Bir Kriket Telefonunun Kilidini Açma

Kriket, pazardaki en iyi bilinen kablosuz servis olmayabilir, ancak AT&T’nin bir alt kuruluşu olarak, büyük şirketlerin çoğundan daha ucuz bir kablosuz servis arayan yerel halk için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, büyük şirketler gibi, hücre sinyalinin zayıf olduğu bölgelere gidebilir veya bu bölgelere gidebilir ya da uluslararası seyahatlerde saçma ücretleri tahakkuk etmek istemezsiniz. Bu yüzden telefonunuzun Kriket’te kilidini açabilmek çok hoş. Bir kriket telefonunun kilidi açıkken, daha iyi bir hücre servisi veya uluslararası seyahat ederken daha ucuz ve yerel bir kablosuz servis kullanmak için SIM’i başka bir taşıyıcıdan kolayca açabilirsiniz.

Peki tam olarak bir Kriket telefonunun kilidini nasıl açarsın? Aşağıdaki adımları takip edin, sizi adım adım ilerleteceğiz.

Ön şartlar

Kriket, diğer taşıyıcılar gibi, telefonunuzun kilidini açmadan önce talep etmeniz gereken bazı önkoşullara sahiptir.

    Kilidini açmak istediğiniz cihaz en az altı 6 aylık ücretli servis için aktif durumdadır. Cihaz kullanım için tasarlanmıştır ve Kriket ağına kilitlenmiştir. aksi takdirde kara listeye alınmış olarak bilinir. Cihaz sahte bir hesapla ilişkili değildir; hesabınız da “iyi durumda” olmalıdır.

Kriket aslında askeri personeli iyi destekleyen birkaç taşıyıcıdan biridir. Kriket politikası, gereksinimleri karşılamayan bir servis üyesi için bir Kriket tabanlı akıllı telefonun kilidini açacak olmalarıdır, ancak bu kişi dağıtım belgeleri veya başka destekleyici belgeler sağlamak zorunda kalacak.

Bir Kriket telefonunun kilidini açma

Kriket, gerekli gereksinimleri karşıladığınız sürece, bir kilit açma kodu almayı oldukça kolaylaştırır. Kriket web sitesinden online olarak yapmanın adımları:

    Oturum açın, Hesap Ayarları’nı ziyaret edin ve Kodu Al’ı seçin. Kilidi açmak istediğiniz telefonun veya hattın numarasını bulmak için aşağı kaydırın. Kilidi Aç’ı İste. Seçin Kilidi Aç. Telefonunuzda yazılı mesajlar, gereksinimleri karşıladığınız sürece. Uygun iPhone kullanıcıları için kilit açma işlemi, kilit açma kodlarını ertesi iş günü kısa mesajla alacakları için biraz farklıdır.

Telefonunuzun kilidini açmak için Kriket uygulamasını da kullanabilirsiniz.

    MyCricket uygulamanızı indirin ve açın. Uygulamaya zaten giriş yaptıysanız, oturumu kapattığınızdan emin olun. Buradan, uygulamanın oturum açma ekranında Cihazın Kilidini Aç seçeneğine dokunabilirsiniz. Telefon başarıyla kilitlendi, işlemi tamamlamak için yeniden başlatın. Yeniden başlatıldıktan sonra, Kriket telefonunuzu alıp uluslararası olanlar da dahil olmak üzere başka herhangi bir ağda kullanabilmelisiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Kriket askeri üyeleri mükemmel iletişim servisleriyle destekleyen birkaç taşıyıcıdan biri. Hızlandırılmış bir kilit açmaya ihtiyacınız varsa, işte Kriket’ten resmi bir kelime:

“Askerdeyseniz ve yerleştirmeden önce hızlandırılmış bir kilitlenmeye ihtiyacınız varsa, lütfen 1-800-CRICKET (1-800-274-2538) numaralı telefondan Müşteri Desteğini arayın veya Kriket telefonunuzdan 611’i arayın. Hizmetiniz için teşekkür ederiz. “

Üçüncü taraf bir servis kullanın

Bürokrasi maalesef oradaki hemen hemen her taşıyıcıya göz atmanız gereken bir şey; Ancak, bunu atlamak istiyorsanız ve atlamak için fazladan birkaç dolar ödeyerek sakıncası yoksa, telefonunuzun kilidini açmak için üçüncü taraf bir servisi kullanabilirsiniz. Üçüncü taraf bir kilit açma şirketinin kullanılması, telefonunuzun başka bir ağda anında ve operatörünüzün tüm bürokrasi olmadan çalışmasını sağlayabilir. Genellikle bir kaç dolardan ortalama 60 dolara kadar değişen bir miktar paraya mal olur.

Bununla birlikte, etrafta araştırma yapmak ve iyi şirketler araştırmak isteyeceksiniz. Saygın olduklarından emin olun, aksi halde paranızı bir şey karşılığında birine verebilirsiniz. Bir kod satın aldığınızda, genellikle doğrudan verilen e-postaya gönderilir ve ardından telefonunuzun kilidini açmak için verilen adımları uygulayabilirsiniz.

Karar

Görebileceğiniz gibi, diğer taşıyıcılar gibi, Kriket de akıllı telefonunuzun kilidini açmak için yerine getirmeniz gereken bazı katı şartlara sahiptir. Genelde durum bu; ağlarında kalmanızı ve rakip bir ağa yönelmemenizi istediklerinden. Ancak, Kriket telefonunuzun kilidini açmanıza izin veren bir işlem yapmayı sürdürüyor. Ancak, bu gereklilikleri karşılamıyorsanız veya reddedilirseniz, ek ücretini ödemek istiyorsanız, telefonunuzun kilidini açmak için üçüncü taraf bir hizmet kullanabilirsiniz.

Daha önce bir Kriket telefonunun kilidini açtın mı? Bu adımlar sizin için işe yaradı mı? Aşağıdaki yorumlar bölümündeki sesi kapatın.