Bir Pro gibi kullanmak için Top 9 OneDrive İpuçları ve püf noktaları

Bu dijital bulut hesaplama çağında, herkes kişisel yaşamlarını buluta yedeklemek için bulut hizmetlerini kullanıyor gibi görünüyor. Google Foto ücretsizdir ve şu anda her Android cihazında varsayılan olarak geldiği gibi yarışa liderlik etmektedir.

One Drive I Os Featured

Diğer üç önde gelen ad, Microsoft’tan Dropbox, Google Drive ve OneDrive’dır. Üçünü de hız, platformlar arası kullanılabilirlik ve çekirdekte güvenlik ile temelde parlaklık olarak seçebilirsiniz.

OneDrive’ı tercih ettiğinizi varsayalım (Çok fazla neden var, bunları daha sonra açıklayacağım) ve ilk başta, içerik yüklemek ve indirmek için temel bir hizmet gibi görünebilir, ancak çok eğlenceli numaralarla doludur. Bu yazıda, bir profesyonel gibi kullanmak için en iyi 9 OneDrive ipuçları ve püf noktaları hakkında konuşacağım.

1. Mobil Uygulamalar için Otomatik Yüklemeyi Aç

Mobil fotoğrafçılık son on yılda büyük bir adım attı. Şimdi akıllı telefonların beş kamerayla başlatıldığı bir noktaya ulaştık ve normal insanların dijital kameralarını değiştirmeleri yeterli.

Camera Upload AndroidCamera Upload I Os

Şimdi, elbette, herhangi bir problemle karşı karşıya kalması durumunda tüm kesin anları kaybetme riskini almak istemezsiniz. Bu yüzden otomatik yükleme herkes için olmazsa olmaz bir şey. Hem Android hem de iOS OneDrive uygulamaları kamera yükleme işlevi sunar.

Fotoğrafları çekip cihaza kaydederken, servis otomatik olarak OneDrive bulutuna yükler. Güvenli, hızlı ve verileri her yerde kullanılabilir duruma getirin.

Camera Upload Option

Android uygulaması bile ilerlemeye devam eder ve verileri yalnızca WiFi üzerinden veya cihaz bir güç kaynağına bağlıyken yedeklemenizi sağlar.

2. Uygulamada Otomatik Albümleri Kullan

Uygulamayı resimler ve videolar aracılığıyla daha fazla veriyle beslediğinizde, hizmetin algoritması sizin için ağır kaldırma işlemini başlatır. Diyelim ki Disneyland’i ziyaret ettiniz ve birkaç fotoğrafa tıkladınız.

One Drive Albums

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulama yeri ve yere göre bir albüm yapacak. Bazen, eklenmiş müzik ve filtrelerle otomatikleştirilmiş videolar da oluşturabilir. Elbette yeni resimler ekleyebilir, müzik değiştirebilir ve stil ekleyebilirsiniz.

Automated Video

Ek avantajlar olsa da bazı takaslarla birlikte gelir. Uygulama, bu işlevi tam olarak kullanabilmeniz için arka planda konumunuza her zaman erişmenizi isteyebilir.

3. OneDrive’ı Microsoft Fotoğraflar ile Eşitleyin

Fotoğrafları telefondan bilgisayara göndermenin en hızlı yolu bu olmalıdır. Windows 10 Photos uygulaması, OneDrive fotoğraflarını bilgisayarla senkronize etme seçeneği ile birlikte geliyor.

Microsoft Photos

Fotoğraflar uygulamasında hangi klasörleri görüntülemek istediğinizi ve listeden çıkarması gereken klasörleri de seçebilirsiniz. Üç düğmeli menüde simgesine dokunun, Ayarlar’a basın ve listeden OneDrive Resimlerine geçin.

4. Paylaşmadan Önce Bağlantılara Son Kullanma Tarihi Ekleyin

Bu bir süper uygun. Gizli verileri belirli bir süre için paylaşmak istediğimde birçok durumla karşılaştım. Bitiş bağlantılarıyla, başkalarına göndermeden önce paylaşılabilir bir bağlantıya tarih ve saat ekleyebilirsiniz.

One Drive ShareOne Drive Link Settings

Üç düğmeye> Paylaş> Bağlantı Ayarları> Son Kullanım Tarihi Ekle’ye dokunun. Bu tarihten sonra, bağlantı işe yaramaz hale gelecektir.

5. Bağlantılara Parola Ekleme

Gizlilik millet buna bayılacak. Paylaşılan bağlantıyla diğer kişiye güvenemezsiniz. Ya yanlış ellere düşerse? Geçen yıl, OneDrive sadece bu senaryoları ele almak için yeni bir özellik ekledi.

