Bir oyun flama olarak nasıl başlanır

Son yıllarda favori oyun flamalarımızın niş internet kişiliklerinden uluslararası süperstarlara geçmesini izledik. Şöhret için açsanız ya da sadece eğlenmek istiyorsanız, flama olmak ve kendinizi tutkulu olduğunuz oyunları oynayarak oynamak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

    Indirmek ve oynamak için en iyi Android oyunlar

Doğru şekilde hazırlanın

Bir oyun yayıcısı kişiliğe yol açar, ancak her şey teknoloji ile başlar. Akış yapmak istediğiniz oyun türünü ve iyi bir kamera ve mikrofonu idare edebilecek iyi bir konsola veya PC’ye ihtiyacınız olduğunu söylemeye gerek yok. Takipçileriniz sizi açıkça görebilir ve duyabilir! Birçok insan başlamadan önce fark etmedikleri şey, oyun oynamanın sadece donanım savaşının yarısı olduğudur. Diğer yarısı doğal olarak video akışıdır.

avermedia game streaming 03

İdeal olarak, oyun makinenizi seçeceğiniz bir bilgisayar ve video yayınını yapmak için bir PC’niz olacak (ikinci monitör de kullanışlı hale gelir, böylece kendi akışınızı izleyebilir ve izleyicilerinize cevap verebilirsiniz). Videolarınızı mümkün olan en yüksek kalitede yayınlamak, iki makineyi bağlamak için bir video yakalama kartı gerektirir. Bu, akışa kişisel dokunuşunuzu verebilmeniz için yüksek bir bit hızı akışını ve ideal olarak özel bir kaplamayı etkinleştirir.

Yakalama kartınızı seçerken bütçenizi ihtiyaçlarınıza göre dengelemek önemlidir. Örneğin, bir Tayvanlı üretici olan AVerMedia, ne kadar büyük bir yatırım yapmak istediğinize bağlı olarak farklı fiyat noktalarında bir dizi kart sunuyor.

Bir yakalama kartı seçme

Düşük bütçeli flamalar için LGP Lite (99 $ / 69,99 $), 1080p (60 FPS) hızında akan, PS4, Xbox veya Switch PC’nizi bilgisayara bağlamak için ideal olan avuç içi büyüklüğünde bir harici kart var.

Hepsi bir arada olmak ve mümkün olan en yüksek kalitede yayın yapmak istiyorsanız, akışınızı görkemli 4K’da sunmanıza izin veren kartları yakalayın. Üst düzey Live Gamer 4K (285 $ / 240 £), 4Kp60 HDR video çekebilir ve FullHD’de ipeksi yumuşak 240 FPS yenileme hızında akabilir. Akışlı PC kulenizi açmanız ve bu kartı fiziksel olarak takmanız gerekecek, ancak oyun donanımınızın geri kalanıyla birlikte parlamak için RGB şimşek geliyor.

avermedia game streaming 01

Twitch’in henüz 4K akışını desteklemediğini, ancak YouTube’un desteklediğini belirtmek gerekir.

Kişiliğini göster

Başarılı bir flama olmak, oyun becerisiyle değil, kişiliğiyle ilgilidir. Bir TV şovundaki bir sunucuya benzeyen bir şovmen olacaksınız. Dünyadaki tüm üst düzey donanımlar, küçük bir showbiz know-how’ı uygulamıyorsanız yardımcı olmaz.

Bazıları için bu, Rudeism’in ev yapımı kontrolörleri veya Burke Black’in korsanları gibi bir hile bulmak ya da bir karakter oynamak anlamına geliyor. Diğerleri için, sadece kendin olmak iyidir … ama hem oyunda hem de akışında olanlardan bahsettiğinden ve ilgi duyduğundan emin ol. İzleyiciler, yalnızca sizi pasif bir şekilde izlememekle kalmayıp, aslında etkileşime girip partiye katılmayı düşünüyorlarsa geri dönecektir.

Video oyunu akışını denediniz mi? Setin nasıl?

Bu makale AVerMedia ile birlikte yazılmıştır. Ancak, içerik sponsordan etkilenmeden yazılmıştır.