Bir şey çalışmıyorsa Galaxy S4 sorunları nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy S'nin dördüncü nesli olan Galaxy S4 piyasada yeni bir şey değil, Samsung zaten Galaxy S5'i piyasaya sürdü ve Galaxy S6 yakında piyasaya sürülecek, ancak pek çok kişi gelişmiş kamera gibi cazip özelliklerinden dolayı Galaxy S4'ü kullanıyor. Daha hızlı işlemci, yükseltilmiş ekran ve ilginç yazılım.

Ayrıca bkz. Galaxy S4 gecikme sorunu nasıl düzeltilir?

Ancak, akıllı telefonunuzla ilgili sorunlarla karşılaşmak çok yaygındır ve Galaxy S4 bunun bir istisnası değildir. Rastgele yeniden başlatma, uygulama sorunları, kamera sorunları, performans sorunu, Bluetooth sorunu veya başka bir problem gibi sorunlarla karşılaşırsanız ve bunları çözmek için birçok yol denediyseniz, ancak hiçbir şey işe yaramadıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bu süreç birçok problemi çözmektedir. Ancak bu işlemin tamamlanması biraz zaman alır ve tüm telefon verilerinizi de siler. Bu yüzden önce önemli dosyaları yedekleyin ve ardından devam edin. Bunu yapmak için:

> Önce Galaxy S4'teki Ayarlar'a gidin

> Kullanıcı ve Yedekleme'ye dokunun

> Yedekle ve Sıfırla'yı seçin

> Artık Fabrika Ayarlarının seçilmesi gerekiyor

> Oradan Cihazı sıfırla'ya dokunun

> Tümünü sil seçeneğini belirleyin.

Herhangi bir nedenle yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, donanım anahtarlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlamanın başka bir yolu vardır. Burada adımları anlatacağım ama bu yukarıdaki süreçle karşılaştırmak biraz zor.

> Samsung Galaxy S4 cihazınızı kapatın.

> Telefon kapandıktan sonra, Home düğmesine, Ses açma düğmesine ve Güç düğmesine birlikte basın ve Android logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

> Android logosu ekranda belirdiğinde düğmeleri serbest bırakın ve Fabrika ayarlarına sıfırla / Verileri sil seçeneği için Sesi Kısma tuşunu kullanın. Güç düğmesini kullanarak seçin.

> Evet öğesini vurgulayın, Sesi Kısma tuşunu kullanarak tüm kullanıcı verilerini silin ve seçmek için Güç düğmesini kullanın.

> Şimdi sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini gördüğünüzde doğru yolda gittiğinizi anlayacaksınız. Güç düğmesini kullanarak seçin.

> Galaxy S4'ünüzden her şeyi siler ve telefonunuzu satın aldığınız zamanki gibi geri getirir.