Bir resme metin ekleme

Bir resme metin eklemenin birçok yolu vardır, ancak bu yayında bunu yalnızca ücretsiz hizmetleri kullanan bir Android cihazında yapacağız. Tabii ki, bir telefon kullanarak fotoğraf düzenleme hakkında konuştuğumuzdan, uygulamaları kullanmalıyız ve tavsiye etmek istediğim birkaç uygulama var.

Bu uygulamalar, ücretli meslektaşlarıyla aynı veya daha iyi özellikler sunar. Kişisel olarak bu uygulamaları telefonumda kullanıyorum ve bu yazı bir öneri gibi görünse de, burada bahsettiğim uygulamaların geliştiricileri tarafından ödenmiyor veya onlarla ilişkilendiriliyoruz.

Phonto kullanarak resme metin ekleme

Phonto, fotoğraflara veya görüntülere metin eklemek için oluşturulmuş bir uygulamadır. Dışarıda aynı şeyi sunan başka uygulamalar olsa da, bu aslında kullanımı kolay arayüzü ile işini oldukça iyi yapıyor. Bunu yapmak için bir uygulama arıyorsanız, daha fazla bakmayın. Phonto’yu şimdi indirin ve hemen resimlere metin eklemeyi tamamlayın.

İşte nasıl kullanacağınız…

    Öncelikle, henüz indirmediyseniz Play Store’u açın. ‘Phonto’yu arayın.Listeki ilk uygulamaya dokunun.İndir’e dokunun. telefonunuza kaydedilen fotoğraflarınıza metin sağ üst köşedeki resim simgesine hafifçe vurun, dikey olarak istiflenmiş üç noktanın yanındadır. ‘Cihazdan yeni resim yükle’ye dokunun. Metin eklemek istediğiniz fotoğrafı seçin. Eklemek istediğiniz metni yazın. Hizalamayı değiştirmek isterseniz, tercih ettiğiniz hizalama seçilene kadar Hizala düğmesine dokunun. Varsayılan yazı tipi yerine farklı bir yazı tipi kullanmak isterseniz Yazı Tipi düğmesine dokunun ve ardından ekranınızdaki yazı tipi listesinden seçim yapın. Bitti’ye dokunun, ancak burada bitmiyor. Aslında yazı tipinde daha fazla değişiklik yapabilirsiniz. Stil’e dokunarak yazı tipinin rengini değiştirebilirsiniz; Boyut’a dokunarak boyutu değiştirin; Tilt’e dokunarak metni eğin veya Taşı’ya dokunarak bir yere konumlandırın. İşiniz bittiğinde sağ üst köşedeki disket veya kaydet düğmesine dokunun.

Hepsi bukadar!

Fotoğrafa Metin Ekle uygulamasını kullanma

Resimlere metin eklemekle ilgili olarak şahsen önerebileceğim bir başka uygulama da Fotoğrafa Metin Ekle. Eh, adı oldukça basit ve arayüzü Phonto kadar iyi olmasa da işi çok iyi yapıyor. Bununla birlikte, ücretsizdir ve bitmiş projelerinize filigran koymaz.

    Öncelikle, henüz indirmediyseniz Play Store’u açın. ‘Fotoğrafa metin ekle’yi arayın.Listeki ilk uygulamaya dokunun.İndir’e dokunun. İndirme ve kurulum tamamlandığında, uygulamayı çalıştırmak için Aç’a dokunun. Açıldıktan sonra, resimlerinize hemen göz atabileceksiniz, bu yüzden metin eklemek istediğinizi seçin.Bu uygulama ile çıkartmalar, metinler ve kaplama resimleri ekleyebileceksiniz, ancak bu öğretici adına METİN simgesine dokunduktan sonra, fotoğrafa eklenmesini istediğiniz metni girin ve Bitti seçeneğine dokunun. Bunu yapmak istiyorsanız ve sonrasında hizalamayı yeniden değiştirebilirsiniz. Şimdi metni görünecek şekilde biçimlendirin istediğiniz gibi. Seçim için bir grup seçenek vardır, bu yüzden bu uygulama ile kendinizi dışarı vurun.Bir kez, sağa işaret eden oka dokunun ve ücretsiz bir uygulama olduğundan, bazı reklamlar olmasını bekliyoruz. Bir sonraki ekranda, resmi paylaşma veya kaydetme seçenekleriniz olacaktır. Kaydetmek isterseniz, Kaydet’e dokunun. Şimdi eklenen metinlerle fotoğrafın adını düzenleyin, biçimi seçin ve isterseniz kaliteyi ayarlayın.

Ve bu kadar!

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yayını arkadaşlarınızla veya benzer sorunları olan insanlarla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.