Protech Link

OneDrive ile paylaşmadan önce linklere şifre ekleyebilirsiniz. İşlevsellik şimdi yalnızca web ile sınırlıdır.

Password Protech

Bir albüm seçin, paylaş öğesine dokunun, ayarlanan şifreyi açın, yeni bir şifre ekleyin ve bu bağlantıyı kopyalayın. Bağlantıdaki içeriği görebilmesi için bu şifreyi diğer kişiyle paylaşın.

6. Dahili Office Lens kullanın

Microsoft, Android ve iOS için zaten mükemmel bir belge tarayıcı uygulamasına sahiptir. Şirket, işlevi OneDrive uygulamasında da ekledi. Alttaki kamera simgesine dokunun ve anında belgeleri tarayın.

One Drive Scanner 2One Drive Scanner

Bu uygulama aynı zamanda taranan öğeyi görüntü, PDF veya doğrudan OneNote’a kaydetmenize olanak sağlar.

7. Etiketleri ve Kişi Adını Kullanarak Resimleri Arayın

Google Foto uygulamasındakilere benzer. Servis yüklenen resimleri tararken, uygulama onları resimlerde gördüklerini temel alarak düzenler. Ayrıca, resimlerdeki insanlara göz gezdirir ve sizden o kişiyi adlandırmanızı ister.

One Drive Tags

Garip bir şekilde, mobil uygulamalarda insanların arama işlevi yoktur. Yalnızca Microsoft Fotoğraflar uygulamasında kullanılabilir.

Search PeopleNot: Google and Microsoft mention in their T&C that they may scan through your uploaded pictures to see the content. It helps them to improve the AI functionality of the service. That’s how they organize pictures with relevant tags. Some people might be uncomfortable with it. If you are privacy-minded, then go for Dropbox or Box.

8. Aygıt Klasörlerini OneDrive Klasörlerine Senkronize Etmek için AutoSync’i kullanın

Varsayılan olarak, OneDrive yüklenen tüm resimleri kamera klasörüne aktarır. Bir süre sonra, kalabalık olabilir ve uygulamadaki işe yaramaz WhatsApp ileri ve ekran görüntüleri ile merak bırakmış olabilir.

Autosync, cihaz klasörleri ile OneDrive klasörleri arasında köprü oluşturmanıza yardımcı olur. Eşleştirildiğinde, servis OneDrive Twitter klasörüne Twitter resmi ve ekran görüntüleri OneDrive ekran klasörlerine yükler. Bu şekilde tüm resimleriniz bulut üzerinde de düzenli bir şekilde düzenlenir.

Hizmeti kurmak ve sıfırdan kullanmak için aşağıdaki kılavuzu izleyin. Sadece Android’de kullanılabilir.

9. Çevrimdışı Klasörleri Kullanın

OneDrive verilerine internet olmadan erişmek istediğinizde bir zaman gelir. Adından da anlaşılacağı gibi, bir app tüm klasörü çevrimdışı hale getirebilir. Üç düğmeye dokunun ve bunları uygulama içinde indirmek için çevrimdışı klasörü seçin.

Make Folder OfflineAccess Offline Folders

Bu klasöre daha fazla veri dökmeye devam ettikçe, uygulama çevrimdışı kullanım için onları indirmeye devam edecektir.

Tartışmasız Şampiyon

Fiyatlandırma hakkında konuşalım. Sonuçta, bugünlerde 5 GB serbest seviye yeterli değil. Ve burada Microsoft rakipleri karşısında (başlangıçta bahsettiğim bir şey) büyük bir avantaja sahip.

Office 365 Personal ile, biri tüm ofis uygulamalarına ve 1TB of OneDrive’a 59 $ karşılığında erişebilirsiniz. Ve daha da iyisi, Home aboneliği, ofis uygulamalarını 5 kişiyle paylaşmanıza olanak tanır ve bonus olarak her üye 1 TB OneDrive verisi alır. Paketin fiyatı 99 dolar. GB başına sabit fiyat rakipler arasında en düşük olanıdır.

Şimdi yukarıdaki ipuçlarını ve püf noktaları listeye ekleyin ve açık bir kazanan elde edin.

Sıradaki: Google Foto da mükemmel bir fotoğraf yedekleme servisidir. Birçok yönden, OneDrive’ın AI yarışını geçiyor. Yine de kolay bir kazanç değil. Karşılaştırmadaki resmin tamamını görmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.