Bir Pano ile Top 5 Android Klavye

Android telefonların çoğu, Google'ın kendi klavye uygulaması olan Gboard ile önceden yüklenmiş olarak gelir. Ne yazık ki, Gboard bir pano sunmuyor. Emin olmadığınız kişiler için pano, kopyaladığınız metnin daha sonra kullanılmak üzere kaydedildiği bir yardımcı programdır.

Gboard, tüm pano öğelerini kaydetmez, ancak yalnızca son kopyalanan / kesilen girdiye erişmenizi sağlar. Bunu yapmak için metin kutusunu basılı tutmanız gerekir. Bu, kullandığınız klavye ne olursa olsun Android pano seçeneklerini getirecektir.

Eğer bir Samsung kullanıcısı olsaydınız, Samsung klavyesindeki pano işlevselliğine rastlamanız gerekir. Samsung'dan diğer cihazlara geçiş yapan kullanıcılar genellikle 20 öğeye kadar kaydettikleri için yerel pano özelliğini kaçırır.

Yani pano özelliği sunan bir klavye uygulaması arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Burada size bir pano ile en iyi 5 Android klavye söyleyecektir.

1. SwiftKey Klavye

Android'de Gboard'a en iyi alternatiflerden biri olarak kabul edilen SwiftKey, güçlü bir panoya işaret ediyor. SwiftKey'de bir panonun tüm gerekli özelliklerine sahip olursunuz. Örneğin, girişleri asla panodan kaldırılmayacak şekilde sabitleyebilirsiniz. Benzer şekilde, pano öğelerini sürükleyerek sıralayabilirsiniz.

Panoya erişmek için SwiftKey klavyesinin sol üst köşesindeki artı simgesine dokunun ve Pano simgesine basın. Simge mevcut değilse, üç noktalı menüye dokunun ve Pano'yu etkinleştirin.

Kopyalanan metni otomatik olarak kaydetmenin yanı sıra, pano ayarlarında bulunan Yeni klip ekle seçeneğinin yardımıyla el ile yeni öğeler ekleyebilirsiniz. Bu, sağ üst köşedeki kalem simgesine dokunarak erişilebilir.

Ayrıca, SwiftKey pano girişleri için kısayollar oluşturmanızı sağlayan ilginç bir özellik ile geliyor. Kısayolu girdiğinizde, genişletilmiş ifade üst çubuğunda gösterilecektir. Tek yapmanız gereken eklemek için metne dokunun.

Bir kısayol eklemek için pano ayarlarına gidin ve ifadeye dokunun. Daha sonra kısayolu girmeniz istenecektir. Kaydet'e dokunun. Bir şeyleri özetlemek için, aynı uygulamada bir panoya ve metin genişletme özelliklerine sahip olursunuz.

Özellikler söz konusu olduğunda, SwiftKey inanılmaz kelime tahmini, tokatlamak türü, temalar, çoklu dil desteği ve çok daha fazlasını sunuyor.

SwiftKey indir

 

Also on Guiding Tech
Gboard vs SwiftKey : Which is the Best?

Read More

2. Chrooma Klavye

Chrooma klavye de iyi bir panoya sağlar. SwiftKey kadar zengin özelliği olmasa da, bir klavye için iyi çalışıyor.

Metin kopyaladığınızda, otomatik olarak Chrooma'ya eklenecektir. SwiftKey'den farklı olarak, el ile pano öğelerini burada düzenleyemez veya oluşturamazsınız. Ayrıca, Chrooma'da ifade kısayolları oluşturamazsınız. Ancak pano öğelerini sabitleyebilirsiniz.

Panoyu açmak için klavyenin sol üst köşesindeki artı simgesine dokunun ve seçenekler arasından bir ataş gibi görünen Pano simgesini seçin.

Özellikler açısından, Chrooma klavyesi, içeriğe dayalı bir kestirim, uygulamaya dayalı uyarlanabilir temalar, hareket desteği, çoklu dil, GIF vb.

Chrooma indir

3. Ai.type Klavye

SwiftKey'nin pano özelliklerinin Chrooma ve ai.type klavyesi arasında eşit olarak dağıtıldığı görülüyor, çünkü eskideki eksik özellikler mevcut.

SwiftKey'e benzer şekilde, ai.type klavyesindeki pano girişlerini düzenleyebilirsiniz. Ancak, girişleri sabitleyemez veya kısayol oluşturamazsınız. Ancak evet, pano öğelerini manuel olarak oluşturabilirsiniz.

Panoya ai.type'da açmak için, klavyenin sol üst köşesindeki üç çubuk yatay menüye ve ardından Pano seçeneğine dokunun.

Pano girişlerini düzenlemek için Düzenle simgesine dokunun. Uygulamanın ilgili ekranına yönlendirileceksiniz. Buradan yeni girişler ekleyebilir veya mevcut olanları değiştirebilirsiniz.

Diğer klavye özellikleri hakkında konuşurken, kelime ve emoji tahmini, Chrooma'ya benzer, uyarlanabilir temalar, tokatlamak türü, temalar ve çok daha fazlasını elde edersiniz.

Ai.type indir

4. TouchPal Klavye

Bir panoya destekleyen bir başka harika klavye TouchPal. TouchPal'da erişmenin iki yolu vardır. Öncelikle, klavyenin sol üst köşesindeki imleç kontrol simgesine dokunup ardından ilgili düğmeye dokunabilirsiniz.

Erişmenin diğer yolu klavyenin üst merkezinde bulunan TouchPal ayar simgesine dokunmaktır.

Pin özelliği haricinde, bu uygulamada gerekli tüm pano işlevselliğini elde edersiniz. Kopyalandıktan sonra, kopyalanan klibi girişi tutarak düzenleyebilirsiniz. Benzer şekilde, manuel olarak yeni klip girişleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca, tam ifadeler ile değiştirilecek kısayollar oluşturabilirsiniz.

Diğer klavye özellikleri tokatlamak yazma, güçlü metin tahmini, ayrı sayı satırı, çoklu dil desteği, ses yazarak vb. İçerir. Uygulamayı sevmediğiniz tek şey can sıkıcı reklamlardır. Onlardan kurtulmak için premium versiyonu satın alabilirsiniz.

TouchPal indir

Also on Guiding Tech
4 Clipboard Android Apps to Seamlessly Manage Copied Text

Read More

5. Hitap Klavye

Hitap klavye, panoya göre biraz farklı ve etkileyici bir deneyim sunuyor. Pin özelliğine ek olarak, uygulama yeni girişler oluşturmanızı sağlar. Eh, hepsi bu değil, uygulama, bir kelimeyi tek tek seçip kopyalamanızı sağlar. Buna ek olarak, doğrudan panoya altındaki simgeleri kullanarak öğeleri çevirebilirsiniz.

Panoya erişim, Hitap'ta kolay bir iştir. Tek yapmanız gereken üst çubuktaki Pano simgesine tıklamak.

Dahası, Hitap Klavyesi temayı özelleştirmenize, birden çok dili desteklemenize ve hızlı yazmayı yapmanızı sağlar.

Hitap indir

Klavyenizi koruyun, belirli uygulamalar için gidin

Geçerli klavyenizi seviyorsanız ve geçiş yapmak istediğiniz tek neden, bir pano eksikliğinden kaynaklanıyorsa, üçüncü taraf pano uygulamaları yükleyebilirsiniz. Bu uygulamalar herhangi bir klavye ile çalışır ve diğer eklenen işlevlerle pano içeriğinize kolayca erişmenizi sağlar. İndirebileceğiniz uygulamalardan bazıları Clipper, Native Clipper ve ClipKey'dir.