Bir Pro gibi tıklayın 8 En İyi Honor 8X Kamera İpuçları

Honor 8X kamera, Huawei'nin popüler Gece modu ve şirket amiral gemisi Huawei P20 Pro'da görülen çift objektifli bir sistem gibi birçok ilginç özelliği bir araya getiriyor. Daha da önemlisi, akıllı ateş etmenize yardımcı olmak için Huawei'nin AI kamera algoritmalarını da birleştiriyor. Kısacası, Honor 8X'in fiyat için sunacağı çok şey var.

Bu yazıda, bu ipuçları ve püf noktaları ile Honor 8X kameradan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı göreceğiz. Başlayalım!

1. AI Fotoğrafçılık

Onur telefonlarındaki AI modu, neredeyse 500 farklı sahneye kadar tanıma yeteneğine sahiptir. Bu, çekimlerin yüksek kontrast ve doygunluk seviyeleriyle pürüzlü görünmesini sağlar.

Tek yapmanız gereken üstteki AI düğmesine basmak ve tıklamak. Ancak, bu mod ile çok fazla taşınmayın. AI modu bazen bir fotoğrafın doğal görünmesini sağlayabilir.

Dengeli bir renk üretimi ile daha doğal fotoğraflar için, en iyi seçenek varsayılan fotoğraf modunda resimlere tıklamak ve daha sonra Snapseed veya VSCO kullanarak bunları düzenlemek.

Also on Guiding Tech
11 Best Snapseed Filters, Settings, and Tips

Read More

2. Fotoğrafı Normal Modda Kaydet

Galerideki normal mod ve AI modu arasında geçiş yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Efektleri görmek için sağ üst köşedeki AI düğmesine hafifçe vurun. Ne yazık ki, çekilen fotoğrafın Normal Modda kaydedilmesi için yerleşik bir yöntem yoktur. Neyse ki, ona geçici bir çözüm var.

Fotoğrafı Galeri'de açın ve AI modunu devre dışı bırakın. Şimdi, resmi bir e-postayla paylaşın. Resmi telefonunuzun galerisine daha sonra kaydedebilirsiniz.

Pro Tip: Always click pictures in Portrait mode against a colorful and vivid background. This makes the image stand out starkly and gives the image a better composition.

3. Ultra Düşük Işık Modu

Honor 8X ayrıca düşük ışıklı fotoğrafları yakalamak için kullanışlı bir Gece modu ile birlikte gelir. Pro modu, pozlama, odaklama ve beyaz dengesi gibi çoklu ayarlarla uğraşmanızı sağlar. Ancak, Gece modunda endişelenmeniz gereken tek şey enstantane hızıdır ve gerisi otomatik olarak halledilir.

Ayrıca, fotoğraf makinesini çekim yapmak için 7 saniyeye kadar sürdüğü için telefonu gerçekten bekletmeniz gerekir. Sol alt köşedeki S simgesine dokunun ve hızı ayarlamak için kaydırıcıyı sürükleyin. Bittiğinde, deklanşöre dokunun ve bekleyin.

4. Fotoğraflarınızı Hayata Geçirin

Üstteki küçük dairesel simgeyi görüyor musunuz? Evet, noktalı kenarlıklı olan mı? Bu simge daha canlı fotoğrafların kapılarını açar. Hareketsiz görüntüler oluşturmak yerine, Honor 8X kameranın fotoğrafını çekmeden önce birkaç dakika yakalar. Bu, hareketli bir görüntü ile sonuçlanır ve aynı zamanda, hareketsiz görüntü, telefonun galerisine kaydedilir.

Hareketli Resim moduyla çekilen resimler, galerideki aynı dairesel simgeyle gösterilir. Tek yapmanız gereken, etkinleştirmek için simgeye dokunmaktır. Şaşırtıcı, değil mi?

Also on Guiding Tech

.camp-list-933{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/205551/5-Best-Instant-Camera-for-Kids-to-Buy-in-2018_0263c29992e238c8bb27e9b524eb042e_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1538582423’);background-size:cover;background-position:center center}

#photography

Click here to see our photography articles page

5. Işık ve Karanlık Oyunu: HDR'ler

Çoğu telefonun aksine HDR modunu manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir. Telefon, AI modunda Otomatik HDR'ye izin verse de, maalesef, aynı fotoğraf modunda aynı şeyi yapmıyor, bu biraz garip.

Sadece More> HDR üzerine dokunun ve tıklayın. Gerçekten, Samsung'un çoğu Samsung telefonunun sunduğu bir şey – Şeref kullanıcının kamera arayüzünde olmasını istediği modları seçmesine izin vermek için şık bir seçenek ile gelmesini diliyorum.

Did You Know: You can modify the focus on portraits after you take them.

6. Ultra Anlık Görüntü

Yüz Kilidini Açma özelliği en ufak bir hareketle tetiklendiğinde, kamera uygulamasını zaman zaman başlatmanız zordur. Anında resimler çekmeniz gerektiğinde, oldukça bummer olabilir. Ultra Anlık Çekim modu, bir düğmeye basmak suretiyle resimleri tıklatmanıza izin vererek bu sorunu çözer.

Tek yapmanız gereken ses kısma düğmesine iki kez basmaktır ve resim anında çekilecektir. Bu mod Ayarlar modu üzerinden etkinleştirilebilir. Bunun yerine kamerayı başlatmak için ayarları da değiştirebilirsiniz.

Elleri olabildiğince sabit tutmaya dikkat et. Ayrıca, hantal düğmeli bir telefon kılıfınız varsa, bu modun çekilmesi biraz zor olabilir.

7. Ek Modları keşfedin

Beş moddan ayrı olarak, Honor 8X ayrıca birkaç ek stille de doludur. En dikkat çekici olanlardan biri Işık Boyama modudur. Farklı görünümler ve fotoğraf efektleri ile denemeyi seven biriyseniz Işık Boyama'yı seveceksiniz.

Light Painting, Trafik izleri ve Star parkurları gibi çeşitli efektlerle uzun pozlama çekimlerini tıklamanızı sağlar. Bu özelliklerin en iyi yanı, pozlama veya beyaz dengesi hakkında endişelenmenize gerek olmamasıdır. Bu modu en iyi şekilde kullanabilmek için telefonu sabit tutun veya üçayakla bağlayın.

8. Çekmek için dokunun

Herkes fotoğraf çekmenin kolay bir yolunu sever. Gülen ya da ses düğmesine basmak kadar basit bir şey. Yukarıdakilere eklemek için, Honor 8X, vizöre dokunarak fotoğraf çekmenizi sağlayan ek bir özelliği de destekliyor.

Bu seçeneği etkinleştirmek için Ayarlar'a (dişli şeklindeki simge) gidin ve yakalamak için Dokunma düğmesine geçin.

Also on Guiding Tech
How to Add Shot on Watermark to Images on Any Android Phone

Read More

Akıllı'ı tıklayın

Yukarıda bahsi geçen ipuçları, Honor 8X'inizin en iyisini yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca çekimlerinizi de düzeltmeyi unutmayın. Bu günlerde bir telefon kamerasıyla dünyaya sahip olsanız da, küçük bir yazı işleme işlemi asla acıtmaz.

Onur 8X'in sahibi misiniz yoksa yakında bir tane satın almayı planlıyor musunuz? Kamerayı araştırıyor musun? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bunları bize anlatınız.