarıma bile aktaramadığını söyledi.

   Çözüm: Bir güncelleştirmeyi yükledikten sonra sorunun doğru başladığını düşünüyorsanız, bunlar yapabileceğiniz olası çözümlerdir.

   Önbellek bölümünü silin

   Güncellemeler bazen sistem önbelleğini her türlü soruna yol açabilir. Note8'inizin yeni sistem önbelleğine sahip olduğundan emin olmak için, önbellek bölümünü şu adımlarla temizlemeyi deneyin:

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   4. 'Önbellek bölümünü temizle' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   6. 'Evet' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
   7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
   8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Uygulama güncellemelerini yükle

   Bu durumda yapılacak en iyi şey, tüm uygulamalarınızın güncellendiğinden emin olmaktır. Bir sistem güncellemesinin yüklenmesi, uygulamaların da güncellenmesi anlamına gelmez. Bazen, Android daha yeni bir sürüme güncellendikten sonra uyumsuzluk sorunları ortaya çıkabilir. Bunun olasılığını azaltmak için, uygulamaların işletim sisteminizle de uyumlu olduğundan emin olun. Play Store ile uygulama güncellemelerini kontrol etmek için:

   1. Play Store uygulamasını açın.
   2. Sol üstteki Diğer ayarlar'a (üç satırlı simge) dokunun.
   3. Uygulamalarım ve oyunlarım'ı seçip uygulamalarınızı güncelleyin.

   Play Store'un dışında yüklü uygulamalarınız varsa, bunların Android Oreo ile uyumlu olduklarından emin olun. Emin değilseniz, geliştiricilerine başvurun.

   Olası kötü üçüncü taraf uygulamasını kontrol edin

   Yüklü uygulamalarınızdan biri bu sorunun arkasında olabilir. Kontrol etmek için, Note8'inizi güvenli modda yeniden başlatmak istersiniz. Güvenli moddayken, telefonunuz üçüncü taraf uygulamaların çalışmasına izin vermez. Bu nedenle, cihazınız normal modda düzgün bir şekilde çalışıyor ancak normal modda çalışmıyorsa, üçüncü taraf uygulamalarından birinin soruna neden olduğu açık bir işarettir.

   Note8'inizi güvenli moda geçmek için:

   1. Cihazı kapat.
   2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
   4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
   5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
   6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
   7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
   8. Telefonu birkaç saat gözlemleyin ve sorunların devam edip etmediğine bakın.

   Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

   1. Güvenli moda önyükleme yapın.
   2. Sorunu kontrol et.
   3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
   4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
   5. Note8'iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

   Akıllı Anahtarı Kullan

   Bilgisayarınızın sürücülerinde bir sorun olması durumunda, dosyalarınızı aktarmak için Samsung Smart Switch'i kullanmayı da deneyebilirsiniz. Samsung tarafından yapılan resmi bir uygulamadır ve hem Windows hem de Mac'lerle sorunsuz çalışır. Smart Switch'in bilgisayarınıza nasıl yükleneceği ile ilgili adımlar için bu sayfayı ziyaret edin.

   Fabrika ayarları

   Son olarak, tüm çözümlerimizin başarısız olması durumunda telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamaktan çekinmeyin. Not8'in fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağıyla ilgili yukarıdaki adımlara bakın.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.